גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

#MeToo – נערות מרימות את הכפפה!

בשבועות האחרונים אנחנו רואות התעוררות באתר בעקבות קמפיין #MeToo שחושף הטרדות מיניות ברחבי העולם. גם בפורגירלס אנחנו מקבלות בנות שכותבות ועוזרות בעילום שם: "אל תשמרי את זה אצלך בבטן! אני יודעת שאת פגועה ושאת אולי מתביישת או חשה אשמה... אבל את חייבת ללכת ולספר!"... האם יש לנו דרך לעזור להפסיק את התופעה המכוערת הזו? כן! לעזור לנערות אמיצות שבכתבה למטה

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
ינואר 11, 2018 10:47
photo

לצערנו, היום עולים קולות של נערות המתלוננות על הטרדות מיניות או מכירות מישהי שעברה הטרדה. לפעמים בשקט ולפעמים בצעקות הן חושפות התנהגות פוגענית ולא מכבדת. השאלות שעולות באתר מלמדות על אי בהירות שלכן- האם זו הייתה הטרדה או לא? איך להגיב?

והנה עולה תשובה של בנות בארץ!

מי שבחרו להרים את הכפפה הן נערות פעילות בתנועת "נוער מרצ" שהחליטו לקום ולעשות מעשה. טליה בנון צור, פעילה בתנועת נוער מרצ, מספרת שהמאבק החל בעקבות חניכה של נוער מרצ שהוטרדה מינית והמקרה שלה לא זכה לטיפול ראוי. התנועה כולה התגייסה לחשיפת התופעה!

בעמוד הפייסבוק שלה, חושפת תנועת "נוער מרצ" בזה אחר זה עדויות מצמררות של נערות שעברו הטרדה תחת ההאשטאג #בטוחות_בכיתות. מעל ל-150(!) תלונות על הטרדות מיניות. כשנחשפו גילו בעיה חמורה אחרת:

הפתעה! כמעט אף תלונה לא טופלה.

אנשי החינוך והחברים המובילים במסגרות חינוכיות כמו מורים בבתי ספר, מדריכים בתנועות נוער ואנשי סגל חינוכי לא יודעים איך להגיב. מכאן הבינו הנערות האמיצות ונוער מרצ בכלל שהצוות החינוכי לא יודע איך להתמודד ושצריך לעשות מעשה.

כשנחשפנו דרך כתבה ב"הארץ" ליוזמה המבורכת הזו, התרגשנו מאוד ובחרנו לראיין את טליה כדי לתת לכן, נערות יקרות, את הכוח, הידע והרצון לדחוף את העשייה המבורכת הזו קדימה כי בסופו של דבר - מדובר בנו ובעתיד הבנות שלנו.

"לא מדובר בתופעה קטנה" אומרת טליה, שיעורי חינוך מיני בבתי ספר לוקים בחסר והתוצאה היא שילדים וילדות בגיל ההתבגרות נותרים ללא מענה בשלב קריטי בחיים, בו הם מתעצבים כאנשים ומקבלים רושם מוטעה בכל הקשור לחינוך מיני.

בינתיים טליה וחברותיה כבר הספיקו לכתוב מכתב לשר החינוך נפתלי בנט ולוועדת החינוך של הכנסת, בו הן מציבות את הדרישות שלהן על בסיס הממצאים המטרידים שהגיעו אליהם. מתוך המכתב: "כשלושה מתוך ארבעה עונים שחוו הטרדה או נפגעו על רקע מיני בעבר... התמונה הכללית שעולה מצביעה על בעיה חמורה ועמוקה בטיפול בתלונות על אלימות מינית במערכת החינוך בישראל"

עזרי להן להגיע לכנסת עם דוח!

כדי לפעול בצורה מעשית הנערות אוספות נתונים ומפיקות מהם דו"ח, איתו הן מתכננות להגיע לכנסת ולדרוש לשנות את המצב במשרד החינוך באופן מידי.

הן דורשות ממשרד החינוך לקחת אחריות על הסגל החינוכי ולתת לכל אותם בעלי תפקידים במוסדות חינוך פורמליים ולא פורמליים, כלים להתמודדות עם נערים/ות במקרה של הטרדה. 

את שואלת איך אפשר לעזור?

כדי להעלות את המודעות לתופעה ואת הצורך בטיפול בה, אנחנו קוראת לכן, מי שרואה את החשיבות במאבק ובהצלחתו, להצטרף ולעזור בלינק הבא.

כקהילת בנות חזקה ועוצמתית אנחנו מעודדות לשתף את החוויות הקשות ולא לשמור בבטן, וכמובן שאנחנו תמיד כאן עבורכן בפורגירלס, עם כל התמיכה והעזרה של בנות לבנות! כי בנות שוות. ויותר. 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
5 תגובות
noam_girl ינואר 12, 2018 15:03
העלתי פוסט מי שיכולה לכתוב לי ולעזור לי זה ממש חשוב לי בבקשה
תגובות: 201
בלואייז ינואר 11, 2018 11:12
פשוט ביזיון מה שילדות צריכות להתמודד ועוד בפאקינג 2018!! אבל כמו תמיד אנחנו נצא מחוזקות! כל הכבוד לבנות התנועה על היוזמה והאומץ!! לא מובן מאליו בכלל!! אעזור במה שאני יכולה!!:)
תגובות: 331
kookoo ינואר 11, 2018 11:11
לא מאמינה שהגעתן אליו כל הכבוד!!! מה הוא ענה?!?
מייצי ינואר 11, 2018 11:08
הגיע הזמן שיפתחו את העיניים!!~
תגובות: 163
לילוש_ ינואר 11, 2018 11:06
וואו מהממותתת!!! אין על המין הנשי! מי יכול עלינו?! ;)) כל הכבוד מרגשותתתתת!!!