גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

חלום שנרצח - 9 שנים למות יצחק רבין

השמיים היו אדומים ואנשים בכו בכל מקום,
ואני לא הבנתי – אפשר לחשוב מה קרה?
כתבת המערכת נזכרת ביום ההוא.


תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
אוקטובר 27, 2004 00:00
photo

 

 

כיכר מלכי ישראל בערב ה-4 בנובמבר 1995 הייתה הומה. לראשונה מזה זמן רב הרגשה של פיוס שררה באוויר והחליפה, לשמחת כל הנוכחים בעצרת, את הקללות, הרוע והכיעור שידעה הארץ שלנו לאחרונה.

ימנים לצד שמאלנים, חובשי כיפה לצד חילונים גמורים, כולם הצטופפו בכיכר שרים שירי שלום וצופים בהופעות אמני ישראל. ה"עצרת נגד אלימות", נראתה כמעט קיטצ'ית מדי, לולא הרצח שארע כמה דקות אחריה. קראו לי רגשנית, אבל הייתה הרגשה כאילו עומדים לבוא עלינו ימים שקטים.
מסתבר שטעיתי.

ר ב י ן  נ ר צ ח .

הייתי אז נערה צעירה והשמיים היו אדומים והעיתונים מלאים ואנשים בכו ברחוב, בכיכר, במעבר החצייה ובאנדרטה המאולתרת שהקימו שם. והיו מי שאמרו שהתגובות מוגזמות ואני ביניהם - "איזו הגזמה!" חשבתי "מה, הם הכירו אותו אישית? נכון שזה נורא שיהודי רוצח יהודי אבל באמת, לבכות?" כשאבא שלי - ימני טוטאלי ואף פעם לא בוכה - בכה באותו היום, לא הבנתי כבר כלום. 

אבל היום, תשע שנים מאוחר יותר, אני מרשה לעצמי לכאוב את מה שלא כל כך הבנתי אז.

את העובדה שבארץ הזו, מוכת המלחמות, הצרות והשכול מת באותו היום לא רק מנהיג דגול, אלא גם חלום ישן, חלום ישראלי על יחד.

וזהו, הוא לעולם לא יחזור.

בתקווה לעתיד טוב יותר, המערכת.   

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
35 תגובות
קפקייק ימלכה נובמבר 20, 17:42
תוכן פגעוני
עצוב מאוד קפקייק את צודקת זה לא יפה
☆♡קפק**ק ש!ק!לד♡☆ אוגוסט 03, 16:37
תוכן פגעוני
שיר המדהימה-לא באתי לריב, באמת! אבל איזה תגובה לא מכבדת! נ"ב כתבה עצובה מאוד ונכונה
שיר המדהימה פברואר 02, 2022 20:58
תוכן פגעוני
משעמם!!?
>~Ocean~ ינואר 19, 2021 10:52
תוכן פגעוני
וואי כמה זה ישן!!
אממ אנייי פברואר 19, 2008 00:00
תוכן פגעוני

אכן עצוב שרצחו אותו . ועוד אחד משלנו!יהודי...צריך ללמוד מזה לקח לפעמים כדי ובמקרה של רבין חובה לשמור את הדעות שלך לעצמך. למרות שאני לא חושבת שהדרך שלו להשגת השלום הייתה נכונה(שטחים תמורת שלום)עדיין , הוא היה איש אשכולות , איש משפחה איש דגול ואפילו נערץ . עצוב.
שרון מאי 07, 2007 00:00
תוכן פגעוני

תתארו את המדינה עם הוא היה חיי...תתארו את המדינה עם כל ההסכמים שהוא עשה...ונראה לי לעם כל ההחלטות האלה עכשיו כבר לא הינו מדינה ...
רחלי אוקטובר 05, 2006 00:00
תוכן פגעוני

הקטע יפה:
גבי ינואר 25, 2005 00:00
תוכן פגעוני

אני קשורה לרצח רבין ברמות שהייתי מעדיפה שזה לא יהיה כך! הוא נרצח ביום ההולדת שלי......... הייתי בת 5.....ואני לא זוכרת הרבה מהיום ההוא!! אבל יש לי תחושת כבוד ענקית לאיש ההוא עם הפנים הנעימות- פנים של סבא נחמד! כמה שכל ימי הזיכרון חשובים...יום הזיכרון לשואה ולגבורה והיום הזיכרון לחללי צה"ל......בשבילי יום הזיכרון בשבילו הכי חשוב! בטקסים שנערכים אני תמיד בוכה וגם עכשיו הדמעות לא מאחרות לבוא! רק רציתי להגיד- אני הולך (הולכת) לבכות לך.........תהיה חזק למעלה! שלום חבר!!
עצוב מאוד דצמבר 02, 2004 00:00
תוכן פגעוני

זה מאוד עצוב מה שקרה! יהודי, ישראלי כמוני וכמוכן רצח את ראש הממשלה! ושתביני.. בשביל לרצוח ראש ממשלה צריך להיות אדם מטורף! לא שפוי וזה בדיוק מה שהוא! {הרוצח} בכלל, הוא לא חשב לפני זה! לפני שירה!? מאז אותו יום ארור! שבו נרצח ראש הממשלה יצחק רבין ע"י יהודי,ישראלי המדינה שלנו השתנתה! השתנתה לרעה!!!!! וחבל !
מישהי שאיכפת לה! מישהי שמצטערת! נובמבר 21, 2004 00:00
תוכן פגעוני

זה ממש עצוב! הייתי אז בכיתה ג', גם אני לא הבנתי למה כולם בכו... היום, אני רק מקווה שיהיה שלום ושקט בארץ, אבל נראה לי שאי אפשר עם כאלה מנהיגים!!! יצחק רבין ז"ל היה התקווה היחידה לשלום במדינה הזאת! אבל אתם עוד לא מבינים שהנבלה שרצח אותו חי בגן עדן יחסית למי שהרס למדינה שלמה את הביטחון??????!!!!!!!! זה מה שמצער אותי... אף פעם לא יהיה טוב אם נתן למכונות כאלה לשרוד...(אני לא אגיד אנשים כי זה גוף בלי מצפון- אז זה מכונה)... ***ואני לא מתכוונת לפלסטינאים***
טעני עוד תגובות