גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

גירוד למטה

אם מגרד למטה שם זה בסדר? אולי בגלל השערות העוקצניות? יועצת בנושא מיניות עונה לשאלות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
נובמבר 25, 2019 22:49
photo

תודה רבה לבארי דגן, על מענה לשאלות הגולשות. בארי היא עובדת סוציאלית, מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בטלפון 08-6652436 ובאתר האינטרנט

שאלה:

אם מגרד למטה שם זה בסדר? אולי בגלל השערות העוקצניות? האם זה בסדר ולעוד בנות יש כך?

תשובה:

שלום לך,

ראשית, אני רוצה לחזק אותך על שפנית אלינו. כל הכבוד לך שאת שואלת ומתעניינת, חשוב להיות מודעות לשינויים הקורים בגופינו ולהתפתחות שלנו. זה לא תמיד פשוט להתייעץ בנושאים אלו ואני ממש שמחה שאת מתייעצת לגביי תהליכים שקורים בגוף שלך.

בגיל ההתבגרות צומחות שערות באיזור איבר המין, גם לבנות וגם לבנים. זה מאוד טבעי ובריא וזה מראה על התפתחות תקינה של הגוף.  אבקש שתנסי לשים לב למיקום הגירוד- האם הוא בתוך או מחוץ לפות? אם הוא מחוץ לפות ואת מגלחת את האזור, מאד ייתכן שהגילוח גורם גירוי ולגירוד. אם הגרד הוא מבפנים, יכולות להיות לכך מספר סיבות, שאותן מומלץ לבדוק אצל רופאת נשים. אני מזמינה אותך ליצור קשר עם עמותת "דלת פתוחה" ולקבוע תור לרופאת נשים שמתמחה בנערות, עם רגישות ועדינות מתאימה.

במידה ויש לך עוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות. עוד פרטים באתר- https://www.opendoor.org.il/.

 

מקווה שעזרתי, בהצלחה בהמשך,

בארי.

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
2 תגובות
Noynoy1234 יולי 18, 2020 00:03
תוכן פגעוני
גם לי מגרד מבחוץ ולא גילחתיז ה לגיטימי זה כמו שלפעמים סתם מגרדת הרגל או משהו כזנ
אנונימית פברואר 16, 2020 22:48
תוכן פגעוני
אני אף פעם לא גילחתי למטה ומגרד לי זה בסדר?