גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

אהבה בשלט רחוק

יכול להיות שהוא לא רצה את הקשר בכלל? או שבאמת יש בנינו משהו? יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
ינואר 14, 21:13
photo

 תודה רבה לאור רם, עובדת סוציאלית, רכזת "דלת פתוחה" חיפה. ניתן לפנות לכל סניפי דלת פתוחה - לייעוץ, מידע והדרכה ללא תשלום בטלפון 03-5101511 או   באתר האינטרנט

 

שאלה:

לפני כשנה הכרתי מישהו והיינו בקשר לא רציני במיוחד, ואז התברר לי חודשיים לאחר מכן שהוא טס לעבוד בחו״ל לתקופה של שנה...

שבוע לפני הטיסה היינו מדברים כל יום, ויום לפני הטיסה הוא הזמין אותי אליו כדי לשבת איתו ועם החברים הכי טובים שלו כדי לבלות את יומו האחרון בארץ עם כולנו.

במשך עשרת החודשים שהוא היה שם הוא דאג לשמור איתי על קשר, למרות שאני ממש ניסיתי שלא. כמעט ולא הייתי שולחת לו הודעות או מתקשרת בכלל, והוא היה מתקשר אלי בשיחות וידאו, כותב לי הודעות על הסטורי, והיה אומר לי "תחכי לי? וכשאחזור נעשה כך וכך..." היו לנו שיחות של שעות.

חודש לפני שחזר פתחתי איתו את הנושא ודיברנו עלינו, והוא אמר שהוא מתכנן לחזור לעבוד שם שוב, ואז לטוס לדרום אמריקה לחצי שנה.

כשחזר לארץ הוא הפתיע אותי בבית (לפני משפחתו!), ולאחר שלא ראיתי שום צעד שבא ממנו פתחתי שוב את הנושא. הוא פשוט לא דיבר, החזיק לי את היד ושם שירים עצובים באוטו. הוא טוען שכל מה שהיה צריך להגיד אמר, ומה שירצה להגיד יגיד כשירצה.

מה זה אומר? מה לעשות?

 

תשובה:

פונה יקרה שלום,

את מתארת מצב מורכב, לא פשוט, שוודאי גרם לך ללא מעט אי שקט בחודשים האחרונים. אם אני מבינה נכון, את למעשה שואלת מה כדאי לך לעשות במצב הנוכחי. הדבר הראשון שהייתי מבקשת ממך לחשוב עליו הוא – מה את רוצה לעצמך? האם לך מתאים קשר איתו? בהתחשב בכך שנראה שהוא לא יהיה בסביבתך בחודשים הקרובים, האם זה משהו שאת מוכנה לו? נשמע שכרגע את מאוד מסתכלת עליו כדי לדעת מה הצעד הבא שלך, אבל אני מציעה לך לבדוק עם עצמך מה הצורך שלך בקשר ביניכם ולהתמקד לרגע במה שמתאים לך ולא בהכרח לו, מה הצעד הבא שאת היית רוצה. אם רגשותייך לא ברורים לך, אני מציעה לך לבחון את התקופה האחרונה בקשר שלכם, ולשאול את עצמך מה הסיבה שבחרת להתרחק ממנו ולא לשמור עמו על קשר? אני מחזקת אותך להקשיב לעצמך ולהאמין לזה שהייתה לך סיבה.

קשר רומנטי ממרחק הוא קשר לא פשוט. אני מזמינה אותך להכין רשימה, בלי קשר לאותו בחור, של המאפיינים שהיית רוצה בקשר רומנטי. אם זמינות ועקביות מופיעות ברשימה, ייתכן שהקשר הנוכחי לא אידיאלי עבורך. ועם זאת, אני מציעה לך לשמור היטב על הרשימה ומדי פעם להביט בה לפני שתיכנסי לקשר חדש, לבחון האם את מרגישה שהיא עדיין רלוונטית עבורך לפני תחילת הקשר ובמהלכו, על מנת שתוכלי לוודא שאינך מתפשרת על דברים שברור שחשובים לך.

שיהיה לך הרבה בהצלחה ושולחת חיבוק (בהסכמה)

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות