גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

חצ`קונים ואיך להתמודד איתם

זה נראה לי דיי ברור שהרבה מכן סובלות מאקנה, או מה שנקרא חצ`קונים, ולפחות ממה שאני ראיתי-בנות מתנהגות לחצ`קונים בצורה כ"כ לא נכונה שהחלטתי שזה יהיה הדף הראשון באתר.

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
נובמבר 11, 2008 12:38
קודם כל.. מה זה בעצם אקנה? טופפ אז ככה... אקנה (פצעי בגרות או חצ`קונים) היא מצב המופיע אצל 80 אחוזים מהאנשים. צורות הביטוי של האקנה משתנות מאחד לשני ועם הגיל. למרות שהיא מופיעה לרוב בגיל ההתבגרות, האקנה יכולה במקרים מסויימים להתחיל כבר בגיל 9 ולהמשיך עד גיל 35- 40. למרות שפצעי הבגרות או האקנה חמורים יותר אצל גברים, הם נוטים להימשך יותר זמן אצל נשים.מראה הפצעים ובעיקר כתמים וצלקות שנותרים לאחריהם משפיעים מאוד על מצב הרוח ואפילו על גורלו החברתי של האדם הצעיר. איך האקנה נוצרת? בעור ישנן בלוטות חלב. בלוטת חלב שגדלה במהירות ומייצרת כמות גדולה של חלב עלולה להיסתם וליצור קומדונים,שהם בעצם מה שאנחנו קוראים "נקודה שחורה". כאשר חלקו העליון לא חשוף לאוויר הוא נראה כבלוטה לבנה או כ"גוש שומן קטן מתחת לעור" (נקודה לבנה). הינה כמה מהדברים שהכי מחמירים את תופעת האקנה. ואני מבקשת מכן לא ואני חוזרת על זה לא לעשות אותם, ולעקוב אחרי הטיפים הבאים. 1.הטעות הכי גדולה של רוב הבנות בגילינו היא פיצוץ החצ`קונים. נכון שבלי המוגלה הפצע נראה יותר טוב, אבל האדמומיות שתיווצר סביב זה לא שווה את זה. בנוסף, מה שאנחנו לא מודעות אליו הוא שבכך שאנחנו מפוצצות את החצ`קון אנחנו יכולות להכניס את הקטע המזוהם לעומק רב יותר ולגרום לחצ`קון לגדול ולהשאיר צלקת. 2.תשתדלו להימנע מלחץ נפשי גדול. קחו 5 דקות של רגיעה והתנתקות מהלימודים ומחיי החברה בכל יום ולא רק יפחתו לכן החצ`קונים אלא גם תהינו מחיים בריאים וטובים יותר. לחץ נפשי גורם להרבה מאוד מחלות עור ואקנה היא אחת מהן ככה שפה נופצה התיאוריה שאומרת שבריאות הגוף לא קשורה לבריאות הנפש. 3. אוכל שומני, פיצוחים, חטיפים ואוכל חריף הוכך כמגביר את האקנה אצל רוב האנשים. יש אנשים הרגישים יותר למאכל מסוים ומזהים כי הוא זה שגורם להחמרת האקנה אצלם. ככה שאם את אחת מאותם אנשים, אפילו אם את אוהבת מאוד את המאכל שגורם לך לפצעונים- תנסי להפסיק את האכילה שלו או לפחות להפחית בכמות. 4. אל תהיו יותר מדי לחוצות לגבי חיטוי הפנים שלכן, מסתבר שרחיצה מוגזמת של הפנים (יותר מ-3 פעמים ביום) מחמירה את האקנה! כן כן זו הי עובדה מוזרה, אבל נכונה. ככה שאל תעשו מהחצ`קונים עניין יותר מדי גדול, גם ניקיון מוגזם זה לא דבר טוב. 5. זה אולי ישמע לכם מוזר.. אבל שימוש מוגזם בג`לים ובקרמים שומניים לשיער גורם לאקנה על המצח! ככה שתפחיתו קצת את הכמות והתחיפות בה אתן מורחות את השיער שלכן בכל מני מסיכות וקרמימים. אם הקרמים לשיער הם גום הבעיה אצלך, אני בטוחה שאף אחד לא ישים לב לשינוי בשיער, אבל כולם יבחינו בשינוי על המצח. טופפ אז... אחרי שלמדנו מה היא ואיך אפשר להפחית אותה.. איך אפשר לטפל בה אחת ולתמיד ולגמור עם החצ`קונים? השיטה הכי טובה להפתר מהחצ`קונים היא להתיעץ עם רופא עור. זה מאוד עצוב שהרבה בנות לא מודעות לעובדה שאפשר להפתר מהאקנה ב 99 אחוזים מהמקרים, ושטיפול נכון של רופא עור מיומן יפחית את הסבל והסימנים במידה משמעותית.
כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
11 תגובות
ענבלוש (: נובמבר 18, 2008 00:00
תוכן פגעוני
תודה רבה [[[:
אממ בקשר לסבון --> חשוב לא לשתוף את הפנים יותר מ-3 פעמים ביום, אחרת את יכולה לשחוק לעצמך את העור לגמרי. בקשר לקרם שיער--> תנסי לא לשים קרם שיער לכמה ימים (שהם לא תקופת המחזור) ותראי אם זה מפחית לך את החצ"קונים. אם זה כן, תשתדלי לדאוג שהשיער לא יהיה שומני מאוד ולהשתמש בקרם לעיתים רחוקות יותר. תודה רבה רבה על התגובה שלך ((:
תגובות: 2458
שלכת נובמבר 16, 2008 00:00
תוכן פגעוני
חחח..
וואי..רציני טיפים טובים. רופא מוסמך לא היה נותן טיפים טובים יותרP: ו..אעמ.. יש לי חצ"קונים רק לפעמים, וזה שאומרים שהם באים בלחץ נפשי או לפני מחזור? ממש נכון! ו..אני שוטפת את הפנים בסבון מיחד לפנים בערב, ובבוקר שמה קרם פנים מיוחד לעור שלי. זה נראלך בסדר? ואני שמה די הרבה קרם שיער, אבל רק בבוקר, זה פסדר? חח..
maya :3 נובמבר 15, 2008 00:00
תוכן פגעוני
אין לי
אין לי אבל כשיהיה לי הם היו ממש שמושיים תנקסססס!!
ענבלוש (: נובמבר 15, 2008 00:00
תוכן פגעוני
תמיד שמחה לעזור [:
שמרו על קשר D:
טולי=] נובמבר 15, 2008 00:00
תוכן פגעוני
-*
יאו תודה מ אמי
yulka=] נובמבר 15, 2008 00:00
תוכן פגעוני
=]
טיפים טובים!!
תגובות: 471
שיקוששש נובמבר 14, 2008 00:00
תוכן פגעוני
לכו לקוסמטיקאיייתתת
הכי טוב :] וזה גם כיף אחריייי
ענבלוש (: נובמבר 14, 2008 00:00
תוכן פגעוני
ווואיי הכי לאא קוסמטיקאיותת!!!!
____________________________ לכו לקוסמטיקאיייתתת | 14/1½008 הכי טוב :] וזה גם כיף אחריייי ----------------------------------------- ממש ממש לאאא ^ אמא שלי היתה הולכת לקוסמטיקאיות ואת צריכה לראות את הפנים שלה עכשיו... זה לא בריא הטיפולים של הקוסמטיקאיות משאירות צלקות לכל החים גם עם עכשיו זה לא נראה לכן ככה!!
ninel :D נובמבר 14, 2008 00:00
תוכן פגעוני
=]
טיפים טובים!!! אבל אין לי!!! 3>>>
נוווננייי :] נובמבר 11, 2008 00:00
תוכן פגעוני
..
ב"הה איין לי ! וומקוווה שלאא יהייה :] אמ ,, טיפים טובים .
טעני עוד תגובות