גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

אין כניסה להורים!

טליה נכנסת לאתר שאלות אנונימיות, אבל מבינה במהירות שזו הייתה טעות גדולה, במיוחד כשההורים שלה מגלים על כך

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
מאי 27, 2015 00:00
photo

 

היי, בנות.
רציתי לספר לכן על משהו שקרה לי בשבוע שעבר.

יש אתר כזה שהרעיון הכללי שלו הוא שאפשר לשאול אנשים שאלות בצורה אנונימית. כדי להיות חלק מה"מגניבים" של הכיתה התחברתי לזה גם, והנה הטעות הראשונה. אנשים שם שאלו אותי שאלות מעצבנות ואינטימיות, ניסו לסכסך… אתן יודעות למה אני מתכוונת… ובטיפשותי הרבה ביותר, עניתי. אני לא יודעת אם מתוך טיפשות או שסתם הייתי תמימה, אני לא מבינה את עצמי, אבל עניתי.
הנה הטעות השנייה.

אחר כך, לא התחברתי לכמה חודשים ולפני שבוע הנושא עלה בביתי. אבא שלי שאל אותי אם אני מכירה איזשהו אתר שבו שואלים אנשים שאלות, עשיתי את עצמי לא יודעת למה הוא התכוון.
בסוף הוא פשוט אמר לי את השם של האתר.
שאלתי אותו "מה עם האתר הזה? אני לא נכנסת אליו כבר כמה חודשים".
הוא אמר לי שהוא ראה את כל מה שכתבו עליי ואת כל השאלות…
הוא אמר שזה לא בסדר שעניתי ואם אני יודעת מה היה יכול לקרות. עניתי לכל שאלה שהוא שאל "כן", אבל הרגשתי נבגדת.
זה כמו להיכנס לי לתוך היומן, הייתי מובכת מכך שהוא יודע איזה דברים דוחים אנשים חושבים עליי בכיתה.
התחלתי לבכות מרוב בושה ועזבתי את השיחה באמצע, אדומת פנים ונסערת.

אמא שלי באה אחריי וניסתה לדבר איתי. שאלתי אותה "גם את קראת את זה? את אמרת לו משהו?"
היא אמרה שגם היא קראה. התעצבנתי, הוצאתי מהמגירה הסודית שלי את היומן והבאתי לה, פתחתי אותו ואמרתי "את מוזמנת לקרוא גם מהיומן שלי, זה בדיוק כמו מה שעשית, אז מה עוצר אותך?"
היא לא לקחה, אז התחלתי לקרוא בעצמי.

התעצבנתי!
באיזו זכות אתם עושים כזה דבר?! למה אתם מספרים לי? מה הבעיה שלכם לקחת את היומן?! זה לא בדיוק אותו דבר?!?!
תגידו לי אתן...

זהו, מאז אנחנו לא מדברים. אני עצבנית עליהם והם ממשיכים להגיד שהם לא כועסים ושאני פשוט צריכה להיזהר יותר. אני יודעת שהם צודקים, אבל בכל זאת קצת מלחיץ אותי העניין הזה שהם יכולים לפרוץ לי לכל החשבונות.
גם אני צריכה פרטיות. אם הם רוצים משהו אם צריכים לשאול, לא לעקוב אחריי בסתר...

עכשיו אני מפחדת לעשות משהו וסגרתי את כל החשבונות שלי, פייסבוק, אינסטגרם וכמובן שאת החשבון באתר ההוא.

אני יודעת שההורים שלי פורצים גבולות קצת כי אני הילדה הבכורה שלהם, הם לא יודעים מה לעשות ואיך להתמודד עם ההתבגרות שלי, אבל אני לא חושבת שזה אומר שאני צריכה לקבל את מה שהם עשו. אני יודעת שזה לא אמור להפריע כי הם רק דואגים לי, אבל העובדה שאני יודעת שלא משנה מה הורים של חברות שלי לא יעשו את זה, קצת מעצבנת אותי. ההורים שלי הם לא מההורים שמשחררים וקצת קשה לי עם זה. אנחנו רבים מלא, הם מתעצבנים אם אני מדברת על בנים ואפילו לפעמים סתם ריבים קטנים שקורים לכל מתבגרת עם הוריה. למה זה חייב להיות כזה מסובך? הם הרי היו כמוני לא?

הם פשוט לא מבינים. אבל כדי לא להוציא את הורים שלי כאלה מעצבנים כי זה לא מה שהם באמת לרוב, אני חייבת להגיד שבסך הכל אני כן מרגישה פתוחה עם אמא שלי ושהיא יודעת הכל על חיי החברה והאהבה שלי.

זהו להיום, רק שאלה לסיכום:

מה אתן הייתן עושות?


שלכן, 
טליה

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
14 תגובות
אנונימית אוגוסט 07, 2015 03:18
תוכן פגעוני

לא ממש הבנתי למה אתן כל כך מתעצבנת מתגובה של הורים מהדאגה שלהם . קודם כל וזה הכי מוכר - הם דואגים לכם ורוצים את לטובתכם . אז למה להסתתר אחרי המעשים שלכם למה הם לא טועים ? רק אנחנו טועות ? אם טעיתי אז ? ככה אני , אין להם בת מושלמת אני עושה מה שאני רוצה עונה למי שאני רוצה איך שאני רוצה והדעה שלכם סבבה אני אקשיב אבל לא באמת מזיז לי ... זה לא שאני יתעצבן או יתחיל לצעוק . נכון שיש תקטע של הפרטיות אבל מה אכפת לי ? אני לא מתסתתרת אחרי מי שאני . אני עושה מה שאני חושבת שלנכון אותו רגע . אם יצא לי להכנס למצב כזה אני אשאל אותם מה המטרה שלהם ככה לחטט וזהו . זאת אני עם המינוסים והפלוסים לא אני בחרתי מצטערת .
אנונימית יולי 13, 2015 22:35
תוכן פגעוני

אני חושבת שהייתי מבקשת מההורים שלי שיקחו צעד אחורה ושאני יכולה לעשות את זה בעצמי,לעשות את הטעויות שלי לבד,ללמוד בדרך הטובה...
אחר יולי 08, 2015 22:55
תוכן פגעוני
אמא שלי גם ככה
גם אמא שלי חודרת לפרטיות שלי טיפה היא לפעמים מחטטת לי בוואטסאפ וזה ממש מעצבן אותי אני מרגישה שהם לא סומכים עליי אבל למדתי לחיות עם זה ופשוט לא לכתוב דברים לא יפים או להיכנס למריבות. את היית פשוט יכולהלספר לה מה הם כתבו ואז המצב היה הרבה יותר נעים כי אז היא הייתה יכולה לדבר עם ההורים של הילדים ואת היית מבינה שהיא לגמרי בעדך
תגובות: 504
LightningVolt מאי 27, 2015 20:53
תוכן פגעוני
מסכימה עם תגובה 8
אני בכורה וכמעט יחידה (אמא שלי בהריון עם בת) אז הם כל הזמן דואגים לי וסוחטים ממני פרטים על חבר שלי, לאיפה אני הולכת עם חברות וכאלה.
אנונימית מאי 27, 2015 17:32
תוכן פגעוני

לפי דעתי זו תגובה טובה להורים שלך, פשוט תדברי איתם ותסבירי להם שזה לא נעים לך שהם קוראים את הדברים האישיים שלך ותבטיחי להם שאם יקרה לך חס וחלילה משהו רע את תיידעי אותם, בכל מקרה אני בטוחה שהכל יהיה בסדר עם ההורים שלך.אני מחזקת את התגובה שמעליי, בהצלחה טליה3>
תגובות: 70
רוני וביי. מאי 27, 2015 14:20
תוכן פגעוני
.
ההורים שלך קראו הכל? ההורים שלי בחיים לא היו עושים לי דבר כזה.... אבל הם באמת לא שומרים על הפרטיות שלי!! כשאני מתכתבת עם חברות בווטסאפ ואמא שלי לידי, היא קוראת את ההתכתבות... ואני כותבת ספרים באינטרנט, באתר עיר הספרים, והיא כל הזמן קוראת את התגובות ואת הספרים שאני קוראת... זה מ ע צ ב ן!!!
אנונימית מאי 27, 2015 14:11
תוכן פגעוני

גם אם ההורים שלך כאילו הסתכלו על היומן שלך את לא חייבת להביא להם את היומן, להגיד להם. "קחו את היומן תגלו עלי עוד דברים אישיים ותהרסו את כולם" גם אם הם גילו את הסודות שלך ואת מה שניסית (אם ניסית) להסתיר את לא חייבת לא לדבר איתם.
תגובות: 583
~ שאנל ~ מאי 27, 2015 13:44
תוכן פגעוני
זה לא יפה..
אמא שלי NEVER תעשה לי דבר כזה תודה לאל! (: וטליה.. לדעתי את צריכה לצאת עם אמא שלך למסעדה/סרט/בילוי כיפי ולדבר איתה ולהסביר לה שאת כבר גדולה ו..לאדעת! ~ שאנל ~
אנונימית מאי 27, 2015 11:52
תוכן פגעוני

אמא שלי מצאה את היומן שלי וקראה את כולו אבל כ ו ל ו ! ולמדתי שני דברים אחד להסתיר אותו טוב יותר 2 שאם גם לי הייתה הזדמנות גם אני הייתי מסתכלת לה בדברים הפרטיים תחשבי על זה
תגובות: 504
LightningVolt מאי 27, 2015 09:58
תוכן פגעוני
טליה?!
באמת?! מוזר..
טעני עוד תגובות