גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

נובי גוד שמח!

אחת הגולשות שלנו חוגגת כל שנה סילבסטר עם המשפחה שלה, כזכר לחג היחידי שמותר היה להם לחגוג בברית המועצות. עכשיו, היא רוצה להסביר לכן מה זה בכלל נובי גוד

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
דצמבר 31, 2013 00:00
photo

כמו שאתן יודעות, עוד מעט תתחיל השנה הלועזית החדשה. אני והמשפחה שלי חוגגים את ראש השנה האזרחית כל שנה. האמת? כמעט כל הילדים בכיתה שלי חוגגים סילבסטר ואת  פתיחת שנה אזרחית חדשה והרבה פעמים שמעתי שאנשים אומרים שזהו חג נוצרי, שאנחנו גרים במדינה יהודית ואם אנחנו חוגגים את החג אז אנחנו נוצרים. מכנים את החג סילבסטר, כריסמס, חג המולד? אבל זה לא נכון, לחג קוראים "נובי גוד" שזה בתרגום חופשי מרוסית "שנה חדשה".

 

מה ההבדל בין נובי גוד לסילבסטר?

אני, שחוגגת את החג מילדות לא יודעת מי זה בכלל סילבסטר ומה חוגגים בכריסמס, אלה בכלל חגים אחרים בהבדל של שבוע! והתגובות- שזה לא חג של יהודים... אתן יודעות למה החג הזה כל כך חשוב להרבה אזרחים במדינה שלנו? כי הרבה אזרחים עלו מברית המועצות, ששם אסור היה לחגוג חגים דתיים בכלל, לא נוצריים, לא יהודיים. זה היה החג האזרחי היחיד שלא היה קשור לעבודה או לדת. פשוט חגגו את ראש השנה האזרחית וזהו.

למה חוגגים נובי גוד ?

המסורת של חגיגת נובי גוד היא מסורת מהנה מאוד. כל המשפחה מתאספת ביחד ומביאים מתנות וברכות שמאחלות שנה חדשה ושמחה. והכי חשוב, במהלך החג נובי גוד אוכל זה דבר מרכזי (שוקולד :). מה זה אומר עליי שאני חוגגת את החג הזה? אני הרי גם חוגגת את ראש השנה העברי וחוץ מזה תגידו בכנות: כמה מכן יודעות את התאריך העברי היום? חוץ מהבנות שלומדות בבית ספר דתי (אני למדתי, אז אני יודעת שמקפידים על תאריכים) אבל הרוב לא יודעות. מה, לחגוג את החג אומר שאני נוצרייה? קרובי משפחה שלי מתו בשואה בגלל שהם יהודים, אז למה אני שומעת אמירות כאלה? אבל כמובן שאני לא מכלילה, לא כולם זורקים אמירות כאלה ויש אנשים שמכבדים את החג גם אם הם לא חוגגים אותו. לדוגמה, יש לי בכיתה בת ליוצאי מרוקו ובשנה שעברה חגגה עם החברות הרוסיות שלה את השנה החדשה בחגיגות נובי גוד , ויש כאלה שחגגו סילבסטר ופשוט נהנו, אז למה לא?

 

אני מקווה שהבנתן עכשיו למה החג הזה חשוב לי ולעוד הרבה אנשים. אני יודעת שגם סילבסטר חשוב ללא מעט אנשים, וצריך לכבד את האמונות של כולם והחגים של כולם! נובי גוד זה לא חג דתי, וגם סילבסטר לא. הם חגים מהנים ואני מקווה שאהבתן את ההסברים.

מאחלת לכולן שנה אזרחית טובה ושמחה!
תהנו בחגיגות, כל אחד בדרכו שלו J

 

גיל: 14

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
19 תגובות
suger girl <3 ינואר 05, 2014 00:00
...
ל"מכורה" מה הקשר היטלר?!!! אם לא הבנת מה שהיא הסבירה אל תגיבי. היא ועוד מלא אנשים (יכול להיות שגם את) חוגגת את זה שנכנסת שנה חדשה- 2014 . אין פה שום קשר לאנטישמיות , נצרות או שנאת יהודים , אין פה שום סימן דתי בסך הכל אוכלים עם המשפחה ושמחים שמתחילה שנה חדשה . ואגב לgold mask אין שום קשר בין נובי גוד לאפיפיור סילבסטר חוץ מזה שזה נפל על אותו תאריך.
תגובות: 328
=]VikingSize ינואר 02, 2014 00:00
אה ודרך אגב
נובי גוד לא נחשב חג לשום דת, זה לא חג דתי בכלל, זה החג היחיד שהרשו לרוסים היהודים לחגוג כי זה לא חג דתי (לא הרשו להם לחגוג גם חגים נוצריים) אבל שכחתי מתי זה היה...
תגובות:
אנונימית ינואר 01, 2014 00:00

אני גם חוגגת ואני יגיד לך שהוא את לא צודקת! קריסטמס זהוא חג שמציין את הולדת ישו כמו שמאמנים הנוצרים ונובי גוד זהוא חג שמסמן אתהשנה החדשה וב6 בינואר יש את החג מולד שזה היום של הולדת ישו כמו שמאמנים האורטודוקסים!
תגובות: 33
^shanel^ ינואר 01, 2014 00:00
היתכוונתי ל:אנחנו צריכות לכבד כל דת...
(=
תגובות: 15
^_^FUN דצמבר 31, 2013 19:44
סתם לידע כללי
רושמים כריסטמס חחח (אני נוצרייה)
תגובות:
אנונימית דצמבר 31, 2013 15:14

זה הכי פשוט וקל ... אה ונובי גוד שמח לכולם
תגובות: 29
mili4 דצמבר 31, 2013 14:45
:)
הייתי במוסקבה וחזרתי לפני שבוע,באמת שמעתי שם הרבה אנשים שאומרים נובי גוד,ממש יפה שם עכשיו עם כל ההכנות לשנה החדשה.עצי אשוח בכל מקום,אורות יפים,אנשים בכל מקום..אבל אין כמו הארץ שלנו!שנה אזרחית לועזית שמחה לכולן! ...
תגובות: 126
*Gold Mask* דצמבר 31, 2013 11:55
דעתי
אין לי בעיה עם זה... אבל סתם שתדעו שסילבסטר היה אפיפיור נוצרי שהיה יוצא למסעי צלב והורג הרבה אנשים ובנהם גם יהודים
תגובות: 496
♥ miss moving on ♥ דצמבר 31, 2013 00:00

זה בסדר גמור שאת חוגגת , הרי כל אחד שונה וחוגג חגים אחרים ואני אישית - מקבלת את כולם כמו שהם :) שנה חדשה טובה !
תגובות: 44
מכורה דצמבר 31, 2013 00:00
אוףף....
אז תחגגי גם את היום שאיתלר עלה לשלטון, למה לא?
טעני עוד תגובות