גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

תחושות שאני לא יודעת להסביר

האם זה נורמאלי? איך קוראים לזה? יועצת עונה לשאלות שלכן בנושא מיניות...

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
מרס 11, 2017 16:01
photo
תחושות שונות

תודה רבה לסיון לוטן על מענה לשאלות הגולשות. סיון היא עובדת סוציאלית,מנהלת את סניף "דלת פתוחה" באר-שבע. "דלת פתוחה" מעניקה ייעוץ, מידע והדרכה בנושאי אהבה, זוגיות ומיניות לבני נוער על ידי אנשי מקצוע, ללא תשלום בפגישות בטלפון: 08-6652436 וב אתר האינטרנט.

שאלה

שלום,אני בת 14 ובזמן האחרון אני מרגישה שאני צריכה לספק את הגוף שלי מבחינה מינית. אני נוגעת בעצמי ומתחילה לענג את עצמי עד לתחושת פורקן. בנוסף,אני קצת מתביישת להגיד, אבל אני מתחילה לדמיין חברות שלי נוגעות בי ומישהו שאני מאוהבת בו גם. אני לא יודעת אם זה נורמאלי לדמיין גם בנות וגם בנים בסיטואציה הזאת ואני מפחדת וגם מתביישת, אבל אני פשוט מרגישה שאני חייבת לעשות את זה. האם זה נורמאלי לעשות את כל זה? לדמיין את הדברים האלה?

אנונימית

 

תשובה

שלום לך,

ראשית אני רוצה לברך אותך שפנית אלינו!  זה מאוד משמח לשמוע שאת לומדת להכיר את הגוף שלך, לומדת מה נעים לך ומה לא ועושה לעצמך טוב. כל הכבוד!

מה שאת מתארת כעינוג עצמי נקרא אוננות, ותחושת הפורקן נקראת אורגזמה. אז באמת לפני הכל אני רוצה להגיד לך שאני מאוד שמחה שאת מאוננת זאת דרך מצוינת להכיר את הגוף שלך ולדעת מה טוב לך ויותר מהכל לעשות לעצמך נעים- שזה דבר מצוין!!

אוננות זהו זמן שלך עם עצמך, ללמוד את הגוף שלך, לאהוב אותו ולענג אותו. מעבר לזה, זה זמן שלך להכיר את הפנטזיות שלך, את הדברים שאת אוהבת ונמשכת אליהם ואת הדברים שפחות.

האוננות היא דבר מאוד אישי ולכן את לא צריכה להרגיש רע בנוגע למחשבות שלך. הגיוני שתדמייני במהלך העינוג העצמי דברים שמעוררים אותך מינית, גם אם אלו מחשבות על בנות וגם אם אלו מחשבות על בנים. אין לך מה לפחד, ובטח שלא להתבייש בעצמך. אינך עושה משהו רע, להפך, את עושה דבר נהדר.

ממליצה לך כבר על הדרך להכיר את איבר המין שלך. אצל נשים איבר המין נמצא בין הרגליים ולכן זה דורש מהן מאמץ נוסף על מנת להכיר אותו, לכן צריך לשים מראה בין הרגליים על מנת להסתכל. באתר זה תוכלי למצוא תמונה של איבר המין הנשי והגברי והסבר לשם של כל חלק באיבר.

חשוב מאוד להכיר את גופנו ולדעת מה עושה לנו נעים, זוהי דרך שלנו לאהוב את עצמנו, את גופנו ולעשות לעצמנו טוב- אז כל הכבוד שאת עושה את זה ושאת משקיעה מאמץ בלהכיר את גופך! כמו כן, אם לא נדע לענג את עצמינו קשה לנו לצפות ממישהו אחר שידע לעשות זאת עבורנו בעתיד. רק אם נכיר ולנלמד נוכל לעשות לעצמנו טוב ואולי בעתיד גם לכוון שותף/פה שיגרמו לנו הנאה.

 

מקווה שעזרתי,

לעוד שאלות את תמיד מוזמנת לפנות למרכז הייעוץ של "דלת פתוחה", מרכז הנותן ייעוץ לבני הנוער בכל הקשור לאהבה, גיל ההתבגרות ומיניות.

בהצלחה,

 

סיון

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
0 תגובות