גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

מתי הוא כבר יגיע?!

הוא מראה סימנים, אבל לא באמת מגיע - מתי כבר תקבלי את המחזור הראשון שלך? היועצת שלנו כאן בשביל לענות על כל מה שמטריד אותך

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
מרס 07, 2013 00:00
photo

 

מחזור או לא מחזור?
שלום, אני בת 12.5 ועדיין לא קיבלתי מחזור. אבל לפני חודש בערך, הייתה תופעה מאוד מוזרה. חשבתי שהתחילה לי הווסת אבל לאחר המקלחת כבר הפסיק לרדת דם. מאז זה לא קרה יותר ולא דיברתי על זה עם אף אחד ואין לי מושג מה זה.
תוכלי לעזור לי?
 גיל: 12


תשובה
שלום,
התופעה שתיארת יכולה להיות ווסת ראשונה. אינני יודעת דבר על מבנה גופך, קומתך והאם את לובשת חזייה ולכן קשה לי לתת לך תשובה מאוד מדויקת. אם יתחילו להופיע לך דימומים בפרקי זמן יחסית סדורים הרי שנתייחס לזה כווסת, אם יופיעו לך דימומים קצרים וארוכים לסירוגין ולא סדירים, הייתי מציעה להתייעץ עם רופא ילדים או רופא נשים.

 

תחבושות או טמפונים?
עד לפני כמה ימים כל כך רציתי שהמחזור הראשון שלי כבר יגיע, כי לכל החברות שלי כבר היה. כשהוא הגיע סבלתי מכאבים מטורפים וכמויות ענקיות של דם על התחתונים. כרגע אני משתמשת רק בתחבושות, האם כדאי לי להתחיל להשתמש גם בטמפונים ?

גיל: 13


 

תשובה
שלום לך.
קודם כל, אמנם לא שאלת אבל מחזורים ראשונים יכולים להיות עם דימום רב יותר.
אני שמחה שאת מבינה שהמחזור מציין נקודה חשובה בהתפתחות שלך להיות אישה בוגרת. לגבי טמפונים, הרי שטכנית בהחלט השימוש בהם יכול להקל על החיים
אפשר ללכת איתם לים לשחות, ובכלל נוח להיות איתם. גילך אינו מהווה התווית נגד לשימוש בהם. אם תחליטי להשתמש בטמפונים כדאי להקפיד לא לישון איתם ולהחליף אותם לעיתים קרובות.
בהצלחה.


 

קשר בין משקל נמוך למחזור
היי,

קוראים לי אביטל,  אני בת 13 ו4 חודשים ועוד לא קיבלתי מחזור. אני לא כל כך מפותחת - יש לי חזה ממש קטן, רוב הבנות בכיתה שלי כבר קיבלו מחזור, והן די מפותחות. יש לי הפרשות כבר שנתיים. אני שוקלת 40 ואולי זה קשור, אני מאוד רוצה לקבל כבר... זה מפחיד אותי ומלחיץ אותי שאני לא אקבל. איך יודעים מתי אני אקבל מחזור? במה זה תלוי?

גיל: 14

תשובה
אביטל היקרה,
ההתפתחות המינית אורכת זמן שונה בין נערות שונות. הטווח של קבלת ווסת ראשונה נע בין גיל 9 ל16 כך שאת יכולה לראות שיש שונות ניכרת. גם התפתחות של חזה היא שונה ואנחנו מסתכלים יותר על מבנה החזה וצורתו מאשר על גודלו.
לגבי משקלך, הוא יכול להיות תקין כמובן ביחס לגובהך. לסיכומו של עניין, אומר
שבינתיים נראה לי שתהליך ההתפתחות שאת מתארת תקין. אם את עדיין מודאגת אפשר תמיד להתייעץ עם רופא ילדים או רופא נשים העוסק במתבגרות. בנוסף יש רווח בדחיית הופעת הווסת, וזה שאת כנראה תהיי יותר גבוהה, ולפי הבנתי זה נתון משמח.

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
78 תגובות
תגובות:
נועם ספטמבר 23, 13:18
נועם לפני 0 דקות היי, אני נועם, אני בת 13 ו2- חודשים, יש לי שערות בבית שחי, ובערווה (איזור המין) יש לי הפרשות כבר שנה וחצי-שנתיים, אני לובשת חזייה ראשונה מידה S, כבר המון זמן שאני מחכה שהמחזור כבר יגיע, והוא פשוט לא מגיע, כל הילדות בכיתה שלי כבר קיבלו ורק אני לא. אמא שלי קיבלה בגיל 12 ואני כבר בת 13 ו2- חודשים. לפעמים ההפרשות שלי הן צהובות ולפעמים לבנות-שקופות, מתי המחזור שלי כבר יגיע????? אני מחכה כל כך הרבה זמן ומקווה שהוא יגיע, אני מפחדת שלא אקבל.. אני יודעת שכולן אומרות שמחזור זה לא כיף, יש ריח, דם והוא מונע מללכת לים ולבריכה אבל אצלי זה לא ככה. אני מחכה כל כך שהוא יגיע ולהפוך כבר לאישה. לפעמים כואבת לי הבטן הראש והגב, ויצאה לי כבר הבטן התחתונה. יש לי מישהי מושג מתי הוא יגיע? ואני שוקלת 47. אני אשמח לדעת, תודה מראש, נועם.
תגובות:
נועם ספטמבר 23, 13:15
היי, אני נועם, אני בת 13 ו2- חודשים, יש לי שערות בבית שחי, ובערווה (איזור המין) יש לי הפרשות כבר שנה וחצי-שנתיים, אני לובשת חזייה ראשונה מידה S, כבר המון זמן שאני מחכה שהמחזור כבר יגיע, והוא פשוט לא מגיע, כל הילדות בכיתה שלי כבר קיבלו ורק אני לא. אמא שלי קיבלה בגיל 12 ואני כבר בת 13 ו2- חודשים. לפעמים ההפרשות שלי הן צהובות ולפעמים לבנות-שקופות, מתי המחזור שלי כבר יגיע????? אני מחכה כל כך הרבה זמן ומקווה שהוא יגיע, אני מפחדת שלא אקבל.. אני יודעת שכולן אומרות שמחזור זה לא כיף, יש ריח, דם והוא מונע מללכת לים ולבריכה אבל אצלי זה לא ככה. אני מחכה כל כך שהוא יגיע ולהפוך כבר לאישה. לפעמים כואבת לי הבטן הראש והגב, ויצאה לי כבר הבטן התחתונה. יש לי מישהי מושג מתי הוא יגיע? אני אשמח לדעת, תודה מראש, נועם.
תגובות:
לינוי ספטמבר 16, 20:37
אני בת 12 וקצת .. אני לפעמים מרגישה כאבים נוראיים באזור של המחזור .... אני מרגישה שיש לי אבל אין לי אני מחכה לזה כל כך הרבה זמן והכאבים הולכים וחוזרים פעם בחודש או חודשים אבל לא יותר דם
תגובות:
אנונימית ספטמבר 11, 22:52
מזתאמרת צורה מסויימת של החזה?
תגובות: 295
פנדה;) אוגוסט 26, 17:32
לברכה לי - אי אפשר לדעת בוודאות אבל זה בסדר שלא תקבלי עוד
תגובות:
ברכה לי אוגוסט 26, 17:28
שלום קוראים לי ברכה לי אני בת 12.1 ואני עדיין לא קיבלתי את המחזור הראשון פניתי כי יש סימנים כבר חצי שנה יש הרבה הפרשות ובחודש האחרון יש כאבים. מתי אקבל את המחזור?
מערכת האתר אוגוסט 13, 11:30
https://www.4girls.co.il/community/article/?id=52256
מערכת האתר אוגוסט 13, 11:30
היי פורגרלסיות, תוכלו למצוא תשובות לשאלותיכן בכתבות הבאות באתר: https://www.4girls.co.il/community/article/?id=14785
תגובות:
אוגוסט 13, 02:01
יכול להיות שיגדל לכם חזה ויהיה לכם שערות והפרשות ועדיין לא תקבלו זה בסדר גמור רק עם את בגיל 16 ועוד לא קיבלת תגשי לרופא
תגובות:
אוגוסט 13, 01:59
לפני שאתם בכלל חושבים על מחזור צריך שיהיה שערות באיבר המין בבית השחי וגם הפרשות ..
טעני עוד תגובות