גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

מאוהבת (?) בפעם ראשונה

אף פעם לא הייתי מאוהבת, ככה שאני גם לא בטוחה שאני מאוהבת, והוא שונא אותי כנראה... מה לעשות? יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
אוקטובר 30, 2018 07:43
photo

תודה רבה לאור רם, עובדת סוציאלית, רכזת "דלת פתוחה" חיפה. ניתן לפנות לכל סניפי דלת פתוחה - לייעוץ, מידע והדרכה ללא תשלום בטלפון 03-5101511 או  באתר האינטרנט

 

שאלה:

נראה לי שאני מאוהבת בילד מהכיתה שלי, הבעיה היא שאנחנו כל היום רבים...

חברות אמרו לי שהוא מאוהב בי, אבל לא נראה לי... נראה לי שהוא אפילו שונא אותי. מתחילת שנה הוא רק מציק לי, אנחנו רבים, ורק איתי הוא רב ולכולם הוא נחמד.

מה לעשות?

 

תשובה:

הי יקרה,

מהשאלה שלך נשמע שאת מתמודדת עם מצב מתסכל ולא פשוט. חוסר הוודאות לגבי איך מרגיש הצד השני הוא אף פעם לא נעים, ובוודאי מביא איתו הרבה מתח.

נשמע שהקשר שלך עם הילד הזה מאד מעסיק אותך. מהדברים שאת כותבת אני מבינה שיתכן ואת שואלת את עצמך האם העובדה שהוא מציק לך מעידה על אהבה או חיבה שלו כלפייך. במידה וזה המצב, זו מחשבה מאד טבעית שהרבה בנות בגילך חושבות עליה, ואפילו בנים.  לצערי אין לי את האפשרות להגיד לך מה הוא מרגיש, כיוון שרק הוא יודע מה הרגשות שלו. אני חושבת שלפני שתנסי לברר איתו מה הוא מרגיש כלפייך, כדאי שתבחני עם עצמך מה את מרגישה כלפיו ואיזה סוג של קשר, אם בכלל, היית רוצה איתו. חשוב שתבררי עם עצמך האם את מכירה אותו מספיק? האם ממה שאת יודעת עליו ולגביו הוא יהיה חבר טוב – כזה שיכבד אותך, שתוכלי לסמוך עליו ולדבר איתו? תשובות לשאלות האלו יכולות לעזור לך לעשות עם עצמך סדר ולתת לך תשובות לשאלות רבות שאת מחפשת.

אני שמה לב שמאד מעסיק אותך היחס שלו כלפייך והריבים שלכם. אין לי ספק שיש רגעים שבהם הריבים נעימים לך יותר (כי הוא נותן לך תשומת לב כלשהי) ונעימים לך פחות (כי מריבה היא לרוב לא נעימה, יכולה להתלהט ואפילו לפגוע). בדברים שכתבת לא תיארת בדיוק מה קורה בריבים שלכם, אבל את יכולה לנסות לבדוק עם עצמך מה את מרגישה וחושבת על הריבים שיש ביניכם. למשל, את יכולה לבדוק עם עצמך האם את בטוחה שהוא רב איתך יותר מאשר עם אחרים? האם את מרגישה שהוא מי שיוזם בד"כ את המריבה? הרבה פעמים אנשים מפרשים דו-שיח בדרך לא נכונה, או להתמקד בפרטים מסוימים על פני אחרים בצורה לא שווה, בייחוד כשתשומת הלב שלנו נתונה לאותו האדם. יכול להיות גם שבגלל המתח השיח ביניכם הופך לריב, מבלי שמישהו מכם התכוון לכך.

יכול להיות שאחרי שתעני לעצמך על השאלות תביני שלא מתאים לך להיות איתו קשר. באותה המידה יכול להיות שתביני שכן אבל שהיית רוצה לתקשר איתו בצורה אחרת. אם את מרגישה שהצורה שבה אתם מתקשרים כרגע לא מתאימה לך, זו הזדמנות לנסות לייצר איתו שיחה. כשמתעורר ריב בין שני אנשים זה מעיד בדרך כלל על תקשורת לא נכונה, ובמיוחד אם שניכם בני אותו גיל ומסתובבים יחד יכול להיות שיש לכם עוד המון דרכים אחרות לפתח שיחה באופן הדדי ושיהיה נעים לשניכם – עם או בלי קשר לאפשרות שתהיו חברים.

שיהיה בהצלחה

אור

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות