גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

תקעו לי סכין בגב

חברה טובה שלי ידעה שאני אוהבת אותו, אבל עדיין הלכה מאחורי הגב שלי... יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
ינואר 16, 22:11
photo

תודה רבה לאור רם, עובדת סוציאלית, רכזת "דלת פתוחה" חיפה. ניתן לפנות לכל סניפי דלת פתוחה - לייעוץ, מידע והדרכה ללא תשלום בטלפון 03-5101511 או באתר האינטרנט

 

שאלה:

לפני כחודש התחלתי לצאת עם ידיד טוב שלי, ויש לי רגשות אליו .

חברה טובה שלי נדחפה לאחד היציאות שלנו, ואחרי שהוא הלך אני דיברתי איתה על זה שאני אוהבת אותו והיא התחילה להגיד שאולי לא יהיה בנינו כלום...

השבוע ראיתי אותם באים למחויבות שלנו ביחד. הם לא סתם באו ביחד, ראו שהם זוג. אני פשוט ממש כעסתי ובאותו הרגע הרגשתי פגוע אני לא יודעת מה לעשות עם עצמי מצד אחד אני רוצה להפסיק לחשוב אליו אבל מצד שני אני עדיין אוהבת אותו...

כשבאתי אליה לדבר איתה על זה היא סיפרה לי מתי הם ניפגשו, ופשוט רציתי לבכות. והכי קטע? אחרי שהוא הלך אני ראיתי אותה מתנשקת עם מישהו אחר ...

אני רוצה לעזוב את המחויבות שלי בשביל לא לראות אותם...

אחרי מה שקרה אני הפסקתי לדבר עם חברות, כי אני לא רוצה עוד פעם להיפגע ככה.
אני לא יודעת מה לעשות... כואב לי, אני מרגישה שהכניסו לי סכין בגב. 

תשובה:

פונה יקרה,

אני שמחה מאוד שכתבת, נשמע שעברת ואת עוברת חוויה מאוד מורכבת ולא נעימה בכלל. התחושות שכתבת טבעיות והגיוניות מאוד לאור מה שאת מספרת.

האם דיברת על המצב עם החבר שלך? אם לא, אני מציעה לך לשקול לשתף אותו ברגשותייך. נשמע שיש לכם היסטוריה של קשר - יצאתם, והייתם ידידים לפני כן, לכן לגיטימי מאוד שתפתחי איתו את הדברים ותספרי לו איך את מרגישה, יתכן שהוא לא יודע. אם את מרגישה צורך, את יכולה גם להביע בפניו כעס ופגיעה. את כותבת שיש לך עדיין רגשות כלפיו. במצבים כאלה, חשוב מאוד להכיר ברגשות אבל לא לתת להם לטשטש את ההיגיון ואת הערכים שלנו. אני מציעה לך לשאול את עצמך: האם הוא מכבד אותך? האם התנהגותו כלפייך הייתה ראויה?

נשמע שחברתך, שאיתה כן ניסית לדבר, לא מעוניינת להסביר את התנהגותה או לשנות אותה למרות שברור שהדבר פוגע בך. זוהי התנהגות שאינה מכבדת את עולמך הרגשי. אני מחזקת אותך על כך שהחלטת להפסיק עמה את הקשר לאחר שלא התחשבה ברגשותייך. מגיע לך שיהיו בסביבתך רק אנשים שמכבדים אותך, עושים לך טוב וראויים לך.

בעניין המחויבות – אני מציעה לך בחום להישאר בה ולא לעשות הפסקה. השליטה בחייך צריכה להיות אך ורק אצלך ולא אצל אנשים אחרים. על אף הרצון והקושי שמלווים אותך כרגע, אני מציעה לך לנסות להתמודד עם המצב הלא נעים. זוהי למידה שתלווה אותך להמשך חייך. לצערי יתכן ויהיו עוד מקרים בהם את עלולה להיפגע מאנשים שקרובים אלייך וההבנה שמגיע לך ליהנות מהחיים למרות זאת היא חשובה מאד. אני מבינה שאת מאד כואבת ופגועה, אך אין סיבה שתפסידי מחויבות שמעניינת אותך. יתכן שתרגישי בפעמים הראשונות כעס על החבר ועל החברה, תרצי להיעלם או להתחבא ותרגישי מובכת. במצבים כאלו חשוב שתנסי להעסיק את עצמך בפעילות המחויבות, ולנצל את ההזדמנות ולהכיר טוב יותר משתתפים אחרים, שיתכן ומהם תמצאי חברות וחברים חדשים לחיים. תגיעי למחויבות בראש מורם ונסי להתרכז באמת רק במה (ובמי) שעושה לך טוב.

לסיום, את מתמודדת עם הרבה רגשות מורכבים בעקבות המצב הזה, ואני מציעה לך לשקול לשתף דמות משמעותית ובוגרת בחייך במה שעובר עלייך. הרבה פעמים הדבר מקל על ההתמודדות ותוכלי לקבל תמיכה ממישהו/מישהי שאוהבים אותך.

את נשמעת נערה שמאוד מחוברת לרגשותיה, קשובה לצרכים שלך ויודעת לזהות מי האנשים שמתאימים לך בחייך. זוהי תכונה נהדרת שאני בטוחה שתקרב אלייך חברות וחברים חדשים במהרה.

שולחת חיבוק חם (בהסכמה).

אור

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות