גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

סילבסטר - מי זה?

מי זה סילבסטר ומה המאורע שמועד זה נקרא על שמו? למה חוגגים סילבסטר ומה הקשר בינו לבין ראש השנה האזרחית בעצם? שני כתבת הנוער מספרת על על סילבסטר באירופה ובארץ

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
ינואר 01, 2016 00:00
photo

מי זה סילבסטר?, מה המאורע שעל שמו נקרא סילבסטר ולמה חוגגים סילבסטר בכלל? בואו נתחיל...

 

אז מי בעצם היה סילבסטר ?

סילבסטר הראשון היה האפיפיור מספר 33 אשר כיהן מהשנה 314 עד יום מותו 31 בדצמבר 335. הוא היה הבישוף של רומא ונחשב לקדוש נוצרי.

בעד ונגד הסילבסטר

איך להתאפר לסילבסטר

10 עובדות על נשיקות

 

מי זה אפיפיור? ומה חשיבותו?

האפיפיור הוא המנהיג של הכנסייה הרומית-קתולית וראש מדינת קריית הוותיקן שברומא. נוצרים קתולים תופסים אותו כממשיך דרכו של פטרוס.

 

למה ערב ראש שנה האזרחית החדשה נקרא סילבסטר ?

היום הראשון של ראש השנה האזרחית נקרא על שם האפיפיור סילבסטר אשר נקבר ברומא בתאריך 31.12, ערב ראש השנה האזרחית החדשה. לפי האמונה הנוצרית, כל יום בשנה מוקדש לאיש קדוש אחר, וה-31.12 נחשב היום הקדוש של סילבסטר. לתאריך זה משמעות מיוחדת בגלל היום שמגיע אחריו, ה-1.1, חגיגות שנה אזרחית חדשה ברחבי העולם.

 

מה היה יחסו של סילבסטר ליהודים?

סיפור ידוע בעיקר בחברה החרדית, אשר רואה בסילבסטר צורר היהודים. גרסאות שונות של הסיפור הזה מייחסות לו האשמות שונות, בהן התנצרות בכפייה, רציחות ועינויים בקרב יהודים, אבל לא ידוע על שום יחס מיוחד של סילבסטר כלפי היהודים, לטובה או לרעה, ואין ראיות לרדיפת יהודים בידי הכנסייה בתקופתו.

 

למה חוגגים סילבסטר בארץ ובעולם?

חוגגים בערב זה כדי לשמוח ו - "להתנקות" מהשנה הקודמת ולפתוח את השנה החדשה על ידי מסיבה באווירה טובה לקראת מה שמצפה לנו בשנה המתקרבת.

 

איך נהוג לחגוג סילבסטר במקומות שונים?

·        מסיבות שמגיעות לשיאן ב-12 בלילה- שעת החלפת התאריך וכניסת שנה אזרחית חדשה.

·        בניו יורק- בכיכר טיימס סקוור נתלה כדור ענק שיורד לאורך מוט בדקה האחרונה שלפני החלפת התאריך

·        מסיבות פרועות במועדונים גדולים וגם בבתים פרטיים

·        זיקוקי דינור בערים מרכזיות וגדולות

·        נהוג לקיים בחג סילבסטר הופעות גדולות ומושקעות של אמנים

 

מה ההבדל בין נובי גוד לסילבסטר

בברית המועצות היה עד לפני כמה שנים משטר קומוניסטי שאסר על הציבור לחגוג כל חג שלא "מתאים" למפלגה ששלטה, אז הציבור "המציא" חג נטול סימנים דתיים- נובי גוד הידוע. יש בו הרבה דברים דומים לחג סילבסטר כמו הצבת עץ במרכז הסלון (למרות שבחג נובי גוד זה עץ יולקה לעומת עץ אשוח בחגיגות ראש השנה האזרחית החדשה), קבלת מתנות ועוד.

 

איך חוגגים את ראש השנה האזרחית החדשה בישראל

עוד לפני שקמה המדינה ב-1948 חגגו היהודים (לרוב חילונים) סילבסטר וככל שעברו השנים כך גברה המודעות לחג הזה בקרב הציבור. זה פחות חג דתי כמו שאנחנו מכירים ויותר חג של מסיבות וריקודים וחגיגה אחת גדולה!

 

אשמח לשמוע אם השכלתן מהכתבה,

שני

כתבת נוער

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
15 תגובות
תגובות: 392
Miss ellison ינואר 03, 2016 16:30
לתגובה 15
סילבסטר הוא לא חג של נוצרים! הוא בכלל לא חג! ונוצרים לא חוגגים אותו! אני מציעה לך להיסתכל על התגובה שלי שוב...(תגובה 6) (:
תגובות:
אנונימית ינואר 03, 2016 00:34

סילבסטר זה באמת מישהו שרצח יהודים ואני לא חוגגת את הסילבסטר כי זה של הנוצרים! אבל אני כן חוגגת את השנה החדשה וישו לא נולד בסילבסטר הוא נולד בחג המולד למדתי על זה בהיסטוריה!!
תגובות: 504
LightningVolt דצמבר 31, 2015 22:52
סופי ותגובה 7 צודקות
סופי, המורה שלך צודקת.. זו תעמולה של דתיים וזה נדבק..
תגובות:
אנונימית דצמבר 31, 2015 22:07

אין חג כזה סילבסטר!!!!!!! סילבסטר בכלל לא קשור לשנה החדשה.השנה החדשה נקראת ברוסית נובי גוד-שנה חדשה. סילבסטר אף פעם לא היה קשור לזה,כי צאר רוסי הכריז על השנה החדשה שתחל ב1 לינואר. ולא רק רוסים חוגגים אתזה-כל העולם חוגג את השנה החדשה,חוץ מישראל מסיבה לא ברורה.
תגובות:
אנונימית דצמבר 31, 2015 20:44

סילבסטר היה גוי מרושע ששנא יהודים והוא הכריח אותם להתנצר. מי שלא התנצר הוא הרג אותו בעינויים קשים שחא אפרט כאן אבל זה גם נוגע לאש. ( מי שרוצה לדעת פירוטים שתכתוב בויקיפדיה סילבסטר ) אבל חוגגים את היום הזה בגלל שברוב העולם משתמשים בלוח השנה הלועזי.הוא בין לאומי. לכן חוגגים. שיהיה לכולם שנה טובה.
לנה2121 דצמבר 31, 2015 19:36
בתכלס..
אין על המיבצעים שיש בשנה החדשה ;-) אבל הסילביסטר היה בן אדם שעשה מלא דברים ממש נוראיים ליהודים (עדיף לא לפרט)
תגובות:
אנונימית דצמבר 31, 2015 18:24

שתי תגובות מעליי, רוסים חוגגים נובי גוד״ חג שלא קשור בשום דרך לדת ונועד לחגיגות השנה החדשה
תגובות:
אנונימית דצמבר 31, 2015 16:13

נכון.בעיקר רוב הרוסים חוגגים אותו,ואתן מוזמנות לעשות ויקיפדיה על זה בשמחה.אבל זה לא סילבסטר ולא כריסמס,תודה.
אין עלי דצמבר 31, 2015 15:55
לא קוראים לזה סילבסטר!
אם אתן לא יודעות משהו על תעלו דברים בנושא
תגובות: 392
Miss ellison דצמבר 31, 2015 15:09
היי...
לסילבסטר עצמו אכן הייתה התנגדות לדת היהודית, אבל למיטב ידיעתי בחול לא חוגגים סילבסטר! המועד הזה הוא לא לכבוד האיש המסויים הזה! וכמו שנאמר, אם תישאלו צרפתי (או בריטי, או איטלקי, או ספרדי- זה לא משנה..) מה עושים בסילסטר, מירב הסיכויים שהוא לא ידע מאיפה נחתת עליו ומה את רוצה מהחיים שלו! רק בארץ קוראים לו סילבסטר, וחושבים שהוא לכבוד האיש הזה- מה שממש לא נכון! חוגגים את השנה החדשה, או כמו שזה ניקרא באנגלית: New Year's Eve (ערב השנה החדשה) חגיגות השנה החדשה (או סילבסטר אם אתן מתעקשות) נערכות בלילה שבין ה- 31.12 ל- 1.1.2016 ! יש אנשים שטוענים שאם יהודים חוגגים או משתתפתים בחגיגת מועדים שכאלו, הם פוגעים בדת היהודית ותומכים בשונאיה, מה שממש לא נכון לדעתי! כמו שאמרו כבר בתגובות מעליי, מה אכפת לאנשים שאני חוגגת את זה?! מה אכפת לאנשים שאני יוצאת עם חברות בערב השנה החדשה?! אין יהודים שחוגגים את יום האהבה? הרי גם זהו חג נוצרי, שמיועד לולנטיניוס הקדוש (היו פעם שמות מוזרים- ואת האמת, למה כל האנשים נחשבים שם לקדושים?! תכף תגידו לי שגם מלכת אנגליה, או הנסיך וויליאם קדוש, אני בכלל אצחק!) בקיצור- ערה השנה החדשה היא ממש לא לכבוד סילבסטר! אלא כדי לסמל פשוט את השנה החדשה הנוצרית- לא יותר מזה!
טעני עוד תגובות