גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

מה משפיע על המחזור שלך?

האם רואקוטן אשם באיחור המחזור? מה מעכב את הגעת המחזור הראשון ואיך להתמודד עם הפרשות מציקות? ד"ר יעל עונה

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
יוני 26, 2014 00:00
photo

 

 

האם ראוקוטן הפסיק את המחזור?

שלום,

אני כבר חצי שנה לוקחת כדורי ראוקוטן והמחזור שלי מאחר לי. מעולם לא היה לי איחור של כל כך הרבה זמן - 10 ימים. האם זה נורמאלי או שעליי ללכת להתייעץ עם הרופאה שלי?    

 

גיל: 18

 

תשובה

שלום לך

לדעתי  כרגע המתיני ותראי. ישנן סיבות רבות לאיחור במחזור ורואקוטן הוא לא אחת המובהקות. לא ברור לי אם את פעילה מינית, אבל אם יש חשש להריון בצעי בדיקה וגשי להיבדק. אם אין חשש להריון הייתי ממתינה ורואה האם זה אירוע חד פעמי או אירוע חוזר. אם אירוע חוזר, כדאי לברר.

 

בהצלחה,

ד"ר יעל ארבל דירוא

*התשובות אינן מחליפות ייעוץ רפואי*

 

מחכה למחזור

היי

יש לי הפרשות כבר בערך שנה וחצי, בצבע שקוף צהבהב כזה. בחודש האחרון יש לי כאבי בטן ולפעמים אני מרגישה מין צביטות באיבר המין. החזה שלי התחיל להתפתח לפני שנה בערך, ועכשיו אני צריכה להתחיל ללבוש חזיות. יש לי כבר שערות בבית השחי ובאיבר המין. גובהי הוא 1.60 ואני שוקלת 41. בזמן האחרון אני חושבת על מתי המחזור יגיע וחוששת שאולי הוא אף פעם לא יגיע. רוב הבנות בכיתה שלי קיבלו מחזור. תוכלי לשער מתי הוא יגיע? האם כדאי להשתמש במגני תחתון להפרשות? אם כן, כל כמה זמן להחליף? אשמח אם תעזרי לי.   

 

גיל: 12.5

 

תשובה

עד כה לפי התיאור שלך, נשמע לי שההתפתחות שלך תקינה. אני מציעה לך להמתין בסבלנות. בדרך כלל רוב הנערות מקבלות מחזור כשנה מהתחלת לבישת חזיה.

צריך לזכור שהתחום הנורמאלי הוא רחב, בין גיל 9 ל16.

לגבי מגני תחתון את יכולה להשתמש, אבל להחליף אותם כל פעם שאת בשירותים.

נערות\נשים שלא מחליפות לעיתים קרובות סובלות מגירוי מקומי.

אני מקווה שעזרתי לך

 

בהצלחה,

ד"ר יעל ארבל דירוא

*התשובות אינן מחליפות ייעוץ רפואי*

 

מחזור בדיוק בבת המצווה

שלום!

יש לי עוד מעט בת מצווה. אני מקבלת הפרשות יותר מתשעה חודשים ואני מפחדת שהמחזור יגיע בתאריך שאני חוגגת בת מצווה בסוף החודש...   

 

גיל: 12

 

תשובה

מזל טוב,

האם את מפחדת שתקבלי מחזור ביום הולדתך?

לא ברור לי מה מפחיד אותך!

עצם ההתבגרות, הסיכוי שהבגדים יתלכלכו, ההפתעה?

גיל 12 הוא גיל שבו את נמצאת בתהליך מעבר מעולם הילדות לעולם הבגרות.

זהו תהליך שאורך מספר שנים, ולכן בת מצווה זה לא רק מסיבה, בגדים ובילויים אלא ציון דרך לתחילתה של תקופה משמעותית. בקיצור מזל טוב, אל תפחדי אלא קומי בבוקר עם הידיעה שאת בתקופת חיים חדשה.

 

בהצלחה,

ד"ר יעל ארבל דירוא

*התשובות אינן מחליפות ייעוץ רפואי*

 

 

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
10 תגובות
תגובות:
אנונימית דצמבר 30, 2014 17:53

קיבלתי מחזור ראשון לפני חודשיים והוא מאחר כבר בחודש זה בסדר?
תגובות:
אנונימית נובמבר 24, 2014 23:55

טוב אז ככה היום כשעשיתי פיפי אז ראיתי לבן כזה על התחתונים שלי האם זה הפרשה ואם כן אני מתביישת לדבר על זה עם אימא שלי ולהגיד לה כי לכל הבנות יש כבר מחזור והן ממש מפותחות תודה לעונות !
מערכת האתר אוגוסט 05, 2014 00:00
שליחת שאלות למדור
היי בנות, שימו לב לתגובה הקודמת שפרסמנו - רק באופן הזה השאלות שלכן יגיעו ליועצת במדור
girl395 אוגוסט 03, 2014 08:07
לזאת שמעליי
לדעתי אלה הפרשות וזה מאוד הגיוני
תגובות:
אנונימית יולי 24, 2014 23:06

שלום אני בת11ו11 חודשים( עוד חודש בת 12) אננ לא יודעת אם יש לי הפרשות או לא לפעמים כשאני יוצאת מהשירותים אני מרגישה שמשהו מטפטף לי בתחתונים ואחריי כמה טיפטופים זה נגמר ואז אחריי כמה זמן אני נכנסת לשירותים ורואה כתם ממש קטן של צהבהב שקוף ולבן זה פעם ב.. ואין לי מושג אם זה הפרשות או לא מישהיא עזרה??
תגובות:
אנונימית יולי 04, 2014 04:04

היוש אז ככה אני בת 12.5 ויש לי המוןןןןןן הפרשות לבן וצהוב הרוב לבן ויש לי את ההפרשות כבר חצי שנה ואני קצת מפחדת מהמחזור ואני כבר רוצה להתחיל עם זה ואני לא מקבלת מה לעשות ?
מערכת האתר יולי 01, 2014 00:00
היי
כדי לשלוח שאלה למדור ולקבל תשובה מהיועצת המקצועית, היכנסי לכתבה כלשהי באתר ממחשב רגיל, לחצי למעלה על "שלחי כתבה" (איפה שהציור של המעטפה) ומלאי את הפרטים :)
תגובות:
אנונימית יוני 27, 2014 00:00

שלום, אני בת 12 אני מפותחת יש לי שיערות (קצת) באיבר המין וגדלו לי קצת השדיים רוב הבנות בכיתה שלי הם מפותחות וכבר קיבלו מחזור יש לי הפרשות בערך כבר שנה מתי את חושבת שאני יקבל מחזור? (בערך)
תגובות:
אנונימית יוני 27, 2014 00:00

שלום, אני בת 12 בערך ויש לי קצת שערות באיבר המין (בבית שחי עדיין לא) והשדיים שלי התחילו לגדול טיפה לפני כחצי שנה בערך רוב הבנות שלי בכיתה כבר קיבלו מחזור ורציתי לדעת מה דעתך, באיזה גיל אני יקבל מחזור?