גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

מה לעשות עם עצמי?

עוד לא קיבלתי מחזור, אני משמינה רק באזורים מסוימים ומרגישה גבוהה מידי. מה לעשות?! יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
אוקטובר 16, 2019 22:43
photo

תודה לגלית אלדרוטי על התשובות. גלית היא דיאטנית קלינית מזה 25 שנים, בעלת ניסיון עשיר כדיאטנית קלינית בבית חולים וממייסדי עמותת שחף לטיפול בהפרעות אכילה בקהילה. כיום מרצה ובעלת קליניקה לטיפול בהפרעות אכילה.

שאלה:

אני כמעט בת 15 ולא קיבלתי מחזור, החזה שלי לא מפותח בכלל (חזה שטוח).
אני 1.70 (ונראית כמו עמוד): ) ושוקלת 50 ק"ג נכון לעכשיו.
אמא שלי קיבלה מחזור בגיל 12, והיא גם לא מבינה איך לא קיבלתי עד עכשיו.

בנוסף, אני אוכלת המון ואני לא מבינה לאיפה האוכל נעלם. לא שתגידו "איזה כיף לך את לא משמינה", אני כן משמינה, אבל באזור הבטן והירכיים. אני גם עליתי השבוע קילו וכן רואים שהשמנתי. הכוונה שלי היא שהאוכל מתחלק לו בגוף, חלק פה חלק שם וחלק לגובה המטומטם שלי. אני לא מפסיקה לגבוה, אם היה אפשרי הייתי רוצה גם להתנמך! הגובה לא גנטי, רק אני נדפקתי.
נכון שיש כאלו שאומרות שזה הכי טוב להיות גבוהה, אז אגיד לכן זה פשוט סיוטטט!

מה לעשות?! איך לעצור גובה? להפסיק לאכול?
רק תגידי לי מה לעשות. בבקשה
!

תשובה:

הי,

קצב התפתחות (קבלת מחזור, התפתחות החזה...) הינו אישי ולכל נערה הקצב שלה. אין כל דרך להשפיע על הקצב, או לקבוע האם תגדלי לגובה או לרוחב. כל גוף נולד עם הידיעה לאיזה גובה ומשקל הוא יגיע, לאיזה מבנה גוף יגדל, וכו'... אין לנו אפשרות לשנות זאת. ייתכן שזה הקצב שלך ועלייך להמתין בסבלנות (גם אם אימך קיבלה בגיל 12). אבל, ייתכן ויש עיכוב כלשהו בהתפתחות המינית שלך בשל משקלך הנמוך. לפי הנתונים שכתבת (גובה, משקל...)  אכן ה-BMI שלך הוא 17.3 וזה נמוך מהטווח התקין (20-25). מחזור נוצר על ידי הורמון נשי הקרוי אסטרוגן, הורמון זה נוצר ברקמת השומן. כאשר רקמת השומן דלה מידי לא נוצר אסטרוגן ואין מחזור. במידה ולא תקבלי עד גיל 16 אני ממליצה בחום לפנות לרופא/ת נשים לשם בירור הורמונלי. בינתיים, המתיני בסבלנות וקבלי באהבה את הקצב שלך J

בהצלחה!

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות