גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

טמפונים - לא צריך לפחד!

מה זה טמפון, איך משתמשים בו ומה הסימנים המקדימים למחזור - דוקטור ארבל עונה על השאלות שלכן בנושא מחזור...

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
ינואר 02, 2015 00:00
photo


מה זה טמפון?

היי, אני בת 17 ואני מקבלת מחזור כבר מגיל 12 בערך.
אני לא סובלת ממנו או משהו כזה, אבל לפעמים יש לי דימום חזק ואני רוצה לשים טמפונים ואמא שלי לא מאשרת לי את זה כי היא טוענת שזה לא נותן לדם לצאת וזה מסוכן לגוף שלי. אני רוצה לשאול מה זה עושה לגוף ומה אני יכולה לשים במקום הטמפון כשאני הולכת עם חברות שלי או ידידים לים או לבריכה ובכל זאת להיכנס למים.
תודה!

רומי

גיל: 17

תשובה

שלום לך,

טמפונים זו תחבושת פנימית. שימוש נכון בטמפונים מחייב החלפה כל מס שעות והימנעות במידת האפשר מהשארה ללילה שלם. באופן נדיר אפשר להסתבך עם טמפון וזה אם משאירים את הטמפון לזמן ממושך. אין לי פתרון אחר לשימוש בים או בבריכה בתקופת המחזור אבל יתכן ואם תתני לאמך לקרוא את ההסבר שלי זה יניח את דעתה.

בהצלחה

ד"ר יעל ארבל דירוא

 כאבי בטן ותסמונת קדם וסתית

תסמונת קדם וסתית! אתמול שלחתי הודעה אבל הבנתי שלא פירטתי מספיק לי ולחברה מאוד טובה שלי יש כאבי בטן חזקים בטרוף וגם מתחיל קצת כאבים בגב התחתון. לי יש את כאבי הבטן כבר שנה וחצי, שנתיים ולה מתחילת שנה. לי כואבת הבטן ממש וכשכואב לי ממש אני הולכת לקופת חולים, עושים לי בדיקה וכל הזמן שולחים אותי לבית חולים. בבית חולים עושים לי מלא בדיקות ואין להם תשובה. יש לי שעירות בפות, יש לי יחסית חזה מפותח, אני שמה גוזיות, מתחיל לגדול לי שערות בבית השחי והגובה שלי הוא 1.45 המשקל שלי הוא 34 ואני בת עשר וחצי. חברה שלי לא הלכה לקופת חולים בהקשר זה. מתחיל לגדול לה חזה, אין לה שערות בבית שחי, יש לה שערות בפות. המשקל שלה הוא 27 הגובה 1.40 והיא בת עשר וחצי. האם זה סימן ראשון? אשמח אם תעזרי לנו! תודה, אנונימיות.

אנונימית

גיל: 10.5

תשובה
שלום לכן, הבעיה שלכן היא אינה תסמונת קדם ווסתית אלא כאבי בטן ללא סיבה ברורה. לפי התיאור שתיכן נמצאות בשלבי ההתפתחות המינית. אני מזכירה שההתפתחות מתחילה בדרך כלל בצמיחה לגובה, הופעת שיעור בפות ובבתי השחי שינויי בצורת וגודל החזה ולבסוף הופעת ווסת. אני חושבת שחלק מהברור צריך לכלול בדיקת אולטרסאונד גניקולוגי כדי לראות תקינות מבנה רחם ושחלות. אני מקווה שעזרתי לכן!

ד"ר יעל ארבל דירוא


מפחדת להשתמש בטמפונים

שמעתי וראיתי איך מכניסים טמפון, אבל זה נראה כל כך כואב... אני מאוד מפחדת לשים. רעיון איך לעשות שהכנסת הטמפון תהיה ללא כאב?

אנונימית

גיל: 12

תשובה

שלום לך,

הכנסת טמפון לא אמורה לכאוב בכלל. כדאי להכיר את מבנה הנרתיק ולזכור שזווית ההכנסה של הטמפון היא באלכסון כלפי עצם הזנב. אני ממליצה לנסות להשתמש בטמפון מיני עם ובלי מוליך ולראות מה יותר נוח. עצה נוספת זה להתאמן בימים שיש דמם ניכר.

בהצלחה!

ד"ר יעל ארבל דירוא

 

*התשובות אינן מחליפות ייעוץ רפואי.

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
23 תגובות
תגובות:
לאנונימית נובמבר 10, 2017 15:12
אל תיתני לו לגעת בך את תתחרטי על זה את בת 12 את לא צריכה לדאוג מזה את צריכה לדאוג מבית ספר או כל מיני דברים או אפילו מחברים או אהבות ראשונות אבל אל תיתני לו לגעת בך כשהזמן יגיע את תדעי...
תגובות:
אנונימית יולי 14, 2017 18:20
היי ,אני בת 12( וקצת) והתחיל לי המחזור בגיל 10.5 אני מאוד מפותחת. הרגליים שלי תפסו צורה וגם החזה ...הבנים כל הזמן מסתכלים עלי ואני מתלהבת מזה ...אני חושבת שאני כבר מוכנה לעשות אהבה עם בנים (אני חושבת שאני מוכנה כי אני הכנסתי טמפונים במידה לא מועטה בזמני המחזור)אני לא יודעת מה לעשות...יש ילד שאני מאוהבת בו ואני חושבת שגם הוא בי...אני לא יודעת אם להרשות לו לגעת בי ולעשות איתי...
תגובות:
אנונימית אפריל 20, 2017 19:36
מהם הסימנים הרישונים למחזור?
תגובות:
M11 אפריל 19, 2017 18:46
כמה זמן רצוי להיות עם טמפון? יכול להיות זיהום כעבור זמן ממושך?
תגובות: 10
שנינה2003 מאי 19, 2015 16:01
לתגובה שמעליי
באחת מהכתבות הקודמות מסבירים
מערכת האתר מאי 19, 2015 00:00
היי
לגולשת שהגיבה 3 תגובות מעלינו- את מוזמנת לחפש את הכתבה "מה זה ביוץ?" ולהיעזר בה. לגולשת שהגיבה 4 תגובות מעלינו- אנחנו מזמינות אותך לשלוח את השאלה שלך אלינו למערכת, כדי שנעביר אותה ליועצת במדור. הסברנו בתגובה הקודמת איך שולחים :)
תגובות:
אנונימית פברואר 12, 2015 14:35

היוש*
תגובות:
אנונימית פברואר 12, 2015 14:34

החוש בנות רק אני רוצה לדעת מה זה ביוץ?
תגובות:
אנונימית ינואר 09, 2015 16:23

אני כל הזמן בים ואני לא קיבלתי אני לא רוצה להשתמש בטמפונים מה אפשר לעשות אני גם גולשת עם חליפה עבה אני יכולה לשים פד ממתחת
מערכת האתר ינואר 06, 2015 00:00
bbb12
היי, כדי לשלוח שאלה או כתבה, את צריכה להתחבר לאתר ממחשב רגיל, להיכנס לכתבה כלשהי, ללחוץ למעלה על "שלחי כתבה" (איפה שהציור של המעטפה) ולמלא את הפרטים :)
טעני עוד תגובות