גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

מתי לעשות עם אמא את "השיחה"?

מתי לדבר עם אמא על יחסי מין?...יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יוני 18, 2017 15:38
photo

 

תודה רבה לסיון לוטן על מענה לשאלות הגולשות. סיון היא עובדת סוציאלית,מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר-שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בפגישות בטלפון: 08-6652436 ובאתר האינטרנט

 

שאלה
היי
מתי אפשר לדבר עם אמא לגבי יחסי מין ולשאול אותה שאלות בנושא? אין לי חבר או משהו אבל סתם בא לי לדעת. לחכות שהיא תיזום את "השיחה"? פשוט אני לא רוצה ליזום בעצמי כי אז היא בטח תחשוב שאני רוצה ללכת לשכב עם מישהו ובגלל זה אני שואלת, והיא בטח תתחיל להילחץ.

מה לעשות? אני בת 14 אם זה משנה

 

תשובה

שלום לך, ראשית אני רוצה להגיד לך שאני שהשאלה שלך מאוד משמחת אותי, מכמה סיבות, דבר ראשון זה מאוד חשוב לרצות ללמוד על יחסי מין ובכלל על הנושאים האלה עוד לפני שמתחילים להתנסות בהם, זו הדרך הנכונה לגשת לזה. דבר שני, אני מאוד שמחה לשמוע שאת רואה באימך מקור טוב ללמוד ממנו ולדבר איתו. במידה ואימך תהיה מעורבת בחייך, במחשבות שלך, ברגשות שלך, היא גם תמיד תוכל להיות שם בשבילך, להוות כתף תומכת, ולתת לך עצות ועזרה אם תצטרכי.

לדעתי, את יכולה כבר עכשיו לגשת אליה ולהגיד לה שאת רוצה שהיא תדבר איתך על יחסי מין. אם את חוששת שהיא תילחץ את יכולה פשוט להגיד לה "אני רוצה ללמוד על הנושא עוד לפני שאני מתנסה, אני חושבת שזה הדבר הנכון והאחראי מצדי לעשות". את אפילו יכולה להראות לה את השאלה הזאת ששאלת באתר שלנו, כדי שתראה באיזה רצינות את לוקחת את הנושא.

בנוגע לשאלתך האם לחכות שהיא תיזום את "השיחה", יכול להיות שזה יקח עוד כמה זמן, ואם את מרגישה בשלה ושאת מעוניינת כבר ללמוד קצת על הנושא, אין סיבה שתחכי שהיא תיזום. מה שכן, את יכולה להגיד לך שתשמחי שתדברו על זה ואז שתקבעו מועד אחר לדבר על זה, כך תאפשרי לאימך קצת להכין את עצמה לשיחה הזאת. את הדור של ההורים חינכו באופן אחר, ולצערם, לא היה נהוג לדבר על הנושאים האלה, ולכן יכול להיות שאימך תצטרך מעט הכנה לשיחה, אז אולי כדאי שבאמת תאפשרי זאת עבורה.

בנוסף, אם את רוצה לחקור וללמוד על הנושא הזה בעצמך, אני מזמינה אותך להיכנס לקישור זה ולקרוא קצת על הנושא- כל מה שרצית לדעת על "הפעם הראשונה" ולא העזת לשאול.

במידה ויש לך עוד שאלות את מוזמנת להתקשר למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות.

מקווה שעזרתי,

הרבה בהצלחה,

סיון

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
2 תגובות
תגובות:
מאוהבת יוני 19, 2017 14:24
לפי דעתי חכי שהיא תפנה אלייך
תגובות:
קרן יוני 19, 2017 14:18
לפי דעתי את קצת קטנה מידיי... אולי תחכי לשנה הבאה\ שיהיה לך חבר