גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

מתי הוא כבר יגיע?!

הוא מראה סימנים, אבל לא באמת מגיע - מתי כבר תקבלי את המחזור הראשון שלך? היועצת שלנו כאן בשביל לענות על כל מה שמטריד אותך

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
מרס 07, 2013 00:00
photo

 

מחזור או לא מחזור?
שלום, אני בת 12.5 ועדיין לא קיבלתי מחזור. אבל לפני חודש בערך, הייתה תופעה מאוד מוזרה. חשבתי שהתחילה לי הווסת אבל לאחר המקלחת כבר הפסיק לרדת דם. מאז זה לא קרה יותר ולא דיברתי על זה עם אף אחד ואין לי מושג מה זה.
תוכלי לעזור לי?
 גיל: 12


תשובה
שלום,
התופעה שתיארת יכולה להיות ווסת ראשונה. אינני יודעת דבר על מבנה גופך, קומתך והאם את לובשת חזייה ולכן קשה לי לתת לך תשובה מאוד מדויקת. אם יתחילו להופיע לך דימומים בפרקי זמן יחסית סדורים הרי שנתייחס לזה כווסת, אם יופיעו לך דימומים קצרים וארוכים לסירוגין ולא סדירים, הייתי מציעה להתייעץ עם רופא ילדים או רופא נשים.

 

תחבושות או טמפונים?
עד לפני כמה ימים כל כך רציתי שהמחזור הראשון שלי כבר יגיע, כי לכל החברות שלי כבר היה. כשהוא הגיע סבלתי מכאבים מטורפים וכמויות ענקיות של דם על התחתונים. כרגע אני משתמשת רק בתחבושות, האם כדאי לי להתחיל להשתמש גם בטמפונים ?

גיל: 13


 

תשובה
שלום לך.
קודם כל, אמנם לא שאלת אבל מחזורים ראשונים יכולים להיות עם דימום רב יותר.
אני שמחה שאת מבינה שהמחזור מציין נקודה חשובה בהתפתחות שלך להיות אישה בוגרת. לגבי טמפונים, הרי שטכנית בהחלט השימוש בהם יכול להקל על החיים
אפשר ללכת איתם לים לשחות, ובכלל נוח להיות איתם. גילך אינו מהווה התווית נגד לשימוש בהם. אם תחליטי להשתמש בטמפונים כדאי להקפיד לא לישון איתם ולהחליף אותם לעיתים קרובות.
בהצלחה.


 

קשר בין משקל נמוך למחזור
היי,

קוראים לי אביטל,  אני בת 13 ו4 חודשים ועוד לא קיבלתי מחזור. אני לא כל כך מפותחת - יש לי חזה ממש קטן, רוב הבנות בכיתה שלי כבר קיבלו מחזור, והן די מפותחות. יש לי הפרשות כבר שנתיים. אני שוקלת 40 ואולי זה קשור, אני מאוד רוצה לקבל כבר... זה מפחיד אותי ומלחיץ אותי שאני לא אקבל. איך יודעים מתי אני אקבל מחזור? במה זה תלוי?

גיל: 14

תשובה
אביטל היקרה,
ההתפתחות המינית אורכת זמן שונה בין נערות שונות. הטווח של קבלת ווסת ראשונה נע בין גיל 9 ל16 כך שאת יכולה לראות שיש שונות ניכרת. גם התפתחות של חזה היא שונה ואנחנו מסתכלים יותר על מבנה החזה וצורתו מאשר על גודלו.
לגבי משקלך, הוא יכול להיות תקין כמובן ביחס לגובהך. לסיכומו של עניין, אומר
שבינתיים נראה לי שתהליך ההתפתחות שאת מתארת תקין. אם את עדיין מודאגת אפשר תמיד להתייעץ עם רופא ילדים או רופא נשים העוסק במתבגרות. בנוסף יש רווח בדחיית הופעת הווסת, וזה שאת כנראה תהיי יותר גבוהה, ולפי הבנתי זה נתון משמח.

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
156 תגובות
-=+LOL+=- יוני 14, 2021 19:39
תוכן פגעוני
אגב שאלה: מתי מתחילים להשתמש בטמפונים?
אנונימית מרס 07, 2021 21:02
תוכן פגעוני
היי, אני עוד חודשיים בת 14 ועדיין לא התחילה לי הווסת. אני לא ככ מפותחת יחסית לבנות שאני מכירה ורובן יותר קטנות ממני . אני שוקלת 40 ואני יחסית רזה, יכול להיות שזה קשור?
אנונימית ינואר 22, 2021 23:26
תוכן פגעוני
היי, אני בת 14 ו4 חודשים והגוף שלי התחיל להתפתח כבר בגיל 11 וחצי ... ולא קיבלתי מחזור ראשון. מה מומלץ לעשות ?
אנונימית ינואר 19, 2021 09:19
תוכן פגעוני
היי אני עוד ארבע חודשים יש בת מצווה יש לי כמה חברות שאומרות שמתחיל להן הפרשות ולי עוד לא ואני מפחדת שאני יקבל מאוחר הרבה יותר מהן כי אני רוצה גם לקבלבאותם הזמנים שלהן פחות או יותר אבל מצד שני אמא שלי אומרת שעדיף לקבל כמה שיותר מאוחר האם זה נכון
ברית ינואר 18, 2021 23:06
תוכן פגעוני
היי אני עוד ארבע חודשים יש לי בת מצווה יש לי כמה חברות שאומרות שמתחיל להן הפרשות ולי עוד ואני מאוד מפחדת שאני יקבל מאוחר הרבה יותר מהן כי אני רוצה גם לקבל באותם הזמנים שלהן פחות או יותר אבל מצד שני אמא שלי אומרת שעדיף לקבל כמה שיותר מאוחר העם זה נכון אשמח שתעני לי תודה גיל:11/5
אנונימית פברואר 28, 2020 13:26
תוכן פגעוני
היי, אני בת 11 וחצי ואני די מפותחת. יש לי כבר שערות בכל מיני מקומות, ואני די גבוהה. (עוד לא קיבלתי מחזור) כמו שאמרתי אני די מפותחת אבל החזה שלי ממש קטן והוא כבר לא גודל, פעם הוא היה גודל לי אבל עכשיו הוא הפסיק. איך אני אדע למה ומתי אני אקבל מחזור?
אנונימית פברואר 22, 2020 18:16
תוכן פגעוני
היי, אני בת 13 בדיוק אני חושבת שאני מפותחת בסדר גמור, 1.60,כבר לובשת חזייה, התחילו לי הפרשות לבנות לפני כחודשיים , יש לי הרבה שיער ואני שוקלת בערך 57 אבל עדיין ללא מחזור ודי בלחץ שלא אקבל...אמא שלי קיבלה בגיל 12.5 בערך אבל אני עוד לא...מישהי יודעת למה?
אנונימית נובמבר 15, 2019 19:43
תוכן פגעוני
היי, אני בת 12 וכמה שבועות. מאז יום ההולדת צמח לי השיער במקומות המוצנעים, החזה שלי התחיל להתפתח, וההפרשות גברו. אני 1.45 ושוקלת 32. האם אני צריכה לדאוג?
אנונימית אוגוסט 19, 2019 21:41
תוכן פגעוני
אני בת 11.8 ועולה לכיתה ז. כמעט כל החברות שלי קיבלו כבר בגיל הזה ואני לא. אני 1.44 ושוקלת 30, ואני לא כל כך מפותחת אבל כבר חודשיים יש לי הפרשות. מתי אקבל?
אנונימית2323 אוגוסט 14, 2019 16:07
תוכן פגעוני
היי אשמח אם תכנסי לכתבה החדשה שלי! זה יוכל לעזור לך אני בטוחה!
טעני עוד תגובות