גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

"הכל בראש" - טור של לוחמת תותחנים

לוחמת תותחנים מספרת על המסלול שעברה בצבא, איך זה להיות חיילת לוחמת ולמה בנות מעריכות את התפקיד הזה יותר מבנים?...

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
ספטמבר 03, 2017 16:19
photo

היי בנות!
שמי סמ"ר מאי אופיר ואני לוחמת תותחנים. בטח כבר שמעתן הרבה על שירות משותף של לוחמים ולוחמות, אבל אני רוצה לספר על זה מנקודת המבט שלי.

אם תתגייסו לאחד מהגדודים המעורבים, תגיעו למכין לוחמות - בנות מתגייסות שבועיים לפני הבנים, במהלכם אתן תעברו הכנה פיזית ומנטלית לתפקיד. אתן תלמדו לעלות על מדים ב-7 דקות בהקפצה, וללכת מסע של ק"מ ולחשוב שזה הדבר הכי קשה שעשית, ואז לעשות מסע כומתה של 25 ק"מ ולגלות אחרת לגמרי. פגשתי מלא בנות שיש לנו את החוויה המשותפת הזו ואנחנו חברות הכי טובות עד היום! אחרי המכין אפשר להגיע לתפקיד או לוותר, וקשה לוותר על לוחמה כי את ברבאק וגאה בעצמך מאד.

אז אחרי המכין התחלתי טירונות והכשרה שארכו 8 חודשים. הטירונות שלי התחילה קשה, כי לא הבנתי למה המפקדים צועקים עלי ולמה שיקפיצו אותי באמצע הלילה למסע. זה דברים שאף אחד חוץ מחברים בצבא לא יבין - לזחול עם חברים בשטח ולסחוב אחד את השני במסעות.

וזה השלב שבו התחלנו לשרת עם הבנים - ואיך שהם הגיעו הם לא הבינו איך הם נחשבים קרביים אם הם משרתים עם בנות, אבל בסוף הם למדו להעריך אותנו- ואנחנו החברים הכי טובים.

לדעתי יש לבנות יתרון על בנים, כי אנחנו בוחרות להיות לוחמות והם לא. גיליתי שיש לוחמות שיותר טובות ובכושר מהם. לדוגמה, לכל מסע כומתה יש קשר שהולך אחרי מפקד הפלוגה. בחיל התותחנים הוא מכונה מסו"ל- מפקד סוללה. במסע שלנו הייתה לוחמת שהלכה אחרי המסו"ל, שגם הייתה בחורה! היא לקחה את הבנים בהליכה.

אז אחרי הטירונות וההכשרה הגעתי לגדוד הרעם, הראשון בצה"ל שקיבל נשים לתפקיד של לוחמות. זה מורגש כי המפקדים מאד מעריכים את הלוחמות ואת דעתן.

בתפקיד שלי אני נמצאת על רכב שאחראי להביא תחמושת כל פעם שהיא נגמרת בשטח, כי הגדוד שלי מפעיל משגרים שיורים רקטות לעבר סוללות האויב. ובעצם כל כמה חודשים נתאמן ואז נתפוס קו בגזרה - זה נקרא שגרת קו-אימון.

אז לסיכום,
לכל הבנות שמתגייסות ללוחמה, אני מאחלת לכן שתיקחו הכול בטוב. אל תפגעו אישית אם יצעקו עליכן, כי זה הכול כדי להפוך אתכן לחיילות טובות יותר. מצפות לכן שנתיים ו-8 חודשים אינטנסיביים ורחוקים מהבית.


תזכרו למה בחרתן בזה, מה שאתן תעשו יהיה חשוב ושלא תזלזלו בעצמכן לרגע. בתפקיד הזה אני גיליתי שאין דבר כזה שבנים יכולים ובנות לא, כולם עושים את אותו הדבר ואין שום יוצא דופן. למדתי גם שהכל בראש - גם דברים שנשמעים קשים אפשר להשיג, כוח רצון הוא מה שעוצר אותך או מניע אותך
.

סמ"ר מאי אופיר, לוחמת mlrs בחיל התותחנים, גדוד הרעם שבאגד 282. 

 

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
8 תגובות
מאיה543 ספטמבר 17, 2017 17:52
תוכן פגעוני
וואוו ממש תודה על הכתבה הזאת אומנם אני לא בגיל ללכת לצבא אבל ממש תודה
זוהרת☆ ספטמבר 11, 2017 17:56
תוכן פגעוני
ואוו זאת כתבה מושלמת !!!!! הלוואי ואני גם אני הייתי יכולה כי אני אדם שמאמין שכל עוד רוצים ונותנים מעצמך אפשר לעשות הכל אך לצערי יש לי משקפיים ואני יודעת שזה מוריד מפרופיל זה משנה או בתפקיד שלך או לא?
:) ספטמבר 11, 2017 16:28
תוכן פגעוני
לאמן התכוונתי בכושר*
פאני ספטמבר 11, 2017 13:48
תוכן פגעוני
נראה לי שעושים את זה בצבא, לא מתגייסים וישר נהיים לוחמת. זה תהליך הדרגתי ויש מלא אימונים וקורס וכו'
:) ספטמבר 11, 2017 13:34
תוכן פגעוני
בנות אם אתן מתגייסות ללוחמה אל תשכחו לאמן את עצמכן לפניי, כדיי למנוע פציעות מעמץ ?
eden123 ספטמבר 11, 2017 12:13
תוכן פגעוני
ואו בחיים לא היתי יכולה
אנה ספטמבר 10, 2017 16:26
תוכן פגעוני
וואו, בחיים לא הייתי יכולה לעשות את זה! כל הכבוד
תגובות: 163
לילוש_ ספטמבר 10, 2017 12:08
תוכן פגעוני
איזה תותחית!