גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

הפטמה שלי יבשה

אני ממש אשמח לעזרה כי זה נורא מלחיץ אותי... יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
דצמבר 24, 2019 22:36
photo

תודה רבה לבארי דגן, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט.

שאלה:

היי, אני בת 12 בכיתה ז'.

בזמן האחרון אני שמה לב שהפטמה הימנית שלי קצת יבשה כזה ויש עליה מין ״פצעים״ אדומים כאלו ויש לי התקלפות בפטמה. זה רק בימנית אבל זה נורא מלחיץ אותי שאני חולה בסרטן השד או משהו. תעזרו לי! תודה

תשובה:

היי לך, אני שמחה שאת  מחוברת לגוף שלך ועירנית לשינויים שקורים בו.

בגיל ההתבגרות הגוף עובר שינויים טבעיים רבים וייתכן שאת חווה אותם ממש כעת בגופך.

ראשית ברצוני להרגיע אותך ולספר לך שיש עוד הרבה תופעות רפואיות- פשוטות יותר או מורכבות יותר, שאינן חמורות כמו סרטן. מעבר לכך, הייתי מציעה לך לא לקרוא על זה באינטרנט מפני שיש שם מידע שעלול להלחיץ ולגרום לנו לחשוב על הגרוע מכל. בדיקה רפואית פשוטה אצל רופא המשפחה או הפניה ממנו לבעל המקצוע המתאים, תסיר דאגה מלבך ותסייע לך להיות רגועה יותר בנושא.

אני ממליצה לך לנסות לשתף בבעיה זו את אמא/אבא/אחות גדולה או מישהו שיכול ללוות אותך בהתפתחויות שיגיעו עם גיל ההתבגרות, ולגבי השינוי שציינת אני ממליצה תחילה לגשת לרופא המשפחה כדי שתוכלי להיות רגועה יותר.

במידה ויש לך עוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות. עוד פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/.

בהצלחה,

 

בארי. 

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות