גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

האם הוטרדתי?

זו הטרדה מינית? יועצת עונה לשאלות של בנות

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
מאי 29, 2017 14:40
photo

 תודה להילה, פסיכולוגית קלינית, על המענה לשאלות של הגולשות. אפשר לשלוח שאלות להילה דרך "שאלי יועצת" באתר.

שאלה

היי,

כשהייתי בגן היה ילד שבאתי אליו הרבה והוא גרם לי להיכנס איתו לארון ושנינו הורדנו את המכנסיים (לא עשינו כלום) ולא סיפרתי על זה לאף אחד.

אני זוכרת את הפנים של הילד ואת החדר ואת הארון, אני זוכרת כל פרט מהרהיטים עד הפנים שלו....לא סיפרתי על זה לאף אחד עד עכשיו, הדחקתי את זה כי רציתי לשכוח כי בכל זאת היינו ילדים קטנים, אבל בבית ספר דיברו איתנו על מקרי תקיפה ואמרו שכשמישהו גורם לנו לעשות משהו בלי רצוננו זאת תקיפה ...
אני מרגישה ממש רע שעשיתי את זה ואני כועסת על עצמי שהרשיתי שזה יקרה לי ומאז שדיברו איתנו על זה אני לא מצליחה להוציא את המקרה הזה מראש,

וההורים שלי לא יודעים שזה קרה ואני לא יכולה לספר להם.

מה לעשות?

 

תשובה

נערה יקרה,

אני שמחה שפנית, חשוב שלא תשארי עם התחושות האלה לבד. נשמע שאת מאוד מבוהלת, ואפילו מרגישה אשמה במה שקרה. אבל את ממש לא אשמה. ואני אולי אפתיע אותך, אבל מה שקרה לך, קורה ללא מעט ילדים. כבר בגיל הגן ילדים סקרניים לגבי הגוף שלהם והגוף של המין השני, שפחות מוכר וידוע להם. הסקרנות הזו היא בריאה וטבעית. אני מסכימה איתך לחלוטין שחשוב להתייחס לכך שהייתם אז ילדים צעירים. ילדים צעירים רואים את הדברים הללו באופן תמים יותר מנערים ומבוגרים. לפעמים זה אפילו מרגיש כמו משחק.

כשאת נזכרת באירוע הזה היום, את מסתכלת עליו בעיניים של נערה מתבגרת, שמבינה יותר דברים לגבי מיניות. אבל זו כנראה בכלל לא הייתה הכוונה שלכם אז. הרי גם אתם הסתפקתם במבט, ולא נגעתם.

חשוב ביותר שמלמדים אתכם בביה"ס על תקיפה ופרטיות הגוף. כשאת תרגישי מוכנה להתקרב כך למישהו אחר, זה חייב להיות מתוך רצון הדדי. אני רוצה שתזכירי לעצמך שמה שהיה אז קרה מתוך סקרנות תמימה, ומקווה שזה יעזור לך להרפות מהבושה והכעסים. במידה ותמשיכי להרגיש לא טוב, כדאי בכל זאת לפנות לאדם קרוב שיוכל לעזור לך.

מאחלת לך טוב,

 

הילה

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
4 תגובות
תגובות:
גלוש יוני 19, 2017 14:16
היא צודקת. את חייבת לספר על זה למישהו...
תגובות:
רוני יוני 19, 2017 14:16
אחלה תשובה!
עולםבורוד יוני 19, 2017 11:40
תודה❤
עולםבורוד יוני 19, 2017 11:40
תודה❤