גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

8 סימנים שהתחלת את גיל ההתבגרות

איך תדעי אם התחלת את גיל ההתבגרות? בדקי לפי סימני ההתבגרות אצל בנות...

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
פברואר 05, 2016 00:00
photo

 

 

 

בטח יצא לך לשמוע אנשים אומרים עליך "היא כבר בגיל ההתבגרות", אבל האמת היא שגיל ההתבגרות הוא לא משהו שקורה בבת אחת אלא בשלבים, ואצל כל נערה השלבים האלה מתרחשים בסדר שונה! מה שחשוב זה לדעת שאם הבחנת בסימני גיל ההתבגרות הבאים, הרי שאת בגיל ההתבגרות ושאר הסימנים יגיעו בסדר ובזמן שלהם.

 

1. צמיחה מהירה

אולי תבחיני שאת צומחת מהר יותר מאשר בזמן הילדות. לתופעה הזו קוראים "פרצי צמיחה". למשל, את עשויה להבחין שכפות הרגליים והידיים נעשות גדולות יותר, שעצמות הזרועות והרגליים שלך מתארכות ושכתוצאה מכך את גבוהה יותר. התקופה הזו עלולה להיות מוזרה ואולי קצת מסורבלת, אבל בסופו של דבר הפרופורציות מתאזנות. יתכן גם שתעלי במשקל בהתאם לצמיחת העצמות שלך.

 

2. התפתחות השדיים

גם השדיים מתפתחים בשלבים. בהתחלה תרגישי כמו "ניצנים" קטנים או נפיחויות קטנות מתחת לפטמות. לאחר מכן, השדיים ימשיכו לגדול ולהתמלא בהדרגה ויתכן שיכאבו מעט. בהתחלה, שד אחד עשוי לצמוח מהר יותר מהשני, אבל הם יתאזנו בשלב מאוחד יותר (אצל רוב הנשים שד אחד גדול מהשני, אך ההבדל בדרך כלל קטן מאוד). זכרי, כל נערה שונה. הגודל הסופי של השדיים תלוי בתכונות גופניות וגנטיות העוברות במשפחה. ההתפתחות המלאה של השדיים נמשכת כשנתיים עד שלוש שנים.

 

3. שיער הגוף

עוד מעט יתחיל לצמוח שיער באזור הערווה שלך. אצל חלק מהבנות, שיער הערווה צומח עוד לפני שהשדיים התפתחו. למרות שצמיחת השיער מתחילה בין הרגליים, בסופו של דבר השיער מכסה את כל אזור הערווה ויכול לכסות גם את החלק הפנימי העליון של הירכיים. התהליך הזה נמשך בדרך כלל כשנתיים עד שלוש שנים. כמה חודשים אחרי ששיער הערווה התחיל לצמוח יתחיל גם השיער בבתי השחי לגדול.

 

4. חמוקיים

בגיל ההתבגרות גם הגזרה שלך מתפתחת ומשתנה. ככל שאגן הירכיים (העצם הגדולה לרוחב הירכיים) גדל, הירכיים מתרחבות, השדיים מתפתחים והמותניים נעשים צרים יותר. במלים אחרות, גופך נעשה רך יותר ומעוצב יותר. חלק מהנערות עולות במהירות במשקלן בתקופה זו.

 

5. הזעה מוגברת

בלוטות הזיעה גדלות ונעשות פעילות יותר ולכן תתחילי להזיע יותר. שינוי זה עשוי להתרחש עוד לפני התפתחות השדיים.

 

6. עור ושיער שמנוניים יותר

בגיל ההתבגרות, הנקבוביות בעור מייצרות יותר שמן, במיוחד בפנים. השמן הנוסף עלול לגרום לאקנה, או פצעי התבגרות. יתכן שעקב כך תצטרכי לרחוץ פנים ולחפוף שיער לעתים קרובות יותר במהלך גיל ההתבגרות.

 

7. שינויים באברי המין

גם אברי המין משתנים וגדלים במהלך גיל ההתבגרות. החלק החיצוני של אברי המין- הפות- מוקף משני צדדיו בשני זוגות "שפתיים". השפתיים הגדולות יותר מכוסות בשיער. השפתיים הפנימיות והקטנות יותר אינן מכוסות בשיער והן גדלות רק מעט. בתוך הגוף, הנרתיק מתארך והרחם גדלה.

 

8. הווסת (או המחזור)

בשנתיים הראשונות, הווסת עשויה להיות מאוד בלתי צפויה. את יכולה לקבל ווסת ואז לחכות אפילו חצי שנה עד לווסת הבאה. ווסת אחת עשויה להימשך יום אחד בלבד ואילו הבאה תימשך 10 ימים. בדרך כלל נדרשות עד שנתיים עד שמחזור הווסת נעשה סדיר. כמו כל השינויים שעובר גופך, גם חוסר הסדר הזה נורמלי לחלוטין. את בדרך להפוך לאישה!

 

מה היה סימן ההתבגרות הראשון שבו הבחנת? כתבי לנו בתגובות!

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
79 תגובות
אביגיל ? נובמבר 22, 17:21
תוכן פגעוני
אני מתחילה גם את גיל ההתבגרות? הסימן הראשון שהופיע לי זה שיער,שיער בפות וברגליים ונבהלתי אבל הבנתי שאני מתבגרת ?
הפנתרה הוורודה נובמבר 20, 21:48
תוכן פגעוני
אוקיי הבנתי, אני בגיל ההתבגרות
☆♡קפק**ק ש!ק!לד♡☆ נובמבר 16, 21:22
תוכן פגעוני
השץנה=השתנה
☆♡קפק**ק ש!ק!לד♡☆ נובמבר 16, 21:21
תוכן פגעוני
מיוני השץנה הרבה, יש לי חצי מהתסמינים!!!
☆♡קפק**ק ש!ק!לד♡☆ יוני 11, 16:05
תוכן פגעוני
אני לא בגיל ההתבגרות, אין לי כלום
גלידה ומרשמלו מרס 13, 2022 16:26
תוכן פגעוני
הכל נכוןן לגבי חוץ מהמחזור והשיער השומני ואני בת 10 אני עולה במשקל יחסית מהר אבל הגובה שלי הוא די גבוהה לגיל שלי (155) אני התחלתי ללבוש גוזיות אבל זה לא נוח בכלל (אחותי הביאה לי)
תגובות: 103
✨ הו דארלינג ✨ ספטמבר 29, 2021 14:00
תוכן פגעוני
אצלי בכולם חוץ מהציצים והמחזור... ):
תגובות: 368
תולעת_ספרים ספטמבר 21, 2021 12:44
תוכן פגעוני
השדיים
אנונימי מרס 19, 2021 16:19
תוכן פגעוני
היי, אני אותה אנונימית כמו הקודמת אתן יודעות מה יקרה לי שאני יקבל את המחזור, תוכלו להסביר לי מי שעברה כי אני מפחדת לדבר עם זה על אמא שלי ו אני עם התחושה לבד
אנונימי מרס 19, 2021 16:12
תוכן פגעוני
לי התחיל קודם כל השיער בערווה בגיל 8 לאחר מכך היה לי שדיים ואז התחיל לי בגיל 9 שער בבית שחי (המון ) ואני כרגע בת 10 ויש לח את כל התופעות למחזור
טעני עוד תגובות