גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

הנערה שהעזה להילחם על זכויותיה

"לפרס הנובל לשנת 2014 הייתה מועמדת גם ילדה אפגנית בת 16 שהעזה להוציא את ראשה ולעמוד על זכויות הנשים בארצה... כשהגיעה לגיל תשע, החליטו הקיצוניים להעניש אותה בדרך המקובלת לענישת נשים בארצה..."

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
פברואר 18, 2015 00:00
photo


לפרס הנובל לשנת 2014 הייתה מועמדת גם ילדה אפגנית בת 16. מה היא כבר עשתה, אתן שואלות? היא העזה. העזה להוציא את ראשה ולעמוד על זכויות הנשים בארצה! היא העזה להילחם על הזכות ללמוד! בארצה, לילדות לא הייתה האפשרות ללכת לבית הספר, ומכיוון שהנערה הייתה מנהיגה ולוחמת עוד מינקותה, היא לחמה כבר בגיל שמונה באופן ציבורי באנשי הקיצון המסוכנים, ונענשה.
כשהגיעה לגיל תשע, החליטו הקיצוניים להעניש אותה בדרך המקובלת לענישת נשים בארצה - עם חומצה. אחסוך מכן את התיאורים הגרפיים, אבל בואו נסכים שאחרי זה, אי אפשר היה שלא לסובב אחריה את המבט ברחוב, גם כשהיא שתקה. היא עברה מספר לא קטן של ניתוחים פלסטיים וטיפולים קוסמטיים כדי לעלות על במת הפרס הנובל, או לפחות מאיימת קצת פחות. למרות שלא זכתה, היא העזה להמשיך ולחלום. הובילה מהפך במדינה שלמה, בהיותה בת 16 בלבד.

בפקיסטן, מדינה איסלמית קיצונית נוספת, ישנו סיכון גדול אף יותר לפניהן היפות של הנשים. הסיכון שיקומו בבוקר וייאנסו, יכנסו להריון ואף יענשו על הדבר הוא גדול. כמו שקרה בסיפור הבא: בחורה בת תשע עשרה, שנולדה לבית בינוני, הגיעה לגיל בו חתונה מתחילה להיראות באופק. אך באחד הבקרים בהם נסעה לשוק, היא הותקפה. אנס אותה גבר פקיסטני, שהיה חזק ממנה בהרבה, והכניס אותה להריון. "ברגע שהבנתי כי אני בהריון מתקדם ממנו רציתי למות, למות או להתחבא מכולם", היא סיפרה. היא אזרה אומץ וסיפרה לאביה את אשר אירע. "הפנים שלו נעשו אדומות והוא הטיח בי את מה שהיה לו ביד".
בפקיסטן, ובכלל במדינות האיסלאם הקיצוני, אין מחילה על כניסה להריון שלא במסגרת חתונה, גם כשמדובר באונס. מצב אבסורדי, נכון? הרי אתן חושבות לעצמכן 'מה הקטע פה?! הן נאנסו! זו לא אשמתן שהן בהריון'. הנשים במצב הזה הן בדרך כלל עניות דיין כדי לא לקבל את האפשרות להליכי הפלה. האב הזעיק את שלטון האסלאם הקיצוני, הלשין על בתו, והיא נענשה - פניה נשרפו. אך למזלה, בפקיסטן היו נשים שמודעות לתופעה האיומה, ובוקר אחד היא הופיעה בפתח דלתה של אישה. "הייתי בטוחה שהיא מבקשת כסף, אבל אז היא הורידה את הצעיף, לא היו לה פנים, היא איבדה את העיניים, הצוואר, והאף שלה", אמרה האישה, שכיום היא בעלת סלון יופי לנשים שנפגעו מהתקפת חומצה. בעזרת האישה פתחו השתיים את סלון היופי לנפגעות תקיפת חומצה. הנשים שעובדות במקום הן רובן בחורות שנפגעו מחומצה בעצמן, וכעת הן רוצות לעזור לבנות אחרות כמוהן.

בואו נעזוב לרגע את ההשפעה המידית על הגוף, הבנות שהותקפו סובלות מדבר מחפיר עוד יותר - פחד, חרדה, סיוטים ובעתות, ואת זה ברוב המקרים (אם לא בכולם), לא יעזרו הניתוחים להשיב. האישה בעלת הסלון סיפרה, שהנשים נחשבות למצורעות (מחלה עתיקה וקשה, בדרך כלל מסוכנת מאוד, חלקים מהגוף פשוט נושרים) והן נשארות בביתן ומרקיבות כמו ירקות. הסלון מעניק להן חיי חברה בנוסף להליכים הכירורגיים, ונותן להם אפשרות למשרה במקום, שיעזור לנשים נוספות.

אם הזכרתי בסיפור הקודם את חוסר הזכויות הבולט שיש לבנות במדינות האיסלאם הקיצוני, קיימת ענישה נוספת: נשים שנישאות למי שההורים מחליטים, נמצאות בסכנה מתמדת, שאולי, יום אחד, יקום בבוקר הבעל ויחליט לקרוא לאשתו בוגדת. האישה ישר נלקחת למשפט (משפט שדה מאולתר בו נקבע בדרך קבע שהיא אשמה) והעונש מתחיל. כל הנוכחים נדרשים ליידות אבנים לעבר האישה במטרה להורגה. המוות במקרה הנ"ל עלול לקחת זמן. הן מקבלות מכות קשות, וחבלות נוראיות, כאב שאי אפשר לתאר ורק לאחר שגופן כבר מסרב להכיל אותו, הן מתות. אפילו הילדים הצעירים ביותר של האישה נדרשים ליידות לעבר אמם אבנים.

העובדה שלנשים קיימות רק חובות, ולגברים כמעט ורק זכויות במדינות הקיצוניות, היא מצערת, מפחידה, ונכנסה אצלי עמוק לתודעה. למה נשים צריכות לפחד? למה הן לא נלחמות? התשובה היא שהן לא יכולות. הדרך לשריפת הפנים בידי חומצה, או יידוי אבנים היא קצרה.

במדינה כמו שלנו, אנחנו חייבות להעז להילחם! לא קיים אצלנו הסיכון והפחד כמו שקיים אצלן! אנחנו צריכות להילחם על מה ששלנו, על הזכויות שלנו. אני לא פמיניסטית או משהו, אני פשוט חושבת שצריך להיות שוויון בכל דבר שהוא שוויוני. כלומר, יש דברים שאין אפשרות שיהיה בהם שיוויון מוחלט, ואז מובן הדבר.
אני אומרת שאנחנו צריכות להילחם, לתת מעצמנו. לפני שאנחנו מטפלות בתופעה המפחידה במדינות האיסלאם הקיצוניות, עלינו להיות מודעות לתופעה הזו. העונשים שהזכרתי הם חלק נפוץ ממגוון רחב של עונשים שצריך להוציא מחוץ לחוק. חבל ששם החוק לא בדיוק פועל כחוק שוויוני. עלינו להעביר את המסר, כי יש שם בנות שחיות בפחד ורעדה רק לצאת מהבית. הצלקות הנפשיות של השורדות את ההתקפות לא תמיד יזכו למרפא אצל סלון יופי שנדמה כאילו ירד משמיים. על הנשים לדעת כי יש בכוחנו, ואנחנו מסוגלות, להעביר את המודעות
!

nature

*נלקח מתוך הבלוג של nature. לפוסט המלא, בקרי כאן.


תיאור: אפליקציית פורגירלס

הורידי את האפליקציה 4girls  - עולם של בנות, באנדרואיד ו באייפון 
רוצה לשלוח כתבהלעדכן פרופיללהירשם לאתר?
כנסי למדריכים בערוץ שלנו ביוטיוב!


כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
19 תגובות
taltal123. מאי 04, 2015 01:27
תוכן פגעוני
זה כמו גזענות!
במיוחד במדינות ערב יש את זה והנה הבעיה אנחנו לא יודעות מה לעשות יש פה מישהי שכתבה בתגובה שלה שהייתה איזה ילדה שפתחה בלוג וסיפרה על חייה במדינות ערב אז אני חושבת במקום שנחכה שהם ישנו את זה בואו אנחנו נשנה את זה תחשבו על הבנות שחיות שם הן סובלות ורק אנחנו שומעות סיפורים אני לא אומרת שאנחנו לא סובלות אנחנו כן! אבל הן סובלות יותר אז בואו נחשוב על דרכים שכן יעזרו להן... ויש לי שאלה הילדה הזאת שנכנסה להריון היא בכלל אשמה במשהו?! לא! אתן יודעות מי כן אשמים הבנים!! כי אם הבן הזה לא היה אונס אותה היא בכלל לא הייתה מגיעה למצב כזה ואבא שלה המפגר הזה סליחה על הביטוי אבל הוא פשוט מפגר!!! הבת שלך עברה טראומה!! אתה קולט!!! ושוב פעם סליחה כל הביטוי אבל הוא זה שחסר טקט ומפגר תחשוב שהיו לוקחים את הבן אדם שלא יכולת לחיות בלעדיו והיו הורגים לך אותו מול העניים ולא רק זה הם היו עושים את זה סתם ככה כי בא להם!! כי הם לא עשו שום דבר שעשה להם משהו רע או שהם פשוט...אמרו את האמת...ולפעמים האמת כואבת ויש לי הרגשה שהילדה הזאת שכתבה את הבלוג ואז ירו בה... אז היא אמרה את האמת והאמת כאבה להם...הם לא קלטו את זה אבל היא כאבה להם כי זה קשה לדעת שמה שאתה עושה זה דבר שהוא רע ופוגע ולא טוב... אז בנות תהיו אתן אל תקשיבו לאנשים שאומרים לכן שאתן חלשות כי אתן לא! וזה אחלה רעיון שאולי יהיה פה בלוג שמדבר על מצבי הבנות במדינות ערב ככה נוכל להתעדכן אם בת אחת תדע שהתשנה משהו...זה דווקא יכול להיות מעניין... אוהבת אתכן ותשמרו על עצמכןן!!♡♡♡ :)
אנונימית אפריל 09, 2015 14:25
תוכן פגעוני

ממש לא מסכימה. מה זאת אומרת "זאת האמונה שלהם"?! זאת לא אמונה, זאת התעללות! לשרוף פנים של מישהי כי היא נאנסה *שלא מרצונה*, זאת "אמונה"?! נשים שחיות בפחד תמידי שאולי בעלן יקום בבוקר ויחליט שהן כביכול בגדו בו, זאת "אמונה"?!?! אמנם את, כמוני וכמו כל הבנות פה, חיה במדינה שיש בה, ב"ה, זכויות רבות לנשים, אבל זה לא אומר שכל המדינות בעולם הן ככה, ושההתנהגות המחפירה שנוהגים בהן זוהי "אמונה" ותו לא. סליחה אם פגעתי:)
אנונימית מרס 09, 2015 23:30
תוכן פגעוני

זה העמונה שלהם זה בידיוק כמו העמונה שלנו
שירושלי פברואר 19, 2015 20:50
תוכן פגעוני
אימאלהה
זה פשוט חולני!!!!
תגובות: 44
גל2003 פברואר 18, 2015 20:37
תוכן פגעוני
לתגובה 10
ברור שצריך להגיד תודה (שכל אחת תחליט לבד למי) אבל כן צריך לפעול וזה להגיד זה יקרה!!! *לא בכוונה לפגוע
אנונימית פברואר 18, 2015 15:25
תוכן פגעוני

בושה!איך אין לגברים בושה לעשות כאלה דברים?גם לנשים מגיע זכויות!אנחנו לא צעצוע!!אני בשוק מזה שאני שומעת את הכל דברים האלה וזה לא פעם ראשונה לצערי שאני שומעת דברים כאלה.. איפה הממשלה לעזור ומדינות גדולות כמו ארה"ב שיפסיקו את התופעה?כאילו שאין אף אחד חוץ מהמדינות האלה.. אני במקום השנים האלו הייתי פועלת נגדם בקבוצה גדולה :)
אנונימית פברואר 18, 2015 06:57
תוכן פגעוני

*מאמנים כי הן משנות דברים
אנונימית פברואר 18, 2015 06:56
תוכן פגעוני

זה הזמן להעריך את היותנו יהודיות...שמעירכים את כבוד האישה . למאמינים כי משנה את הדברים. אישרינו שיהודים אנחנו
אנונימית פברואר 17, 2015 22:03
תוכן פגעוני

בסיפור הראשון לא שפכו עליה ירו בה בראש
אנונימית פברואר 17, 2015 20:35
תוכן פגעוני

בשלושה מילים -את ממש צ ו ד ק ת !!!
טעני עוד תגובות