גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

מחבב או מטריד?

האם הוא מחבב אותי או שזו בעצם הטרדה? מה לשאול, או איך להתנהג? יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
ינואר 04, 11:25
photo

תודה רבה לאור רם, עובדת סוציאלית, רכזת "דלת פתוחה" חיפה. ניתן לפנות לכל סניפי דלת פתוחה - לייעוץ, מידע והדרכה ללא תשלום בטלפון 03-5101511 או   באתר האינטרנט

שאלה:

יש איזה נער אחד בחוג שלי, הוא בן 18 (חגג לפני חודש 18) ואני אהיה בת 17 בעוד חודש.

לפי מה שאני רואה, הוא מתייחס אלי שונה מאשר הבנות האחרות או הבנים האחרים. הוא כל הזמן מניח את ראשו על כתפי, פעם אחת הוא ליטף לי את הכתף, צוחק איתי, מספר בדיחות, מחבק אותי כל הזמן... וזה לא רק כשאנחנו רואים אחד את השניה לפני החוג ואומרים "היי" או כשאנחנו נפרדים כל אחד לדרכו, אלא כל הזמן.

הוא מתעניין לשלומי, יש הרבה קירבה פיזית מבחינת חיבוקים, אבל אני לא יודעת מה זה אומר... לבנות אחרות הוא פשוט אומר "ביי", אבל אותי הוא מחבק, ואם הוא משתחרר אז הוא ינסה בכל זאת לצמצם את ה"מרחק" שיש בינינו. אנחנו נוסעים באותו האוטובוס (מתברר שאנחנו גרים די קרוב אחד לשניה), וכשאני צריכה לרדת מהאוטובוס אז הוא קם ומחבק אותי.

זאת הפעם הרביעית שהוא בכלל רואה אותי (אני בחוג כבר שבועיים והחוג הוא פעמיים בשבוע).
בפעם הראשונה לא ראיתי אותו, או שפשוט הייתי נרגשת מידי והייתי עם חברות שאני מכירה ממזמן, ולא שמתי לב.
בפעם השניה עד עכשיו היה את אותו היחס של קירבה! הוא גם התחיל לכתוב לי בווצאפ (יש לו את המספר שלי מהקבוצה של החוג) דברים כמו "בוקר טוב" ו"לילה טוב", וגם איך עבר עלי היום. אני לפעמים שמה לב שהוא מסתכל עלי באמצע החוג, ואז הוא מחייך ומחזיר מבט למדריך שמדבר.

לא מזמן הוא שאל אותי בווצאפ אם אני רוצה להיפגש להגיד שלום. מצד אחד אם היה לי זמן אולי כן הייתי הולכת לראות אותו, אבל מצד שני אני לא מכירה אותו כל כך, הוא גדול ממני בשנה (לא כל כך מפריע לי הגיל האמת), הוא קצת יותר חזק ממני ואני קצת חוששת שהוא ירצה לעשות משהו שלא ארצה. אז כתבתי לו שאני לא בבית, והוא אמר שזה בסדר והוסיף "שיהיה לך את היום הכי מושלם". יום אחרי זה כשהיה שוב פעם חוג - אותו היחס.

אז מה דעתך? למה הוא מתנהג ככה? מה עלי לעשות? באמת שזה דחוף...

-תודה מראש על העזרה!❤ 

תשובה:

הי ויופי שפנית אלינו.

ממה שאת כותבת נשמע שלא ממש ברור מה הסיבה להתנהגות שאותה את מתארת מצידו. אני שמחה לשמוע שאת שומרת על עצמך ומקשיבה לקול הפנימי שלך ונוקטת בזהירות לגבי פגישה איתו ואני מחזקת אותך להמשיך לעשות זאת עד שתהיי בטוחה.

אני מציעה לך לשאול את עצמך אילו דברים מעלים אצלך סימן שאלה לגביו. נשמע שיש לך ספק כלשהו לגבי הכוונות שלו. את מתארת המון מגע פיזי שמתקיים ביניכם, בעיקר מהכיוון שלו, האם את מרגישה שהוא נוגע בך מבלי שבהכרח תרצי בכך? יתכן שהוא באמת מתעניין ומנסה להביע חיבה, אך חיבה פיזית צריכה להיעשות בהסכמה מלאה של שני הצדדים וכשיש מוכנות רגשית ופיזית לזה. האם את מרגישה שזה נכון בשלב הזה של הקשר ביניכם?

הרבה פעמים נערים מפגינים כלפינו חיבה, וזה מאד מחמיא. נחמד להרגיש שאת מוצאת חן בעיני מישהו ושמישהו שם לב אלייך. זה מאד טבעי שגם את תרגישי מוחמאת ותרצי את החיבה הזו. בגלל שזה נעים וכיף, זה עלול ליצור הרבה בלבול לגבי המשך היחסים.

אני מציעה לך להמשיך לשאול את עצמך שאלות לגביו ולגבי הקשר שלכם, לאן היית רוצה שהוא ילך והאם בכלל? ברגע שתצליחי לבחון מול עצמך מה את מרגישה, יהיה לך יותר קל לקחת החלטה איך לפעול מבחינת פגישה איתו. כמובן שאם כן תחליטי להיפגש איתו, אז אני ממליצה לך לבחור מיקום שהוא ציבורי, שתרגישי בו בנוח, מקום שמוכר לך.

שיהיה בהצלחה

 

אור 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות