גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

דיכאון של חופש גדול

אני מרגישה עצובה ועצבנית וזה מחריף בתקופה של החופש הגדול... פסיכולוגית עונה על השאלות שלכן

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יולי 31, 2016 00:00
photo

 


תודה להילה, פסיכולוגית קלינית, על המענה לשאלות של הגולשות. אפשר ליצור קשר עם הילה גם במייל Hilashil@gmail.com 


עצובה וכועסת כל היום

אני מאד עסוקה ואין לי זמן כמעט. כמה שהשנה הייתה נוראית (התדרדרתי בלימודים ואיבדתי את כל חברותי) עדיין הצלחתי להעביר אותה, אבל החופש התחיל ונהייתי מדוכאת והכל קשה לי, אני עצובה וזועפת כל היום. זה קרה לי גם בחופש שנה שעברה אבל שנה שעברה חברות שלי היו איתי, ועכשיו אף אחד לא איתי... גם אמא שלי, למרות שאנחנו מאוד קרובות. אני מאוד עצבנית בתקופה האחרונה ואני מתחרפנת... אני לא יודעת מה עובר עליי.

אנונימית

גיל: 14  


מה דעתך על 1000 ₪ להגשמת חלום? 

תשובה

נערה יקרה,

החופש הגדול מסובך להרבה נערים ונערות. השגרה לה אתם רגילים לאורך השנה מתהפכת וכדי לפגוש אנשים ולמלא את הזמן צריך להיות אקטיביים: ליזום, להתקשר, להציע... ככה שהרבה מוצאים את עצמם לפעמים בודדים ומשועממים. אבל ממה שאת מתארת, נראה שאצלך יש בתקופה הזו החמרה של תהליך ארוך יותר, שנמשך כבר לפחות שנה.

התחושות שכתבת עליהן - דיכאון, עצבות, עצבנות – קשורות מאוד אחת לשנייה. הן חלק ממשפחה של תחושות שיכולות להתעורר בהתמודדות עם אירועים מלחיצים או תקופות קשות. אצלך חשוב להוסיף לכך גם את הבדידות שנוצרה. כדי להבין מה עובר עלייך ואיך לעזור לך, אני מציעה לשקול לפנות לפסיכולוג/ית שיוכלו להעמיק ולברר עם מה את מתמודדת. האם קורה משהו שגורם למצבי הרוח האלה? האם התמודדת עם שינוי כלשהו במהלך השנה?

בתוך כך, שמחתי לקרוא שאת עסוקה, ככה שכנראה יש לך חשק לצאת מהבית ולהיות פעילה. אני מציעה לנצל את החשק הזה וללכת לחוג או לקבוצה חברתית שמתעסקים בנושאים שמעניינים אותך – זה גם יכול לתת לך קצת הנאה בימים זועפים, וגם לאפשר לך להכיר חברים חדשים, שיש לך איתם דברים משותפים.

לימים רגועים יותר,

הילה

תיאור: אפליקציית פורגירלס

הורידי את האפליקציה 4girls  - עולם של בנות, באנדרואיד ו באייפון 

רוצה לשלוח כתבהלעדכן פרופיללהירשם לאתר?
כנסי למדריכים בערוץ שלנו ב
יוטיוב!


כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
3 תגובות
תגובות: 24
עלמי אוגוסט 04, 2016 00:00
תוכן פגעוני
יש 3 דברים להגיד:
א. אני מרגישה בול כמוך - איזה עצבים כל היום, את לפחות עסוקה לי אין מה לעשות כל היום. ב. למי שענה על השאלה - היא שאלה שאלה ריגשית כדי שתענה לה על זה לא כדי שתפני אותה לפסיכולגית - ממש לא עזרת!!! ג. לתגובה הראשונה - אני מסכימה איתך שהכול עובר אבל זה מצב שקשה איתו ואם את קוראת את הכתבה הזאת ויש בנות שמרגישות כמוה ואת כותבת "הכל עובר!" זה מעלה את העצבים, אם היית מרגישה כמונו והיית קוראת "הכל עובר!" היית כל כך מתעצבנת עד שבא לך לרצוח ת"מחשב!
אנונימית יולי 31, 2016 21:13
תוכן פגעוני

היא לא שלחה פה שאלה לפסיכולוגית בשביל שתפני אותה לפסיכולוגית.התשובה הכי יוזלס אבר.ממש דפוק. ולגבי השואלת אני מרגישה בול אבל בול אותו דבר.
אנונימית יולי 31, 2016 17:37
תוכן פגעוני

הכול עובר!