גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

גזענות...

נמאס מהגזענות! נמאס ששופטים אותך על פי העדה או הצבע שלך! מה עובר על העולם והמדינה? למה החינוך כבר לא אותו דבר?

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
מרס 15, 20:12
photo

גזענות:

גזענות, ואוו, זה הדבר הכי מגעיל שאנו בני האדם עושים. לשפוט משהו על סמך צבע העור שלו, או על סמך העדה שלו- זה לא בסדר. האנשים השחומים האלה שאנחנו צוחקים עליהם וקוראים להם "כושים" או "מסריחים" הם אנשים נפלאים, שבסך הכל צבע העור שלהם שונה. הערבים האלה שאנחנו כל כך שונאים- נחמדים. נכון, יש את אלה שפוגעים, שונאים אותנו ורוצים שנמות, אבל יש כאלה שלא, וגם אם הם במיעוט- זו בושה שאנחנו מקללים את אלה שלא שונאים אותנו.

גזענות זה דבר דוחה בעיני, זה דבר שאני אפילו לא יכולה לדמיין שאני אעשה. האנשים האלה שאנחנו גזעניים כלפיהם הם בסך הכל בני אדם, בני אדם כמו כולנו! לא מגיע להם שנצחק ונשנא אותם רק בגלל שהם לא כמונו. לצערי גזענות קיימת לא רק בישראל, אלא בכל העולם.

אתן יודעות למה נוצרו המלחמות? משנאה, שנאה וגזענות. אם אנשים היו אוהבים אחד את השני בלי שום קשר לצבע או לדת שלהם, העולם היה טוב יותר. אני אישית אוהבת את כולם, בלי שום חשיבה מה הדת או מה הצבע. אני חושבת על הרגע שיקראו לי "יהודיה מסריחה". איך אני ירגיש? מה יהיה איתי באותו רגע? אני בטוחה שבאותו רגע אני פשוט אבכה ואברח מהמקום. בנות, תחשבו רגע אחד, רגע אחד תחשבו איך אתן הייתן מרגישות במקום האנשים האלה. אני לא מדברת רק על ישראל, אני מדברת על כל העולם. אם הייתי יכולה הייתי הולכת לאתר בשפה אחרת וכותבת בדיוק את אותו הפוסט. צריך ללמוד לקבל זה את זה בכל צורה, צריך ללמוד שגם אם הילד/נער/בחור/איש קצת שונה- זה לא אומר שהוא לא כמונו.

אתן יודעות מה אני חושבת עכשיו, כשאני כותבת את הפוסט? אני חושבת על משהו שקורה בנוער של היום, שבמקרה אני חלק ממנו. בנוער שאני חיה בו, אנשים כבר לא מבדילים בין גזענות לבין אי-גזענות. היום אם ילד יגיד לילד אחר "אמא שלך....", זה יחשב כבסדר לשני הילדים. אני לא מבינה את זה, באמת? מה זה מהנה להגיד את זה? זה מהנה לצחוק על זה? מה עובר על העולם? מה עובר על הנוער? מה זה?! מה נהיה מהעולם ומהמדינה הזו?! מה יהיה בדור הבא? שכבר לא ישארו המבוגרים... האמת, כל מה שאני מצליחה לדמיין זה שהעולם כבר לא ישאר אותו דבר...

קבלו קטע כתיבה:

גזענות, מה זה בכלל? למה נוצרה המילה הזו? למה זה היה צריך להגיע לכך? אנשים לא יודעים לעשות טוב ולא רע? זה כיף לצחוק על אנשים ולרדת עליהם?
אוף, נמאס לי! נמאס לי לשמוע על הדברים האלה, נמאס לי שכל דקה ושניה בחיים שלנו יש אלימות. בין אם היא פיזית או מילולית. הייתי רוצה עולם אחר, יפה, טוב, מוצלח ושאנשים בו יהיו בני אדם. לצערי זה לא יכול להיות ככה, אז מה שנשאר זה לתקן את מה שיש כאן...

אז זה הכל להיום בנות. מקווה שנהנתן מהפוסט, ביוש (:

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
7 תגובות
Lonely girl.b אפריל 05, 09:46
זה כל כך נכון כל מה שכתבת אני בשוק שיש ילדות שבאמת יודעות מה שבמבוגרים רוצים שאנחנו לא נדע!
- סלינטורס - מרס 24, 16:32
אממ לא ממש .. על הערבים עניתי לתגובה שמתחתי . גם כתבתי את זה . בתחילת התגובה התייחסתי גם למה שאת כתבת . שימי לב לזה . אדווה.
yahav12 מרס 24, 07:04
לאדווה: זכותך המלאה לא להסכים איתי אבל הפוסט לא דיבר רק על הערבים,הערבים הייתה דוגמא. אני בסך הכל אומרת שהגזענות לא מובילה לשום מקום! מה זה עוזר לך שאת גזענית כלפי משהו? זה לא עוזר. אני דיברתי כאן על גזענות ולא על היחס בין הערבים ליהודים ואת לקחת את הפוסט לנושא אחר לגמרי,לקחת את הפוסט לנושא של הערבים ובמדינה שלנו. יהב.
- סלינטורס - מרס 23, 22:23
אני חושבת שזה וסליחה פוסט קצת ילדותי . גם אני אומרת הרבה דברים בסגנום "אמא שלך .." אבל אף אחד לא מתכוון לזה ברצינות סה"כ סגנון של דיבור . אני גם חושבת שאת לוקחת יותר מידי דברים ברצינות !!! דבר נוסף אני לדוגמה מחשיבה את עצמי כדתייה אז לגבי הנושא של ערבים .. זאת המדינה שלנו וחמודה שלי אין מיש ו שאוהב אותך כולם שונאים אותך גם אם הוא מחייך אליך ברחוב. לתגובה התחתי- אני מסכימה לגמרי עם אמא שלך , מלמדים אותם איך לעשות פיגועים פה . את חושבת ששתי הרקטות האלו עפו להן בטעות לשטח של ישראל עד לת"א ?? ממשש .. סהכ בדקו עד לאיפה הרקטה יכולה להגיע או לא יודעת מה אבל בטעות זה בטוח לא היה . שום דבר לא בטעות והערבים האלו שאת מתחשבת בהם זורקים לך פצמרים עפיפונים ומיליון ואחד דברים נוספים לבתים שלנו . אז כל הכבוד לאמא שלך . אם אני צריכה להסתובב במדינה שלי ולפחד שערבי לא יעשה פיגוע לידי ולפחד על אח שלי או כל אחד אחר ...?? אז כן אני אכליל אותם . אדווה.
misa מרס 23, 17:41
היי, אני פשוט כל כך מסכימה איתך. בתקופה שיש אזעקות אמא שלי מקללת במיוחד את הערבים, ומחלילה. ואני כל הזמן כועסת עליה אחרי זה. זה לא בסדר. למה לאנשים כל כך קשה להבין שהאמונה של מישהו לא הופכת אותו ללא בסדר?! זה לא משנה במה אתה מאמין או איך אתה נראה וכ"ו. מה שמשנה זה האישיות. ואם לומר את האמת זה לא שכל האנשים הבהירים ואו היהודים טובים יותר, כולם שווים. אני כל כך שמחה לקרוא את הדעות שלך. את מוזמנת לפנות אלי בפרטי.