גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

ביקוטיפ - טור 10

ונצנצי חוזרת אלינו בחלק העשירי של הטור שלה, והפעם - ביקוטיפ (החמישי סה"כ) ללי ולסיפור המדהים שלה Black Knight. למה את מחכות? לכו לקרוא!

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
אוקטובר 30, 2019 17:34
photo

היי בנות, ברוכות השבות לטור… מספר 10, מה לעז*זל? איך הגענו למספר הזה? אני עוד זוכרת את עצמי כותבת את המילים של הטור הראשון…

ומזיכרון אחד, לזכרונות אחרים – בואו נחזור לענייננו – הטור. אתן כבר יכולות למנות את כולם?

היה טור שבו עניתי על השאלה: איך להיפטר ממחסומי כתיבה; בטור אחר, סיפרתי לכן דברים שלא ידעתן על סימני פיסוק; דיברתי (דיי הרבה) על חזרה ללימודים פלוס סיפרתי על מקורות המידע שלי; נתתי עצות בנוגע לתאורים, קצב עלילה וזמנים; עזרתי לכן בנוגע ליישום רעיונות והכנתי פעילות מיוחדת - ביקוסיפ; ולבסוף, כמובן, הביקוטיפים עצמם! ביקוטיפ לסיפורים -my life- והולי גירל, ולעוד שני קטעי כתיבה (ושניהם של פיצה קווין!) - צוות וקטע כתיבה.

אני מאוד מקווה שעד עכשיו נהנתן מהטורים ושהם עזרו לכן. 

אם לא, אני אשמח מאוד אם תכתבו לי כאן או בפרטי מה אתן לא אוהבות בטור ואשתדל ככל יכולתי לשפר אותו. 

והיום, בטור שלנו יש ביקוטיפ! הפעילות המיוחדת, המקורית והייחודית לטור שלימיי לייט, או בשם החיבה ששאר כתבות הנוער המדהימות נתנו לי – נצנצי

אם גם אתן רוצות ביקוטיפ – תערובת מיוחדת של ביקורת בונה בנוגע לקטעים שלך, דברים שאני (והשאר) אוהבות במיוחד בכתיבה שלך, ועצות במיוחד בשבילך – השאירי לי הודעה שבה תכתבי את שם הקטע או הסיפור והביקוטיפ שלך יעלה בהקדם האפשרי. בהצלחה! 

כמובן שאם יש לכן שאלה או בקשה, שלחו לי אותה ואענה על השאלה / אעלה את הפוסט הרצוי במהרה. 

לפני שנתחיל, אני רוצה לעדכן את כל הקוראות של הסיפורים שלי – אני כל-כך מצטערת שלא עלה פרק של ילדת עונות ושל אני גוסס בתקופה האחרונה. אני משתדלת ככל האפשר להמשיך את הסיפור, לצערי נתקעתי לזמן מה, אבל אני שמחה להודיע שהייתה לי פריצת דרך ואני מוכנה להמשיך להעלות באופן קבוע. 

ועכשיו, סוף-סוף, בואו נעבור לטור! 

***~~~***

שם הסיפור: Black knight (פרק 1,פרק 2, פרק 3, פרק 4). 

שם הכותבת: Great Spirit

 

נקודות לשיפור: 

 • (פרק 1) במשפט: "וואו, לא צבטו אותי בלחי מאז הילדות" עשית אנטר באמצע המשפט (ככל הנראה בטעות). זה קוטע את רצף הקריאה התקין של המשפט. 
 • (פרק 1) "נכנסתי לאיפה שהיה כתוב ״מלתחות - גברים״ הורדתי כשגיליתי שכל המקום ריק מאדם ושומם." מה הכוונה במילה הורדתי
 • את לא עושה אנטר קטן כשמתחלף הדובר. הכוונה היא, שברגע שמרטין מפסיק לדבר ולתאר את מה שקורה, ובילי או מישהו אחר מתחיל לדבר, את צריכה לעשות אנטר קטן כדי להפריד בין הדוברים. 
 • (פרק 2) "אחרי שהתלבשנו, הייתי עדיין קצת קפוא, בילי ניסתה להעביר נושא ולהפשיר את האווירה". יש כמה בעיות במשפט הזה. קודם כל, מה הכוונה ב''הייתי קצת קפוא''? אם הכוונה היא ל''היה לי קר'', אז צריך לנסח את זה בצורה שונה. ואם הכוונה היא, כמו שאני מאמינה, ל''לא זזתי, קפוא כמו פסל'', גם צריך לנסח את זה בצורה אחרת, כמו" עדיין הייתי קצת קפוא, בקושי זזתי, נכנסתי להלם קטן ולא ידעתי מה לעשות עם עצמי." או משהו בסגנון. התיקון השני שצריך להתקיים במשפט הזה, הוא שכותבים קודם כל "עדיין", ואז "הייתי". ודבר אחרון, ברגע שעוברים דמות, ממרטין לבילי, צריך להוסיף את ו' החיבור או משהו אחר בסגנון. לא הגיוני שרגע אחד הוא מדבר על זה שהוא היה נבוך, ורגע אחרי זה מדבר על בילי שניסתה להפר את המתח. אז או ששמים נקודה, או שתוסיפי ו' החיבור
 • שגיאות הקלדה. כולנו נופלים אליהם, לא פעם ולא פעמיים. וזה קרה גם לך. דוגמא: "הדבר הבא שאני זוכר זה את כולנו מזומנים באמצע הלילה לישיבת חירום." (פרק 2) וזו רק דוגמא אחת. בחלק מן הפרקים, גם הוספת רווח לפני פסיק או סימן פיסוק אחר שלא צריך לשים לפניו רווח. לפעמים גם התפספס לך סימן פיסוק, והוא חסר. אני יודעת שכל זה בטעות, אבל עדיין צריך לתקן דברים כאלו. אני ממליצה לך אחרי כל פרק, לעצור, ולקרוא אותו מחדש – לבדוק אם יש שגיאות. בטוחה שזה יעזור לך.
 • (פרק 4) בתחילת הפרק רשמת "-מרטין (ג'ראד)-", כלומר שהפרק מסופר מנקודת המבט הזו. עם זאת, לא הייתה שום נקודת מבט אחרת בפרק הזה או בשאר, כך שאני לא רואה שום סיבה לציין זאת. 

נקודות לשימור: 

 • הידע שלך. זה מדהים לראות עד כמה את בקיאה בסיפור שלך, ומבררת הכל לפני שאת כותבת. כשאת מספרת על הרובה ועל האימונים, בפרק 2, רואים שכשבילי מסבירה על זה, זה מאוד ברור מה קורה שם. את יודעת על המבנה שלו, איך לכתוב את האימון וכו'. וכשאת מספרת על עניינים של סוכנים חשאים וכל זה, זה ברור שאת יודעת מה את עושה - וגם אם המידע לא מדויק, את גורמת לו להישמע ככה. זה גורם לסיפור להיות הרבה יותר אמין ויפה. 
 • מתח, תאוריות והפתעות. בסיפור שלך יש את כל אלו. את מצליחה לגרום לקוראות שלך לחכות בקוצר רוח לפרק חדש, כדי לפתור את התעלומות ולדעת מה יקרה בעתיד. אני יצרתי תאוריה לסיפור שלך, ובהתחלה חשבתי שבילי היא טיילור, בגלל כל ה''אני אוהבת אותך'', זה שהיא הייתה מוכרת לו וכו'. ובכללי הסיפור שלך ממש מפתיע ומדהים. 
 • חולשות. לכל אדם יש פגמים, אף אחד לא מושלם. והרבה פעמים כותבים יוצרים גיבורים מושלמים, ללא שום פגם, חזקים, חתיכים, אמיצים, חכמים ומצחיקים. לפעמים, זה גורם לקוראים להרגיש רע עם עצמם, ולנסות להידמות להם,למרות שזה בלתי אפשרי – וזה גורם לשנאה עצמית. 

אצל מרטין, יצרת חלק אנושי. הראת שגם לגיבור הסיפור, הסוכן החשאי, יש פגמים. לפעמים הוא בוכה סתם, לפעמים הוא לחוץ ומפחד, יש לו סיוטים שנגרמים מטראומות. וכל זה הגיוני, וככה זה במציאות. זה גורם לקוראים הזדהות ואהבה לגיבור. 

  • הדמות של בוב גאונית! הוא ה''בריון" בסיפור, ועם זאת הוא מציק למרטין בצורה מאוד חכמה ולא ישירה. כלומר, הוא רק מספר לו את האמת בצורה דיי מלחיצה, זה לא שהוא הרביץ לו או עשה משהו אסור. ועם זאת, למרות הדברים ה''קטנים" יחסית שהוא עושה למרטין, הוא יודע בול איפה לפגוע והוא מצליח בזה. למרות שזה לא נראה כאילו הוא עושה משהו נורא ורציני, אלו בדיוק נקודות החולשה של מרטין והוא פוגע בהם בדיוק רב. 

 

 • בתור כותבת, אני יודעת שזה קשה להביא לכל דמות שם שונה, מקורי, יפה ושיתאים לה. אז זה קשה אחת כמה וכמה, שאת צריכה להוסיף לכל דמות גם שם מלא, וגם שם קוד מקורי ומגניב. אלופה! 

 

 • תיאור הסיוטים והלחץ, זה פשוט מדויק. איך שאת מתארת את הדם הזורם, התחושה שהפצע נפער שוב, הפלאשבקים וההבזקים… זה מרגיש כל כך אמיתי. 

דברים שרציתי להוסיף: 

שלום לך לי, אני מאוד שמחה שביקשת ממני להכין לך שוב ביקוטיפ והפעם לפאנפיק השני שלך. 

אני רוצה להגיד לך, שאני מאוד אהבתי את שני הסיפורים האלו, אבל רואים כמה שהתקדמת מהראשון לשני. אני שמחה לראות, שרוב התיקונים שהכנתי לך לביקוטיפ הראשון, ממש לא רלוונטיים פה. הכתיבה שלך היא נכונה, אין לך שגיאות כתיב או פיסוק, (כמה פעמים בודדות מאוד התפספס לך פה ושם איזו שגיאת הקלדה, אבל זה באמת לא נורא אם תעברי על הפרק בכל פעם שאת מסיימת לכתוב.) ויותר מכל הסיפור שלך מותח, מרתק, גורם להזדהות, ומקורי. הסיפור "Black Knight" הוא פשוט מדהים. 

בפעם הקודמת, הדבר העיקרי ששמתי לב אליו, הוא הניתוק של הדמויות. הולי לא דיברה על הרגשות שלה, על מה שעובר עליה, איך שהיא מרגישה, וזה השפיע על הסיפור בצורה שלילית. כאן, אני מרגישה יותר חיבור אל הסיפור, בגלל שג'ראד או מרטין, איך שלא תקראו לו, יותר משתף אותנו במה שעובר עליו, וזה מעולה. 

כל התיקונים שהכנתי הם באמת קטנים, רובם סתם טכניים וטיפשיים ואני בטוחה שתתגברי עליהם בקלות

יש לך כישרון מטורף, גם לכתיבה וגם לקליטה מהירה וטובה; בנוסף, את גם לוקחת כל דבר כביקורת בונה וחיובית, ויותר מזה – את לא רק מקשיבה וקוראת את הטיפים, את גם מיישמת אותם. 

דבר אחרון, אני ראיתי שלא המשכת את הפאנפיק הזה זמן מה, ואני אשמח לנסות לעזור לך – אולי תקראי שוב את החלק הראשון של הטור שמדבר על  איך להיפטר ממחסומי כתיבה, אני אשמח לשמוע חוות דעת ואם זה עזר לך. בכל מקרה, אני כאן בפרטי לכל דבר בשבילך, או יותר נכון – בשביל כולכן! 

בהצלחה בהמשך, מחכה לקרוא עוד מהכתיבה היפה שלך❤️. 

***~~~***

מקווה שאהבתן את הטור. 

אני אשמח לדבר עם כל אחת ואחת מכן בפרטי – אם זה פריקות וייעוץ, צחוקים ושטויות, אני כאן לכל דבר. 

מזכירה לכן שאם גם אתן רוצות ביקוטיפ, שהשאלה שלכן תופיע כאן במדור שאלות-תשובות או שפוסט כלשהו הקשור לכתיבה יתפרסם – כתבו לי וזה יעלה בהקדם האפשרי. 

נתראה בפוסט הבא, שיעלה בקרוב מאוד! אוהבתתת❤️

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
14 תגובות
𝚂𝚎𝚗𝚝𝚒𝚘 ヅ יוני 26, 2023 20:52
תוכן פגעוני
כיף להיזכר בימים הטובים!
-𝖌𝖔𝖙𝖎𝖘- אוקטובר 05, 2020 22:48
תוכן פגעוני
וואו. את פשוט בוגרת ומוכשרת ובעלת סבלנות מטורפת ו... וואוווו
▪ [«°•my light•°« ] ▪ נובמבר 03, 2019 08:19
תוכן פגעוני
תודה לשיתכן! קרמלי, אני כל-כך שמחה שאת חושבת ככה! אבל אם יש בנות שזה פחות נוגע אליהן, כמון שאנסה לפתח את הטור בצורה שגם הן יאהבו; כמובן שלא אשנה את הטור לחלוטין כי אני באמת רואה שיש ביקוש, אבל אם הבקשה היא קטנה אני אשתדל למלא אותה. אוהבת את כולכן...❤
karmeli אוקטובר 31, 2019 22:28
תוכן פגעוני
וואוו איזה טור מושקע!!?❤ אני אישית חסרת סבלנות לקרוא הכל אבל אני רואה שיש בנות שזה מאוד מעניין אותן וחשוב להן אז לא נראה לי את צריכה לשנות משהו.. מה שכן, את כותבת בצורה עניינית וכיפית ❤
«»Luna_Starr«» אוקטובר 31, 2019 21:27
תוכן פגעוני
מהמם!
▪ [«°•my light•°« ] ▪ אוקטובר 31, 2019 20:43
תוכן פגעוני
חחחח... תודה! זה מאוד מחמיא לי.❤️
Piglet :) אוקטובר 31, 2019 17:28
תוכן פגעוני
אני מתה על הטורים שלך! כל כך מקצועיים, כאילו באמת מישהי בת40 כתבה אותם חחחחח (בקטע טוב כמובן!) את מדהימה :)
▪ [«°•my light•°« ] ▪ אוקטובר 31, 2019 09:12
תוכן פגעוני
תודה רבה לשלושתכן!❤️ אני כל כך שמחה שטתן אוהבות את הטור שלי ושהוא עוזר לכן. ולי – אני אשמח לעזור לך, נתכתב בפרטי? אוהבות את כולכןן✨
𝚂𝚎𝚗𝚝𝚒𝚘 ヅ אוקטובר 31, 2019 08:44
תוכן פגעוני
תודה מהממת שלי❤️ רואים כמה שאת משקיעה. האמת שדי נתקעתי עם הפאנפיק אבל אני ממש מתה להמשיך אותו , אם תעזרי לי כמו שהצעת יהיה מדהים. תודה על הכל, אוהבת המון❤️
𝚂𝚎𝚗𝚝𝚒𝚘 ヅ אוקטובר 31, 2019 08:44
תוכן פגעוני
תודה מהממת שלי❤️ רואים כמה שאת משקיעה. האמת שדי נתקעתי עם הפאנפיק אבל אני ממש מתה להמשיך אותו , אם תעזרי לי כמו שהצעת יהיה מדהים. תודה על הכל, אוהבת המון❤️
טעני עוד תגובות