גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

הטור של שי פרק 13: הפסקה

היי, כאן שי, זאת שכותבת לכן את הטור. ספיר הלכה לי לאיבוד השבוע אז תקבלו אותי.

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
ספטמבר 13, 2018 13:31
photo

היי, זאת שי, אתן כאן כדי לשמוע מה קורה בחיים של ספיר נכון? היא דברה עם נואה או לא? מה קורה איתה ועם דקל? איך הקשר עם יער ואלמוג מתקדם? נכון? זה מה שאתן רוצות לדעת.

אז סליחה, כי את זה אתן לא תקבלו היום.

זה הטור שלי, שי, לא ספיר. ואחרי נסיון נואש בשבוע האחרון לכתוב את הפרק הזה החלטתי שלא, שזה בלתי אפשרי. ובגלל שזה הטור שלי אני לוקחת הפסקה, לוקחת הפסקה מספיר לפרק אחד ומספרת לכן למה אני לא יכולה להביא את עצמי לכתוב השבוע.

אז שוב אני מצטערת באמת.

בואו נתחיל? מי הדמות האהובה עליכן בסיפור הזה? רובכן יגידו ספיר נכון? חלקכן יגידו דקל. בודדות יבואו עם יציאה בסגנון אלמוג יער או מיקה. אתן רוצות לדעת מי הדמות האהובה עלי? לא לא הדמות הראשית שלי לא ספיר. הדמות האהובה עלי היא נואה. למה אתן שואלות? אז בואו אני אספר לכן סוד: נואה הוא לא סתם דמות, נואה כפי שחלקכן יודעות הוא גם שמו של החבר הכי טוב שלי והאמת? שהדמות הזאת היא פשוט הוא. שינויים קטנים מבחינת פרטים אבל בעיקרון זה הוא, הייתי צריכה לבוא לשים בטור שלי משהו ממנו. כי כמו שהחיים של לא שלמים בלעדיו אז גם הטור שלי לא.

אז היום אני אספר כאן את הסיפור של נואה, לא נואה מהטור. שבוע הבא תוכלו לשבת ולקרוא את השיחה בין נואה וספיר ומה יקרה אחר כך. היום אני מביאה לכן את הסיפור של נואה האמיתי. לא נואה בן ה-23 שאומץ על ידי זוג הורים גאים ויש לו אחות צעירה. נואה ש... טוב את זה תגלו בהמשך.

אז בואו נביא לכן קצת פרטים. נואה, לומד בכיתה ט'2. יש לו אח גדול בסביבות גיל 23  אני לא בטוחה... אח אמצעי בן 19 והוא הקטן בן ה14. הוא נולד ב-30.3.2004 בדרום אפריקה בעיר קייפטאון לאמא אפריקאית ואבא גמרני. כשהוא היה בן 4 המשפחה שלו עזבה את דרום אפריקה ועברה לגור בברלין. כמה שנים לאחר מכן ההורים שלו התגרשו. בכיתה ו' הוא הצטרף לבית ספר אנטרופוסופי והתחיל לרכוש חברים בכיתה, מהר מאוד הוא הפך לילד מאוד פופולארי. בתחילת כיתה ז' קרו שני דברים. 1. מרלה, ילדה שהייתה בכיתה ועזבה לשנתיים לקולומביה חזרה לכיתה, היא ונואה התחברו ולאחר חצי שנה הפכו לחברים הכי טובים. 2. ילד חדש שמרלה הכירה הצטרף לכיתה, שמו קאזימיר והוא ונואה התחברו בשניות בעיקר סביב התחביב שלהם לדבר באנגלית והאהבה הגדולה שלהם למדעים ופילוסופיה. נואה הוא אדם מוכשר מאוד. הוא אתטלט מצטיין וזכה בכמה תחרויות מטעם בית הספר. הוא עושה קונגפו, הוא עוסק באומנות ספורט/ריקוד/לחימה שנקראת "טריקינג" שהיא בעיקר הרבה סלטות וטריקים מגניבים אחרים. הוא מצייר בצורה פנומנלית ובעיקר עוסק באנימציה ועריכת סרטים, הוא אוהב לכתוב, הוא תלמיד מצטיין, הוא אינטילגנט מאוד. בגלל הגנים האפריקאים שלו או בגלל שהוא פשוט מוכשר הוא רוקד מדהים למרות שמעולם לא למד לרקוד, הוא גם מעולם לא למד לנגן על פסנתר אבל הוא יודע, הוא לא קורא תווים הוא פשוט מקשיב ומצליח למצוא את המנגינה, אבל לרוב הוא מעדיף להלחין את המנגינות בעצמו. הוא גם שחקן ממש מוכשר למרות שהוא לא חושב ככה והוא לא ממש נהנה או אוהב את זה. כולם אוהבים אותו וכולם רוצים להיות חברים שלו. הוא אדיב ומצחיק וחכם ומדהים ואולי הבן אדם הכי מדהים שתפגשו בחיים, אם יהיה לכן את המזל לפגוש אותו.  והחיים שלו היו די מושלמים... אפילו הייתה לו חברה. אבל איפשהוא באמצע כיתה ח' משהו שינה את כל התמונה.

אני נכנסתי לסיפור. ילדה שבאה מישראל עם אנגלית טובה ואולי 3 מילים בגרמנית. הגיעה לכיתה שבוע לפני קריסמס וכבר סימנה את נואה ושני החברים הכי טובים שלו בתור החברים שלה, כי לא הייתה לא אופציה אחרת. החברים שלו זרמו לגמרי והיו מאוד נחמדים אליה, מרלה ממש נהייתה החברה הכי טובה שלה. אבל נואה לא חיפש חברים אז לא ממש היה לו כוח אליה. ברושם ראשוני שי חשבה שהוא מגניב, אבל לא יותר מזה. נסתה להתחבר אליו וכשלא עבד זה עיצבן אותה אבל הניחה לזה. לאחר 3 חודשים הוא פתאום התרכך והתחיל להתקרב, שניות לפני ששי התחילה לשנוא אותו. וכשהיא הכירה אותו היא כבר לא יכלה לשנוא אותו. שבוע לאחר חופשת הפסחא והם נהיו שלישיה. מרלה יצאה מהתמונה מבחינת שי ועדיין נשארה בקשר עם נואה. אבל שלושתם עשו הכל ביחד, למדו אחד על השני והתקרבו ושי מצאה את מקומה. שלושה חודשים לאחר מכן הם יצאו לטיול השנתי, שיט על סירה בים הבלטי במשך 5 ימים. בלילה השני של הטיול שי ונואה רבו, שי הסתירה מנואה במשך חודשים את התחושה המתמדת שלה שלא איכפת לו ממנה. הם רבו, ממש. יום לאחר מיכן הם דיברו, וגם יום אחרי. נואה לא אוהב להתמודד עם רגש אבל הוא חשב שכדי לנסות להציל את החברות הזאת, בכל זאת היא ניסתה כל כך הרבה זמן להיות חברה שלו... נואה התמודד עם הסיטואציה בהצטינות והכל היה בסדר. בדרך הביתה ברכבת ביום האחרון היה עוד קונפליקט שגם קאזימיר היה קשור בו. נואה שוב שלט בשיחה והצליח להסביר לשי מה מבחינתם הייתה הבעיה. הטיול נגמר ונואה חשב שזהו, הוא צלח את הקונפליקטים והבעיות האלו והכל יהיה בסדר מעכשיו. אבל אז הוא גילה שמשהו אצל שי נפתח, ועכשיו בכל פעם שיש בעיה היא אומרת ולא שומרת בפנים. ואצלה הבעיות נוצרות במהירות הבזק כי היא מאוד רגישה. ופתאום נואה המסכן היה צריך להתמודד עם מאות בעיות קטנות שלא לא הייתה את היכולת להתמודד, זה התיש אותו. היו פעמים, הרבה פעמים שהוא חשב שהחברות הזאת לא מתאימה לו אבל תמיד הוא נתן עוד צ'אנס, אולי זאת הייתה טעות.

במהלך חופשת הקיץ נואה עשה חושבים, החליט שמעכשיו הוא כנה ב-100 אחוזים ואומר את דעתו לא משנה מה. ואז התחילה השנה, והוא הבין שהקשר שלו ושל שי זה שטות אחת גדולה. שזה מתיש אותו, שהוא חושב שהיא ממש מעצבנת לפעמים, שהיא יותר מידי רגשנית ודרמטית והוא לא מסוגל להתמודד עם זה. שזה מלחיץ אותו. אז הוא החליט להתרחק, ובלהתרחק הוא התכוון לא לדבר. ובמשך 18 יום הוא לא דיבר עם שי לשנייה לא משנה כמה היא ביקשה ורצתה להבין מה פתאום קרה, למה הנתק הזה ומה היא עשתה, הוא לא היה מסוגל והוא היה צריך זמן להירגע. והוא ראה את שי מתחילה להסתובב עם אנשים אחרים, עצובה כל הזמן אבל יש לה חבר אחד או שניים. והוא רואה שאיתם בכלל אין בעיות, אין ריבים כמו שהיו איתו, הם בניגוד אליו מסוגלים להכיל אותה. לקח לו 18 יום להירגע, וערב אחד הוא החליט לשלוח לשי הודעה, שמגיע לה לדעת למה הוא לא רוצה להסתובב איתה ושהם ידברו מחר. שי התעצבנה עליו ולו נמאס, עד שהוא הגיע למקום השקט הזה שהוא לא לחוץ יותר היא רבה שוב? הוא לקח נשימה והחליט שהוא חוסם את עצמו מזה לגמרי.

למחרת בהפסקה שי חיכתה, נואה ידע שהיא מחכה לו ובכול זאת החליט לקחת את הזמן, הכל יהיה בתנאים שלו הוא לא מתכוון להילחץ שוב. והם דיברו, והוא היה אטום לכאב שלה, זה לא נגע בו. הוא הסביר לה את הכל, מהתחלה, מהיום שהיא נכנסה לכיתה, ידע מראש שהוא יצטרך להסביר שוב ושוב שזאת לא הייתה בדיחה, שהוא מעולם לא שיקר לה הוא פשוט לא יכול יותר והוא ידע שהיא לא מאמינה לו. שמבחינתה הוא אומר לה שהכל היה שקר אחד גדול, ואולי זה היה? הוא שומע אותה אבל לא באמת מקשיב, באטימות בריחוק ובקור הוא עונה לה, וממשיך להגיד דברים משלו. כשהיא שואלת אם זאת בעצם שיחת ה"פרידה" שלהם אם הם היו ביחד הוא אומר שכן והוא יכול לראות אותה נשברת מבפנים, אבל הוא הבטיח לעצמו שזה לא יגע בו, אז זה לא נוגע. השיחה נגמרת, אין יותר מה להגיד, היא שואלת אם יש דרך כלשהי שבה היא יכולה לשנות את דעתו, אם משהו שהיא תגיד או תעשה יוכל לשנות משהו בחודשיים הקרובים, הוא עונה שלא. באדישות ובקור כמובן כדי שהיא לא תוכל לדעת אם זה נוגע בו או לא. הם נכנסים לכיתה והיא ממלמלת ביי בשקט שמה את התיק על השולחן וממהרת למרפסת. הוא לאט לאט מתהלך בכיתה, שם את התיק, מסתכל על המערכת ואז מהחליט לצאת החוצה למרפסת, מסיבה מסויימת. הוא רואה אותה עומדת בקצה של המרפסת ומסתכלת על העצים למטה, נשענת על המעקה ומתפרקת, בוכה כמו שהוא אף פעם לא ראה אותה בוכה, והוא ראה אותה בוכה הרבה. בשקט הוא מחליט החלטה ולאט לאט ניגש אליה, לא אומר כלום עד שהוא ממש קרוב אליה ואז הוא אומר: "תבטיחי לי אבל שלא תעשי שום דבר פזיז" והיא בלי להתסכל עליו בכלל עונה "אז עכשיו כן איכפת לך?" והוא מהנהן בראשו לשלילה, זה כל כך טיפוסי שזאת תהיה התגובה שלה. "את בן אדם" הוא אומר בעוד היא מתרחקת ממנו טיפה, "טוב לדעת" היא עונה והוא מסתובב והולך לחבורת בנים ומתישב לדבר איתם. מהצד הוא רואה את אחד הבנים ניגש לשי ומדבר איתה כעבור כמה שניות הוא בא אליו ושואל "מה קרה לשי?" והוא באדישות מוחלטת עונה לו "אנחנו לא חברים יותר" וזהו. הוא נכנס לכיתה ומתישב ליד קאזימיר, בלי להגיד שניהם יודעים מה קרה, הם מתנהגים כאילו הכל כרגיל כי ככה זה אצלם. כשנגמר השיעור והוא יוצא לשיעור הבא הוא רואה את שי יוצאת בסערה מהכיתה, רצה במדרגות ויוצאת מבית הספר בדרך הביתה. הוא יודע שכל השיעור היא ישבה במרפסת על הריצפה ובכתה, אבל הוא לא מבין למה. למה זה פוגע בה כל כך.? למה היא רוצה להיות חברה של מישהו שלא איכפת לו ממנה כמו שלה איכפת ממנו? הוא והיא הרי כמעט הפכים למה היא אוהבת אנשים כמהו?

אז הוא שואל אותה, שולח הודעה, הם מדברים על זה והוא מתחיל להבין את הצד שלה, אבל זה לא משנה אצלו כלום. הוא דואג להגיד לה שהוא לא שונא אותה אם זה מה שהיא חושבת וכמובן שזה מה שהיא מבינה, טיפוסי. בסוף ההתכתבות הזאת היא הייתה שוב מעצבנת והוא שמח שזה נגמר, שהוא לא לחוץ יותר, שאין דאגות, שסוף סוף הוא חופשי.

 

אז נכון לא סיפרתי לכן את הסיפור שלי, סיפרת לכן את הסיפור שלו, מהצד שלו. שוב אני מצטערת שלא הייתי מסוגלת להביא לכן את הסיפור של ספיר השבוע ואני מקווה שתסלחו לי על זה, זאת הייתה הפסקה קטנה אבל שבוע הבא היא חוזרת ובגדול!

חשוב לי להבהיר כמה דברים:

1.      נואה האמיתי הוא הבן אדם הכי מדהים שפגשתי בחיים שלי, ואני אוהבת ומעריכה אותו בטירוף ואין לאף אחת פה שום סיבה לשנוא אותו, זה מה שטוב לו.

2.      אין לי מה לעשות לגבי זה, זה מה שטוב לו, אני לא רוצה לפגוע בו בשום צורה ולכן אין לי ברירה אחרת מאשר לקבל את הבקשה שלו ולהתרחק ממנו, נכון זה קשה אבל זה מה שאני עושה.

3.      לא, הדמות של נואה לא הולכת להיעלם האופן מסתורי מהטור שלי. נואה הוא הדמות השנייה הכי חשובה  בטור ואני אמשיך לכתוב עליו. אני מקווה שתוכלו לנתק ביין נואה האמיתי ונואה הדמות, כמו שאני עושה עכשיו.

 

אז זה היה פרק לא שיגרתי, שוב אני מצטערת על הבלגן. וכמו בכל פרק, לא חשבתן שאני אשאיר אתכן בלי מוסיקה נכון? אז להלן רשימת השירים של הפרק הזה. הפעם הם לא קשורים לסיפור, כמה מהם כבר הופיעו בסיפור הזה. רשימת השירים הזאת היא הפעם רשימת השירים שקשורים מבחינתי בנואה האמיתי.

סליחה שבפרק הזה הייתן צריכות לסבול אותי ? בפרק הבא ספיר תחזור והיה הרבה יותר כיף.

נתראה במכתב שלי בסוף הטור אליכן הקראות, תמסרו ד"ש לספיר, היא תהייה פה שבוע הבא, מבטיחה.

אוהבת המון, שי כותבת הטור שלכן.

***

ולהלן רשימת השירים לפרק זה:

Whitney Houston - I Have Nothing 

Cavetown – talk to me

Cavetown – big bowl in the sky

Coldplay - Hymn For The Weekend

Paramore – the only exception

Owl city – if my heart was a house

Taylor swift – mine (the cove by Naya Rivera on glee)

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
6 תגובות
Bambi12 ספטמבר 16, 2018 14:35
תוכן פגעוני
ממש מעניין לדעת קצת עלייך ועל מה הסיפור! מקווה שהכל יסתדר ביניכם ♥
תגובות: 405
כוכב נופל ספטמבר 13, 2018 22:32
תוכן פגעוני
כמו שאת יודעת ממש כואב לי עליך ואין לי הרבה מה להגיד אבל את כבר יודעת שאני פה תמיד ואני ממש מצטערת שלא היה לי זמן להיות פעילה בימים האחרונים. זה נראה לי טוב שעשית שבוע אחד הפסקה כדי להרגע ולהבין מה בעצם קורה. תזכרי תמיד להיות נאמנה לעצמך ויש מסביבך עוד הרבה אנשים שאוהבים אותך ואני בטוחה שגם נוטה, תתני לזה קצת זמן. אוהבת⁦❤️⁩⁦❤️⁩
Taltalina29 ספטמבר 13, 2018 21:36
תוכן פגעוני
זה לא היה סבל בכלל! היה מעניין לדעת עלייך ועל נואה בעולם האמיתי, ולדעתי זה תורם לסיפור. מקווה שהכל יסתדר בינכם :)
תגובות: 190
K.M.M ספטמבר 13, 2018 14:29
תוכן פגעוני
אני קראתי והבנתי סוף סוף....ואז התחלתי לבכות כי אני הייתי פעם כביכול בצד של נואה וגם לי קרה מקרה כזה ואני חסרת מילים מרוב צער כי העניין לא נגמר כמו אצלכם...הוא נגמר יותר גרוע??
STAVCANDY ספטמבר 13, 2018 14:07
תוכן פגעוני
אני לא יודעת מה להגיד... באמת שאם הייתי מכירה את נואה במציאות רוב הסיכויים שהייתי מתאהבת בו... הוא בן אדם מדהים והלוואי שאני הייתי מכירה אחד כזה.. רק עכשיו אני מבינה עד כמה כואב לך באמת, אני תמיד כאן בשבילך❤️❤️
ספטמבר 13, 2018 13:59
תוכן פגעוני
מהמם