גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

יותר מדי בת

השבוע הראשון של טליה בבית הספר בהודו לא פשוט בכלל. הבדידות לא ממש עזבת אותה והבנות בכיתה לא ממהרות להתחבר אליה, עד שהיא מוצאת חברה אחת. בערך...

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
מרס 12, 2015 00:00
photo

 

כמובן שאחרי היום הראשון בשבוע מגיע היום השני, השלישי וכך הלאה וכשעוברים הימים הכל משתנה, נכון?! טוב, כאן זה לא מרגיש ככה. בשבוע הראשון של בית הספר, הייתי חוזרת בוכה במתכונת קבועה, יושבת לעשות שיעורים עד חצות, ישנה, קמה ומתחילה את אותה שגרה...

היו פעמים שבמקום לבכות, דיברתי עם חברות מישראל, אבל לי זה הרגיש אותו דבר. הייתי עצובה באותה מידה. המראות המזעזעים שרואים כאן בדרך לבית הספר או אפילו ביציאה מהמלון שבו גרתי באותה תקופה, לא עודדו אותי, אלא להיפך. הילדים הקטנים שדופקים על מכוניות בבקשה לכסף, האנשים המלוכלכים והיחפים שישנים ברחוב כל בוקר, המדורות שמדליקים לחימום, אמהות עם תינוקות... הכל ביחד הפך למערבולת גדולה שהובילה אותי לתחושת עצב נוראית.

למה זה מגיע לי? למה העולם צוחק עליי ומשפיל אותי ככה? האם עשיתי משהו למישהו והוא רוצה להחזיר לי? אלו השאלות העיקריות שאותן אני שואלת את אדון היקום כל לילה לפני שאני הולכת לישון. אבל אין לו זמן לעצור לענות לי, הוא ממהר. עושה מעשים במקום אחר.

יש לי בכיתה שלוש ילדות דוברות גרמנית, אחת מהן הגיעה בתחילת השנה. מהיום הראשון ניסיתי להתחבר במיוחד אליהן, הן נראו לי בנות ״מהסוג שלי״, כאלה שאפשר לספר להן סודות, לדבר על בנים, לדון על דברים עמוקים או סתם לצחוק, אבל הן תמיד דחו אותי. נורא נעלבתי. הרגשתי לא רצויה בכל מקום שאליו הלכתי גם בלי קשר ישיר אליהן, עד שהכרתי את הילדה היחידה כמעט שהייתה מוכנה לדבר אליי או סתם לחייך, קוראים לה יוג׳ין והיא באה מקוריאה.

בהתחלה יוג'ין לא כל כך אהבה אותי. האמת, שהיא שנאה אותי, אבל בגלל שאני הילדה החדשה, מישהו חייב להדריך אותי לפי חוקי בית הספר. בגלל שאף אחד לא התנדב, נידבו אותה. הרגשתי נורא. ברגע זה הבנתי שכנראה עשיתי משהו לא בסדר, כי אף אחד לא אוהב אותי. משהו בי שגוי. אחרי כמה ימים היא אמרה לי שבהתחלה היא חשבה שאני ״יותר מדי בת״. שואלות את עצמכן מה זה אומר? גם אני לא הבנתי באותו רגע, אבל עכשיו התשובה ברורה. הבנתי שכאן הבנות משחקות כדורגל בהפסקה, השיעור האהוב עליהן הוא שיעור ספורט והן בעצם ההיפך הגמור מרוב מהבנות שהכרתי בישראל (אני לא אומרת שזה לא בסדר, אל תבינו אותי לא נכון!) ואני לא כזאת, לא כמו שהן רוצות שאהיה... בספורט אני גרועה, בכדורגל אני לא מבינה וזה פשוט נראה להן מוזר.

אם אתן שואלות את עצמכן מה קורה היום, אגיד לכן שלא הרבה השתנה. כן, יש לי חברות. לא, דוברות הגרמנית עדיין לא מוכנות להסתכל עליי וכן, אני עדיין לא משחקת כדורגל. לפעמים אני פשוט יושבת ומסתכלת עליהן, אבל עדיין, לבד.

אוהבת אתכן בנות,

טליה

*התמונה בכתבה צולמה על ידי טליה*


אפליקציית פורגירלס

הורידי את האפליקציה 4girls  - עולם של בנות, באנדרואיד ו באייפון 

רוצה לשלוח כתבהלעדכן פרופיללהירשם לאתר?
כנסי למדריכים בערוץ שלנו ביוטיוב!

 

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
11 תגובות
מערכת האתר אפריל 27, 2015 00:00
תוכן פגעוני
למאמוש
הכוונה היא לתמונה המרובעת שנלווית לכתבה.
מאמוש!!:) אפריל 22, 2015 19:49
תוכן פגעוני
!!
אבל אני לא רואה פה שום תמונה!
אנונימית מרס 25, 2015 15:44
תוכן פגעוני

חברה שלי טליה שלי כל פעם שאני קוראת את הסיפורים שלך זה מרגש אותי מחדש את כותבת מדהים אני מתגעגעת אלייך תחזרי כבר מהודו חברתך מישראל ונראה לי שאת יודעת מי זאת
אנונימית מרס 12, 2015 18:01
תוכן פגעוני

אני כל כך מבינה אותך גם אני עברתי לפני שנה למדינה אחרת שלא ידעתי את השפה (למרות שאני יודעת אנגלית) זה היה כל כל קשה, אף אחד לא דיבר איתי ולא התייחס אליי, אבל יש שיטה, כמובן זה קשה, תישארי חזקה, ותמצאי את המישהי האחרת שהיא גם ׳בלי חבורה׳ או שהיא חדשה , והכי חשוב, אל תוותרי על העקרונות שלך , אל תשני את עצמך בשביל מישהו אחר.
רתם ☼♥ מרס 12, 2015 00:00
תוכן פגעוני
גמאניי!!
גם כולם קוראים לי יותר מדי בת... (הבנות אצלי בשכבה בנות 12 ועדיין אוהבות לשחק כדורגל ושיעור ספורט...) אבל אז מה עם אני אוהבת ורוד ופפיונים ואין משהו אחד בחדר שלי שהוא לא ורוד ? חחחח זה אשכרה האמת... אל תשתני בשביל אף אחד עם את אוהבת את מי שאת! ☺☺ ♥♥♥חולת לקים בנשמה♥♥♥
תגובות: 323
lili1216 מרס 12, 2015 00:00
תוכן פגעוני
וואו!
היי טליה 1.את כותבת ממש יפה 2.אני מבינה את ההרגשה של הבדידות.השנה עברתי לחטיבה ואף אחד מהכיתה הקודמת שלי לא איתי בכיתה.עוד מעט נגמרת השנה ויש לי רק חברה אחת 3.אני שמחה שמצאת בנות שאת מתחברת איתן 4.אל תשתני בשביל אף אחד מי שאוהב אותך אוהב אותך ומי שלא שלא יאהב.
אנונימית מרס 11, 2015 22:53
תוכן פגעוני

מה שמימי שאלה ..
מימי90 מרס 11, 2015 22:19
תוכן פגעוני
.
כל הכבוד לך שהשגת חברות אבל אל תדאגי בסוף כולם יהיו חברות שלך ודרך אגב איך את מסתדרת עם השפה
תגובות: 52
טלטול28 מרס 11, 2015 17:27
תוכן פגעוני
ואו
מושלםםם
אנונימית מרס 11, 2015 13:01
תוכן פגעוני

אני שמחה בשבילך שהצלחת קצת להיתחבר עם כמה בנות, בהצלחה בהמשך! (;
טעני עוד תגובות