הכל על טמפון

הכל על טמפון. כל מה שרצית לדעת על טמפונים- מה זה טמפון עם מוליך, איך לשים טמפונים ועוד...

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יוני 12, 2007 00:00
photo

 

שלום לכולן

 

ראיתי מלא תגובות שבנות לא מצליחות לשים טמפון... לא יודעות איפה לשים טמפון, איך לשים טמפון, כמה זמן, ושטויות כאלה... אז הנה אני מסבירה:


בלתי ניתנת לעצירה שכנעי וקבלי פרס שווהיש כמה סוגי טמפונים, כל אחת בוחרת את הטמפון שנוח לה... איך תדעי שהטמפון יושב טוב לא תרגישי אותו פשוט וקל...

אני אישית מסיבות היגייניות מעדיפה טמפון עם מוליך... למי שזה פעם ראשונה שהיא שמה עדיף עם מוליך בגלל שהוא ישר הולך למקום שלו ולא צריך לדחוף את האצבעות לשם... בכל זאת בזמן המחזור זה די מגעיל חח

אז מה זה בעצם טמפון טמפון הוא פקק עשוי כותנה או חומר סופג אחר אשר מוכנס לנקב של גוף האדם, לפצע או לאיבר בהליך ניתוחי במטרה לספוג נוזלים. הסוג הנפוץ ביותר של טמפון, הוא טמפון חד פעמי אשר מוחדר לתוך הנרתיק בתקופת המחזור טמפונים מופיעים במגוון של גדלים, הקשורים לכושר הספיגה שלהם.

כל הטמפונים דומים בצורתם היסודית שהיא כשל צינור. כל טמפון נארז בנפרד כדי לשמור על ניקיונו, אף כי אינו מחוטא. מחובר להם חוט להקלה על הוצאתם, וחלקם מיוצרים עם מוליך כדי להקל על החדרתם לנרתיק כדי לספוג את הפרשות הוסת..

מוליכים של טמפונים עשויים פלסטיק או קרטון והם בנויים בצורת בוכנה אשר מחליקה בתוך צינור מוליך רחב יותר (צילינדר). פני הצינור המוליך חלקים וקצהו לפעמים מעוגל כדי להקל על ההחדרה לנרתיק. הטמפון עצמו מונח לפני ההחדרה בתוך הצינור המוליך, ליד פתחו. הבוכנה מצויה בפתחו האחר של הצינור המוליך והיא נדחפת פנימה באמצעות האצבע אל תוך הצינור המוליך לאחר שצידו השני מוכנס אל הנרתיק, כך שהטמפון עובר דרך המוליך אל הנרתיק. אם זווית ההחדרה רחוקה מ-45 מעלות, מיקומו עלול לעורר אי-נוחות ולהקשות על הוצאתו.

טמפונים נמכרים גם ללא מוליכים. במקרה זה, הם מוחדרים אל  הנרתיק בעזרת אצבע

סבבה עד עכשיו יופי<--xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /-->

 

עוד כמה דברים שחשוב לדעת ...על טמפונים
הוכח שלטמפונים יש קשר לתסמונת ההלם הרעלי שהיא נדירה אך קטלנית לעתים הנובעת מזיהום חיידקי. לפיכך מומלץ למלא אחר הוראות היצרן, לבחור טמפונים בעלי כושר ספיגה מתאים, להחליף טמפונים מדי 4 עד 8 שעות ולהשתמש לסירוגין בתחבושות היגייניות ובטמפונים, וכן להימנע משימוש בטמפונים במהלך הלילה.
(קיצר שימו פד)

את הטמפון יש לשים בנרתיק ( מאיפה שיוצא הדם של הוסת) ואין דאגה שיקרע קרום הבתולים.

יש עוד שיטות שעובדות כמו הטמפון:
טמפון רב-פעמי מסיליקון - גביע סיליקון אשר מוחדר לנרתיק ואוגר את הדם בתוכו. ניתן לריקון, שטיפה ושימוש חוזר. בשימוש נכון יכול להחזיק שנתיים.

בקיצוור מקווה שעזרתי (חסר לכן שלא, כי עבדתי כל הלילה...חח)
אז ביוש

נעמה

גיל: 13רוצה לקרוא עוד על מחזור

מחזור חודשי

כאבי מחזור

תחבושות

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
207 תגובות
stra stra stra stra stra
משתמשת חדשה
אנונימית אוגוסט 28, 2016 15:42

אני ניסתי היום ואתמול 5 פעמים לשים ולא הצלחתי היום הצלחתי רק להכניס ואז הלכתי קצת לראות עם זה נוח ועם שמתי טוב אבל זה כאב ואז הבנתי שלא שמתי טוב קיצר זה לא ממש קשור למה שאני רוצה להגיד אני פשוט שמתי ואז הרגשתי שהוא יוצא (לבד) מה לעשות?
stra stra stra stra stra
משתמשת חדשה
אנונימית יולי 13, 2016 23:16

אוקי תקשיבו בנות,מחר אני נוסעת לאילת ואני במחזור אוקי?אז עכשיו אני משתמשת רק בתחבושות ומחר זה היום הראדון שלי שאני ישים תמפון אז ניסיתי לעשים בערב וממש נלוצתי וזה לא נכנס וזה כאב אז ככה תחשבו פשוט היה פשוט.אוקי?יופי:)אז קודם תרגידו דתצליחו פשוט תשימו את זה בקלות ולא להילחץ זה חשוב ותשימו את זה עד הסוף וזהו זה יעבור תמשיכו בשלכם וזה הכל אז מקווה שעזרתי הולכת לישון מחר ינסה בקלות!;)
stra stra stra stra stra
משתמשת חדשה
אנונימית יולי 05, 2016 17:04

אני שמה היום לראשונה טמפון ובפעם הראשונה זה ממש לא נוח אני שמה לשעתיים ואז החלפתי ושמתי חדש ובפעם השנייה ממש לא הרגשתי אותו אולי ממש בקטנה אבל ברגע שלא חשבתי על זה אז פשוט התחלתי להיתרגל ואני מאחלת לבנות שמנסות או רוצות לנסות בהצלחה ממליצה בחום . ומחר אני הולכת לשפיים ואני ניסיתי את הטמפון לפני שאני הולכת כדי שאני אתרגל לזה גם מחר ואני גם אנסה היום באמבטיה אם זה נוח גם במים ושאין דליפות . בימי
stra stra stra stra stra
משתמשת חדשה
אנונימית מאי 28, 2016 00:00

מחזור זה כואב מאוד נכוןמ ולפי דעתי טמפון פי אלך יותר נוח מתחבושת ואני מציעה למשל לא לשים טמפון עד שאת מאבדת את הבתולין שלך כי אז זה באמת כואב לפני שמאבדים את הבתולין אז אם עוד לא עשיתן סקס אני ממש ממליצה לכן לא לשים כי אז זה סתם יכול לפגוע בכן כשתעשו סקס בפעם הראשונה (מניסיון) אם תשימו לפני זה יכול להרוס לכן את הדבר הנפלא הזה כשאת מאבדת את הבתולין בפעם הראשונה ודרך אגב אני בת 14
stra stra stra stra stra
משתמשת חדשה
אנונימית מאי 21, 2016 07:05

בנות מי שלא קיבלה ועברה את גיל 16 שתלך להיבדק ... וגם שמעו אני פוחדת זה כואב לשים טמפון? ושמוציאים זה כואב?
stra stra stra stra stra
משתמשת חדשה
אנונימית מאי 10, 2016 17:40

זה כואב רק אם מכניסים לא נכון, אם שמת את הטמפון נכון והחדרת אותו כראוי את לא אמורה להריגש אותו כמעט אולי ספעמים הראשונות תרגישי לא בנוח אבל אחרי כמה פכמים תתרגלי לזה ;) בגדול לא אורים להרגיש אותו והוא נכנס בקלות אם זה בצצורה הנכונה. תכנסו לאתר o.b. יש שם סירטון מפורט
stra stra stra stra stra
משתמשת חדשה
אנונימית מרס 28, 2016 00:00

אפשר לישון עם טמפון בלילה? ואם כן,מה זה עושה?
stra stra stra stra stra
משתמשת חדשה
אנונימית ספטמבר 21, 2015 22:46

בנות תקשיבו אני בת 18 קיבלתי מחזור בגיל 11, כל היסודי הסתובבתי עם פדים כי פחדתי רצח מטמפונים, כשעליתי לחטיבה הצטרפתי לכיתת ספורט ופשוט התאמנתי יום אחד עם מחזור ואמרתי לעצמי שאני לא מסוגלת לעשות את זה עוד 6 שנים! הלכתי לאמא שלי וביקשתי ממנה שתלמד אותי איך משתמשים בטמפון( מי שלא נעים לה לבקש יכולה להסתכל באינטרנט) התחלתי ללכת עם טמפונים וזה שינה לי את החיים, זה כל כך נוח, אני מסתובבת בבוקר עם טמפונים וישנה עם פדים,ומי ששואלת גם מתאמנת עם טמפונים וגם הולכת לים ולבריכה ולא יוצא שום דבר מבטיחה! כולם מפחדות וגם אני פחדתי אבל ברגע שעשיתי את זה פשוט לא מרגישים כאב בכלל, אני ממליצה למתחילות להשתמש במיני בכלל שהגדולים מתאימים יותר לנשים מבוגרות, ברגע שתשימו טמפונים לא תרצו להוריד אותם גם אחרי שסיימתם את המחזור, לא מרגישים אותם בכלל! מקווה שעזרתי בהצלחה ועל תפחדו
stra stra stra stra stra
משתמשת חדשה
אנונימית אוגוסט 28, 2015 15:03

היה לי לפני בערך שבוע מחזור ראשון האם אפשר להיכנס לבריכה?
stra stra stra stra stra
משתמשת חדשה
אנונימית אוגוסט 18, 2015 15:56

אני ממש ממש מפחדת לשים טמפון. יש מסיבת בריכה לחברה שלי, ורק לפני 3 חודשים בערך התחיל לי המחזור בפעם הראשונה. מאז אני שמה רק תחבושות. אבל עכשיו.. אני בלחץ אני רק בת 12 וכולם אומרים לי שזה לא כואב, אבל מה אם לי זה יכאב??? חשבתי ללכת עם תחבושות ועל זה תחתונים ועל זה מכנסיים. אבל אני לא יודעת, לחלק זה כואב ולחלק לא, אז מה לעשות?????? אני צריכה עזרה כבר אני משתגעגת מפחד!!
טעני תגובה