גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

מנהיגות נשים

היי בנות, זאת הכתבה הראשונה שלי בתור כתבת נוער והפעם החלטתי לכתוב על נושא שמאוד מושך אותי: מנהיגות בקרב נשים. חשוב לי לציין שאני מביעה את דעתי בלבד. אוהבת❣

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יולי 29, 2019 19:04
photo

רוצה להיות גם כתבת נוער? לחצי כאן!

אני יכולה לתאר לעצמי מה חשבתן בזמן שקראתן את הכותרת. אולי "מה זאת הכותרת המזעזעת הזאת?" או משהו בסגנון של "איזו כותרת שוביניסטית". אני מסכימה, הכותרת הזאת "צועקת" שיש הבדל תהומי בין מנהיגות נשים למנהיגות גברים. ההבדל קיים בצורת החשיבה שלנו, לא במציאות. 

מהי מנהיגות?

מנהיגות היא מן "כישרון ייחודי" שרק מעטים מבני האדם ניחנים בו. הכישרון כולל כושר שכנוע, כוח רצון, יכולת לסחוף אחריו אנשים ולהשפיע עליהם, ביטחון, אמפתיה, חזון, יוזמה, החלטיות וקור רוח. ה"כישרון הייחודי" משתנה מעט מאדם לאדם, לכן יש מנהיגים טובים יותר וטובים פחות ובעלי החלטות ודעות שונות. הכישרון הזה יכול להימצא אצל גברים ואצל נשים פה אחד!

למה כמעט ואין נשים מנהיגות?

יש אנשים שחושבים אחרת. הם סבורים שלכל מין יש תכונות יש תכונות אופי שונות המבדילות אותו מהמין השני. הם טוענים שגברים תוקפניים, דעתניים ועקשנים... ולעומתן, הנשים עדינות, רכות, מתחשבות ומכילות... ולכן, אין ביכולתן להיות מנהיגות. לדעתי, החלוקה הזאת לא רלוונטית וחייבת להיפסק. אנשים שחושבים כך מחזיקים בדעות סטריאוטיפיות (דעות קדומות בעלות נימוקים לא מספקים) ומוטב להם להיפטר מהן במהרה!

מי יצר את הסטריאוטיפים? האדם יצר אותם. לאו דווקא מכוונה רעה, אלא מתוך הצורך האנושי להבין את העולם ולהתבונן במציאות. לאדם נוח לסווג את העולם לתחומים, כלומר לחלק למחלקות, למיין. כך גם בנושא מנהיגות, האדם מעדיף לראות שני דגמים של מנהיגות: דגם גברי בעל תכונות "גבריות" ודגם נשי בעל תכונות "נשיות".

האם תהיינה מנהיגות טובות יותר ממנהיגים גברים? "אולי לא טובות מהם, אך גם לא גרועות מהם" אמרה גולדה מאיר. גולדה מאיר היא דוגמא מצוינת למנהיגה בעלת תכונות "לא נשיות". היא הייתה האישה הראשונה בישראל (והשלישית בעולם) שכיהנה כראש ממשלה. היא הייתה עקשנית, לא קשובה, לא גמישה ובעלת יכולת גבוהה לעמוד על עקרונותיה. האופי שלה מעיד על כך שיש נשים בעלות תכונות "גבריות" ולכן, גם גברים בעלי תכונות "נשיות" כמו גנדי למשל. גנדי היה מנהיג הודי שוחר שלום שהתנגד בכל תוקף לאלימות ולתוקפנות. מי אמר שכל הגברים תוקפניים? 

אני אוסיף ואומר שלדעתי, תכונות "גבריות" הן לא בהכרח המפתח להצלחה והן לא גורמות למנהיג להיות טוב יותר וחזק יותר. לדוגמא: התכונות ה"גבריות" של גולדה מאיר הביאו אותה לקבל החלטות שבגללן ספגה ישראל מכה קשה במלחמת יום הכיפורים. 

איך אפשר להוכיח שנשים מסוגלות להנהיג?

לא כל הנשים מתאימות להיות מנהיגות, אך אלה שכן מתאימות, לא פחות טובות מגברים. אומנם המודעות גוברת והנשים נלחמות על מעמדן, אך אנחנו עדיין רחוקות מאוד משוויון מלא בין נשים לגברים. אני חושבת שככל שיהיו יותר מנהיגות, כך אנשים יבינו שזה לא משנה אם המנהיג הוא גבר או אישה, העיקר שההנהגה נעשית בצורה ראויה.

לסיכום:

החברה שלנו מורכבת משני המינים, לכן אני סבורה שצריכים להיות בה מנהיגים משני המינים. הדבר הכי חשוב זה שיהיה בהם את ה"כישרון הייחודי" שיבטיח את היותם מנהיגים ויוביל  לעולם טוב יותר.

אשמח אם תכתבו לי את דעתכן בתגובות ומקווה שנהניתן מהקריאה. אוהבת?

 

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
28 תגובות
תגובות: 1039
«˛˚* '𝒩𝒶𝓉𝒶𝓁𝒾'*˛˚» אוגוסט 02, 2019 15:47
תוכן פגעוני
האמת שאדווב כתבה את מה שרציתי להגיד .. אבל לmy light - אין לזה קשר לדור פרימטיבי או לא (שדרך אגב הדור הזה זה ההורים והסבא וסבתא שלך,לא בקטע של לפגוע כן) יש לזה קשר לזה שלאישה אסור לסחוב דברים עד כדי כך כבדים כמו שעושים בבניה לאישה יש רחם וכל האיברים בכדי להביא ילדים כשאת מרימה דברים כבדים כל כך וכל כך הרבה זמן זה משפיע על זה,יש מחלות שזה לא מהיום למחר זה משהו שהוא מתמשך ורואים את "התוצאות" יותר מאוחר ... אני מסכימה על כל מקרה עם מה שאדווה כתבה אבל אני מקבלת את הדעות שלכן . שבת שקטה ונעימה לכן :) אוהבתתתת
א(!)פק יולי 31, 2019 13:08
תוכן פגעוני
מסכימה עם מיי לייט...
מערכת האתר יולי 31, 2019 12:06
תוכן פגעוני
בנות יקרות, אנחנו תמיד שמחות לראות את האכפתיות שלכן ואנחנו מעריכות מאד את הדעות והייעוץ שאתן מעניקות אחת לשנייה באתר. אך אנחנו מזכירות שמהותו של האתר היא לאפשר לכל הגולשות להביע את דעתן בלי שתפגע במישהי או תיפגע בעצמה. לכן חשוב לנו להגיד שאנחנו נותנות במה באתר לכל גולשת שרוצה להביע את דעתה, בתנאי שהיא לא פוגענית או מסיתה והכי חשוב- לכבד כל דעה גם אם היא שונה משלך :) תודה על ההבנה, מערכת האתר
▪ [«°•my light•°« ] ▪ יולי 31, 2019 12:02
תוכן פגעוני
מסכימה עם מאיה. זה פשוט לא נכון שכל הנשים חייבות להיות ולהתנהג בצורה מסויימת, ואותו הדבר לבנים. עזבי את זה שאין לי שמץ למה כתבת את מה שכתבת על עבודות מסויימות. זה פשוט לא נכון שאישה לא יכולה לעבוד בבנייה. אולי פעם זה היה ככה, בדור הפרימיטיבי. שאנשים אמרו שנשים פחותות. אבל גם אז הן היו יכולות, בדיוק כמו היום. אולי נשים פחות עובדות בזה, אבל מי שרוצה, למה לא? מי אתן שתגידו לה לא? בגלל שאין לה איבר מסויים שם למטה? אז כן, מצטערת, אבל זה פשוט גיבוב של דברים לא נכונים - שטויות. וזה מוכח, זו לא רק דעתי. שוב, מצטערת אם כתבתי בצורה לא מכבדת או משהו, זה דעתי וזה הכל. שמחה לראות שיצא מהפוסט הזה דיון מעניין כל כך. אוהבתתת❤❤
מאיוש777 יולי 31, 2019 09:18
תוכן פגעוני
אני חושבת שאת מאוד מכלילה, את יודעת כמה בנות ונשים אני מכירה שיש להם תכונות "גבריות"? המון! תחשבי שוב ותראי שגם את מכירה הרבה כאלו. האם באמת כל הנשים אכפתיות, מתחשבות ומכילות?! אישה ועוד איך יכולה להיות חזקה ואסרטיבית!!! ממש קשה לי עם זה שאת מתאימה מספר תכונות למין כלשהו. מה שאמרת עכשיו הוא מאוד סטריאוטיפי ואני מאוד לא מסכימה איתך אבל אני שמחה שהבעת את דעתך.
תגובות: 661
- סלינטורס - יולי 31, 2019 00:25
תוכן פגעוני
אני מאוד רחוקה פסמניזם, אבל אם לא היית כותבת את המשפט הזה ספציפית כמו שנטלי כתבה יש מצב שהייתי כן מסכימה איתך. אדווה .
תגובות: 661
- סלינטורס - יולי 31, 2019 00:24
תוכן פגעוני
האמת שאני דווקא ממש מסכימה עם נטלי . אישה היא יותר עדינה ורכה מגבר,גבר לדעתי צריך להיות יותר החלטתי ויותר חזק, אני לא פוסלת את זה שאישה לא יכולה להיןת בפוליטיקה אני לדוגמה מאוד אוהבת לדבר כל פוליטיקה ויש לי גם חברות ככה , אבל זה לא העיקרון . מה שחשוב זה שאישה יותר עדינה מהגבר ויותר רכה מהגבר ויותר מהגבר בכל מה שרשמת שם. ולmy light - קודם אני שמחה שאת פימניסטית אבל כן יש תכונות שיותר מתאימות לגבר ויש שיותר מתאימות לאישה,בדיוק באותה מידה שיש עבודה שאישה לא יכולה לעשות וגבר כן (אני מדברת על זה שאישה לא יכולה לעבוד בבניה וגבר כן) זה ממש לא שטויות ואת לא יכולהמלהגיד למישהי אחרת שהדעה שלה זה שטויות ממש לא ... אדווה .
(•°•Pizza Queen•°•) יולי 30, 2019 22:56
תוכן פגעוני
נטלי... סורי פשוט לדעתי זה ממש לא נכון1
מאיוש777 יולי 30, 2019 22:39
תוכן פגעוני
be happy- אני מודה לך מאוד ואני שמחה שנהנית לקרוא? לmy light- תיארת בדיוק את מה שאני חושבת ואהבתי את צורת הביטוי שלך. אני שמחה שאת מביעה את דעתך בצורה מכבדת?
«»Luna_Starr«» יולי 30, 2019 22:31
תוכן פגעוני
מסכימה עם מיילייט...
טעני עוד תגובות