גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

נמאס לי שבני המשפחה צוחקים על המשקל שלי

במשפחה תמיד מנדנדים על זה שאני צריכה לאכול פחות ומעליבים אותי, לא יודעת כבר מה לעשות- יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
דצמבר 29, 2019 13:36
photo

 

 

תודה רבה למעיין קרת, דוגמנית על לשעבר, מרצה ומנחת קבוצות בנושא דימוי גוף והערכה עצמית, ויוצרת ערכת "מראות" המיועדת לעבודה אישית והתפתחות של נשים צעירות ונערות, האתר של מעיין קרת

 

שאלה:

תמיד, מאז שהייתי קטנה הייתי שמנה.

במשפחה תמיד מנדנדים על זה שאני צריכה לאכול פחות ומעליבים אותי. עכשיו אני פחות שמנה אבל זה מעצבן שהם עושים את זה. לפעמים לא בא לי לאכול או שאני בכוונה לא אוכלת פחות.

מילא שזה דודות שלי וסבתא אבל גם אמא שלי עושה את זה..

מה לעשות? להתעלם מהם? בכלל לא איכפת להם מזה ולהגיד להם משהו אין לי אומץ, ואני מנסה לרדת אבל קשה לי במיוחד בגלל שאין לי ממש מצב רוח וגם בגללם אני לא מקבלת את הגוף שלי כמו שהוא ויורדת רק בגלל שהם מכריחים אותי ומנדנדים לי ומעליבים אותי כל הזמן.

זה מעצבן שבמקום לדבר נורמלי ומבלי להעליב בנושא הזה הם רק מעליבים אותי ופוגעים בי.

בכלל לא בא לי להיות איתם, הם תמיד גורמים לי להיות עצובה או כמעט כל הזמן מעליבים אותי..

 

תשובה:

מבינה אותך, זה נשמע כואב. ממש לפני כמה ימים פאולה רוזנברג דיברה על הנושא הזה בדיוק, על למה לא לעשות דיאטות לילדים. אולי כדאי להראות להן?

יש פה כמה דברים- אחד זה הדיאלוג שלך עם עצמך, ממה שאת כותבת פה נשמע שאת מבינה שזה לא בסדר, לא עוזר ואפילו גורם לבעיה שלא בהכרח הייתה קיימת אם הן לא היו מדברות איתך. זה כבר ממש טוב! כי את צודקת ואין סיבה שתרגישי רע.

את יכולה להסתכל כהשראה על בנות עם מבנה גוף דומה לשלך ושחוגגות את עצמן, כהתחלה. לקרוא תכנים של bodypositive ולהיכנס לקבוצות בנושא בפייסבוק כמו למשל "מקומרות" ו"מתאמנות בכל מידה", יש שם מלא נשים שעברו דברים דומים לשלך והן יכולות לעודד ברגעים קשים.

הדבר השני זה היחס שלהן אלייך- יש מצב שאת עושה איתן שיחה לא בזמן שהן מעליבות, אלא ביום אחר ומסבירה להן למה זה גורם לך? אני מבינה שזה דורש אומץ וקשה אבל שווה את ההתאמצות הזאת. את יכולה להתאמן ולתכנן מה תגידי להן. את יכולה גם לכתוב לעצמך, גם כהכנה לשיחה וגם כי כתיבה תמיד עוזרת לנקות קצת מהלב והראש. אם את חושבת שזה לא יעזור (כי את הכי מכירה אותן) שווה ללכת לייעוץ משפחתי, לאשת מקצוע טיפולית. את יכולה להתחיל מלדבר על זה עם היועצת בבית הספר ולהגיד לה שזה מה שאת רוצה. נשמע שזה מצב שצריך הכוונה מקצועית רגשית וטיפולית.

תכתבי לי מה החלטת ואם משהו התקדם?

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
2 תגובות
Piglet :) פברואר 23, 2020 14:58
תוכן פגעוני
מקווה שתצליחי לדבר איתם ולהגיע לאיזו הבנה, מגיע לך שיבינו אותך ויכבדו אותך תמיד ?
:)CrazyCatLady פברואר 23, 2020 14:48
תוכן פגעוני
זה ממש עצוב לשמוע שבני משפחה עושים דבר כזה, שולחת לך חיבוק ותמיכה!