גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

גברת אכזריות

מי לא מכירה את גברת אכזריות? אותה גברת שגורמת לאנשים לפגוע באנשים אחרים בלי לחשוב פעמיים... גם טליה נפגעה ממנה

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
מאי 06, 2015 00:00
photo

 

 

מה נעשה איתך, אכזריות? לא שיש לי משהו נגדך, אבל אולי תיעלמי ולא תחזרי?

נהנית להסתכל מלבם של אנשים, לצפות, ממש כאילו את צופה בסרטים.

אבל, מה שאת כנראה לא מבינה הוא שאלו לא סרטים, זה נקרא החיים.

ונכון שבלי הרוע לא יתקיים הטוב.

אבל, בכל זאת... את בטוחה שאת לא רוצה לצאת לחופשה?

גברת אכזריות שובת לבבות היא, מפילה את כולם בקסמה.

לפעמים, כשאני חושבת על אותה גברת, אני חושבת על ההרגשה שמרגישים בזמן שעושים דברים אכזריים. איך שגומרים את חייו של בן אדם, וכמה אומץ נותנת גברת אכזריות.

אני מנחשת שגם את עצמה, בסופו של דבר, האכזריות שורפת מבפנים. 

צחוקה המתגלגל לא מפסיק, צורם כחריקות הדלת שנסגרת מתוך ביתה של הנשמה שלא תחזור לעולם.

למה אלו מעשיה? מאיזו סיבה?

התשובה היא פשוטה - היא נהנית מהסרט שלא נגמר, כל חייה צופה ומשנה את המתרחש, משנה את הנשמה הטובה שעליה השתלטה, משנה את מעשינו, את גורלנו. כדי לא תהיה מישהי יותר טובה שתשבה את ליבם של הגברים, לא אחרת מלבדה, לא אחרת מן הגברת הנכבדה. 

ואחרי שעזבה אותך הגברת ועברה לבר מזל הנקרא גם "הקורבן הבא", אתה מרגיש אומלל, חיה שלא שלטה על עצמה. האמנם?

אין דרך לתקן, לשנות, או להחזיר את הנשמות שפגעו בכל כך הרבה אנשים.

ואותם קורבנות לא יוכלו להמשיך הלאה בלי שיקבלו את המילה ״סליחה״. אבל במה תעזור אותה מילה?

האם יש דרך לברוח מגברת אכזריות? גם לברוח מהכל לא יעזור. הרי היא ישנה בליבך, מחכה לרעש הגדול שיגיע ויסמן שהגיע הזמן לקום, להמשיך לצפות בסרט שהמשיך כל יום, דקה ושנייה.

הדרך היחידה היא להיות חזק. אם אתה לא מסוגל להתמודד עם מעשיך, אל תעשה. זכור שהדרך למעלה היא קצרה.

בהחלט.

 

בנות,

החלטתי לפתוח ככה כי נורא חשוב לי להבהיר את המסר הזה.

בזמן האחרון נתקלתי בהרבה דברים שגרמו לי להסתכל אחורה ולחשוב פעמיים, רק שזה כבר לא עזר. דברים שאני מצטערת עליהם עד היום ועדיין לא מסוגלת להבין איך עשיתי אותם ולמה נהניתי מזה. אל תשפטו, אל תשפילו, אל תתנו לגברת אכזריות להשפיע. תתעלמו ותמשיכו הלאה, היא תיעלם בסופו של דבר. האמנם?

 

קוראות מדהימות, החלטתי לספר לכן על מקרה שלא אשכח בחיים. הייתי החדשה, אני עדיין כזו. מישהי מכיתתי הביאה לכיתה הזמנות ליום הולדת שלה. 7 מתוך 10 בנות היו מוזמנות. הייתי מוזמנת, שמחתי מאוד עד שגיליתי שחברה שלי לא מוזמנת, אחת מתוך השלוש. החלטתי לפתוח את הפה. אמרתי שזה לא יפה לעשות כזה דבר, שזה לא פייר ושזה אכזרי. היא לא הקשיבה ולא הזמינה את כולם, אז ויתרתי על ההזמנה שלי ונתתי אותה לחברה שלי. היא שמחה מאוד. ברור שגם אני שמחתי, הראיתי לה שדבר כזה לא עושים, אלינו לא מתנהגים כך. ברור שהמעשה שעשיתי דרש תגובה מילדת יום ההולדת. על התגובה הנוראית שבאה אחרי אני רוצה לספר.

 

ביום ההולדת, ילדת יום ההולדת ועוד ילדה התחילו לדבר עליי ועל זה שאני צריכה ללמוד לקח על מה שעשיתי. באותו זמן אני הייתי בבית, הרי כבר לא הייתה לי הזמנה. הן התחילו לתכנן את היום שאחרי, הן החליטו ללמד אותי לקח. והאמת, שלמדתי לקח, אבל לא את אותו אחד שהן תכננו ללמד אותי. שתי הבנות החליטו לעשות יום שבו לא מדברים איתי לגמרי. שקופה, מתעלמים מקיומי.
אחת הבנות שהייתה שם, שהיום היא החברה הכי טובה שלי, סיפרה לי את מה שקורה. בכיתי כמו שלא בכיתי מעולם, רציתי לצרוח לעולם, רציתי לנסות להשמיע את קולי, לא לוותר
. ניסיתי לדבר איתן בטלפון, להזמין אליי לארוחת ערב שתרכך אותן, אבל הן התעלמו. לי לא מגיע, אני לא שווה, נכון? אותה חברה שלי אמרה לי לא לדאוג, היא תהיה איתי וכך כל הילדים החכמים בכיתה. אני מקווה שעד עכשיו כבר הבנתן שמה שהן ניסו לעשות זה "חרם".

 

הגעתי, אמרתי להן שלום בבוקר, ניסיתי לדבר והן התעלמו. פתאום הגיעה אותה חברה מדהימה ואמרה "תפסיקו כבר! זה לא יעבוד!"

אני מודה לה על כך עד היום. לא אשכח בחיים את הרגע הזה שבו הרגשתי מנצחת. מובן שלא רציתי שהן ירגישו לא בנוח כי כזו אני, אבל באיזשהו מקום הרגשתי טוב עם עצמי, לא מושפלת כמו שחשבתי שאהיה.

השאלה שעומדת עדיין באוויר היא למה היא עזרה לי בכלל? למה כל הכיתה הצטרפה אליה ולא הקשיבה לאותן שתי בנות?

כנראה שלא אבין בחיים.

 

עד היום אנחנו חברות, היא גם כנראה תבוא לבקר אותי בהודו בקיץ. זו חברה לחיים, יכול להיות שזו גם הילדה שתחליף את גברת אכזריות, האישה שתהפוך את החיים של אנשים ליותר טובים. יכול להיות גם שהיא עשתה את זה סתם כי התחשק לה להיות צודקת או חברה טובה. הסיבה, בשבילי, לא משנה, בשבילי היא לא פחות מהחברה הכי טובה. אין ספק שבמקרה הזה הטובים ניצחו.

 

הלקח שלמדתי הוא לא לקחת דברים ברצינות יתר. החיים ממשיכים ורק אנשים שבאמת אוהבים נשארים, ואם צריך מחכים. אם אתן שואלות את עצמכן, אז היחסים שלי עם אותן הבנות המשיכו יפה במשך שלוש שנים, עד שבזמן מסוים התנתקנו, כמו שחשבתי שיקרה. לאחר אותו מקרה קשה לי להיפתח לאנשים מהסיבה היחידה שאני כבר לא יכולה לסמוך עליהם. הילדה השנייה, חברה של זאת שהייתה לה יום הולדת, הייתה בין החבות הטובות שלי בהתחלה. המקרה הזה נשמע נורא מפוקפק והוא יותר מסובך ממה שאתן חושבות, הדבר היחיד שאני יודעת בוודאות הוא שהייתי חוזרת על כל צעד וצעד שעשיתי. אני גאה במה שעשיתי ואני לא מתחרטת. לכל הבנות שעוברות דברים דומים - אל תתנו להם לשבור אתכן. לא מגיע להם להיות מרוצים מהדברים הדוחים שהם עושים.

 

הפרק הזה הוא לכבוד כל הילדים שנפגעו מבריונות וחרם, בחיים או ברשת. הגיע הזמן שהחברה תפעל לשינוי!

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
11 תגובות
אנונימית מאי 20, 2015 17:21
תוכן פגעוני

זאת שוב אני אותה החברה הכי טובה שלך, הטליה השנייה שמתקשרת איתך דרך המחשבה , אני כלכך זוכרת את המעשה הזה שעשית!!! שנתת את ההזמנה לילדה אחרת במקום שאת תבואי, אני בוחרת את החברות שלי לפי המעשים, ואז את היית עדיין החדשה אצלנו בבית ספר ועוד לא כל כך הכרתי אותך, אבל אחרי המעשה הזה הבנתי שאת הבן אדם הנכון, הרגיש, הדואג, שתמיד יהיה איתי וידעתי שאת החברה המושלמת בשבילי, שאת פשוט זאתי שחיפשתי כל השנים האלה . והנה מצאתי. מאז אותו יום ראיתי את כולם נתפלים אלייך, לא הסכמתי שזה ימשיך ככה, לקחתי את העניינים בידיים שלי והוצאתי את כל העצבים שלי, עד היום אני זוכרת את זה!!! אם טליה וטליה הם ביחד הם תמיד ינצחו את גברת האכזריות!!! איתך תמיד, טליה מהיבשת השנייה?
אנונימית מאי 06, 2015 22:58
תוכן פגעוני

כל הכבוד על הכתבה. גם אני יודעת מה זה בריונות וחרם, רק שאצלי בכיתה לא היו צדיקות בסדום כמו אצלך, אז זה נמשך הרבה יותר זמן... התגברתי מאז, עבר הרבה זמן. זה תמיד ילווה אותי אני מניחה, בכל זאת, זה הפך אותי למי שאני היום. אבל אני אוהבת את מי שאני היום, אז זה היה שווה את זה ואני לא מצטערת. תודה על הכתבה, זה עשה לי טוב לקרוא אותה(: גם לי יש בעיה להיפתח לאנשים מאז מה שעברתי, אז זה עושה טוב לקרוא על עוד מישהי שיש לה את זה. והאמת, זה בסדר, כי זה נותן לך נקודת מבט נוספת על אנשים והופך אותך להרבה יותר מודעת ורגישה לזולת וגם לאדם יותר טוב. אז באמת שאני לא מתחרטת על כלום. ויש לי מסר לכל הבנות שסובלות או סבלו: אני יודעת שעכשיו הכל נראה נורא. זה באמת נורא , אבל יש עוד דברים ששווה לחיות בשבילם, דברים שיפצו על הכל. כי פתאום כשזה נגמר, את מגלה את העולם מחדש, כאילו נולדת מחדש. פתאום את מרגישה שאת באמת נושמת, חיה, נהנית מדברים שלאנשים אחרים הם נראים חסרי משמעות אבל את יודעת עד כמה הם משמעותיים אחרי שפעם לא היתה לך אפשרות להינות מהם. והכי חשוב, את יכולה לעזור לילדים שעוברים את זה, כי רק מי שעבר את זה יכול באמת להבין, ואפילו רק בשביל לעזור לאנשים להתגבר - זה כבר משהו ששווה לחיות למענו. ואם מישהי רוצה לדבר אז אני תמיד פה בשבילה, השם שלי באתר הוא "מישהי טובה", ואתן תמיד יכולות לדבר איתי כשאתן צריכות מישי לדבר איתה(:
תגובות: 21
just someone מאי 06, 2015 20:39
תוכן פגעוני
אני מתקנת את הלמעלה
למה אתן לא עושןת כתבה ישלכן מלא מה להגיד אבל זה לא המקום
אנונימית מאי 06, 2015 17:36
תוכן פגעוני

יסמין צודקת! אני מתנדבת בצער בעלי חיים וכל שנה בל"ג בעומר בעלי החיים מריחים את הבשר של העל האש ומתקרבים למדורה, ואנשים רעים מתעללים בהם!! זה מתחיל במעשה קונדס קטן וניגמר בדחיפת בעל החיים למדורה! מוניות של צער בעלי חיים מסתובבות ברחובות כדיי לעצור מקרים כאלה, אבל זה לא מספיק גם אתם יכולות להציל נפש של יצור חסר אונים, אל תהססו אם את רואות משהו שניראה לכם חשוד תיתקשרו לצער בעלי חיים או לתנו לחיות לחיות או לאיזה עמותה שאתם מכירות! אני ממליצה לשמור בטלפון שלכם מספר של עמותה כולשהי לערב המדורות למקרה הצורך. ושיהיה ל"ג בעומר מהנה לכולם! גם להולכים על ארבע :)
תגובות: 583
~ שאנל ~ מאי 06, 2015 16:33
תוכן פגעוני
מדהים! (:
אני מסכימה עם כל מילה, והכתיבה שלך פשוט מושלמת! אוהבת המון, שאנל
אנונימית מאי 06, 2015 16:32
תוכן פגעוני

את מדהימה!! את ממש מושלמת ואת חברה מדהימה וכותבת מהמם!!!! ליסמין: מסכימה איתך לגמרי!! הילדים האלה צריכים ללכת לטיפול ילדים חולים
תגובות: 323
lili1216 מאי 06, 2015 14:50
תוכן פגעוני
מתה על הפוסטים שלך
כמו תמיד!❤️
רתם ☼♥ מאי 06, 2015 14:39
תוכן פגעוני
*****
יסודי
רתם ☼♥ מאי 06, 2015 14:39
תוכן פגעוני
ואוו
מדהים,הם לא שווים אותך אצלי בשכבה כולם צבועים והם נחמדים רק שהם רוצים משו למשל היום ארגנו לבוא אליי הבייתה וילדים שכנראה שונאים אותי היו נחמדים,אני רק מחכה לחודש הזה שיעבור ואעזוב בית ספר
אין עלי מאי 06, 2015 13:49
תוכן פגעוני
וואי
את פשוט מושלמת! את כותבת מדהים ואת צודקת בכל מילה. אם היה קורה לי אותו דבר שקרה לך (עם החברה והיום הולדת) הייתי עושה את אותו דבר, אבל גם באה בעצמי למסיבה.... בכל אופן, ממש אהבתי ותמשיכי לכתוב... ~ספיר ?~
טעני עוד תגובות