מתי הוא כבר יגיע?!

הוא מראה סימנים, אבל לא באמת מגיע - מתי כבר תקבלי את המחזור הראשון שלך? היועצת שלנו כאן בשביל לענות על כל מה שמטריד אותך

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
מרס 07, 2013 00:00
photo

 

מחזור או לא מחזור?
שלום, אני בת 12.5 ועדיין לא קיבלתי מחזור. אבל לפני חודש בערך, הייתה תופעה מאוד מוזרה. חשבתי שהתחילה לי הווסת אבל לאחר המקלחת כבר הפסיק לרדת דם. מאז זה לא קרה יותר ולא דיברתי על זה עם אף אחד ואין לי מושג מה זה.
תוכלי לעזור לי?
 גיל: 12


תשובה
שלום,
התופעה שתיארת יכולה להיות ווסת ראשונה. אינני יודעת דבר על מבנה גופך, קומתך והאם את לובשת חזייה ולכן קשה לי לתת לך תשובה מאוד מדויקת. אם יתחילו להופיע לך דימומים בפרקי זמן יחסית סדורים הרי שנתייחס לזה כווסת, אם יופיעו לך דימומים קצרים וארוכים לסירוגין ולא סדירים, הייתי מציעה להתייעץ עם רופא ילדים או רופא נשים.

 

תחבושות או טמפונים?
עד לפני כמה ימים כל כך רציתי שהמחזור הראשון שלי כבר יגיע, כי לכל החברות שלי כבר היה. כשהוא הגיע סבלתי מכאבים מטורפים וכמויות ענקיות של דם על התחתונים. כרגע אני משתמשת רק בתחבושות, האם כדאי לי להתחיל להשתמש גם בטמפונים ?

גיל: 13


 

תשובה
שלום לך.
קודם כל, אמנם לא שאלת אבל מחזורים ראשונים יכולים להיות עם דימום רב יותר.
אני שמחה שאת מבינה שהמחזור מציין נקודה חשובה בהתפתחות שלך להיות אישה בוגרת. לגבי טמפונים, הרי שטכנית בהחלט השימוש בהם יכול להקל על החיים
אפשר ללכת איתם לים לשחות, ובכלל נוח להיות איתם. גילך אינו מהווה התווית נגד לשימוש בהם. אם תחליטי להשתמש בטמפונים כדאי להקפיד לא לישון איתם ולהחליף אותם לעיתים קרובות.
בהצלחה.


 

קשר בין משקל נמוך למחזור
היי,

קוראים לי אביטל,  אני בת 13 ו4 חודשים ועוד לא קיבלתי מחזור. אני לא כל כך מפותחת - יש לי חזה ממש קטן, רוב הבנות בכיתה שלי כבר קיבלו מחזור, והן די מפותחות. יש לי הפרשות כבר שנתיים. אני שוקלת 40 ואולי זה קשור, אני מאוד רוצה לקבל כבר... זה מפחיד אותי ומלחיץ אותי שאני לא אקבל. איך יודעים מתי אני אקבל מחזור? במה זה תלוי?

גיל: 14

תשובה
אביטל היקרה,
ההתפתחות המינית אורכת זמן שונה בין נערות שונות. הטווח של קבלת ווסת ראשונה נע בין גיל 9 ל16 כך שאת יכולה לראות שיש שונות ניכרת. גם התפתחות של חזה היא שונה ואנחנו מסתכלים יותר על מבנה החזה וצורתו מאשר על גודלו.
לגבי משקלך, הוא יכול להיות תקין כמובן ביחס לגובהך. לסיכומו של עניין, אומר
שבינתיים נראה לי שתהליך ההתפתחות שאת מתארת תקין. אם את עדיין מודאגת אפשר תמיד להתייעץ עם רופא ילדים או רופא נשים העוסק במתבגרות. בנוסף יש רווח בדחיית הופעת הווסת, וזה שאת כנראה תהיי יותר גבוהה, ולפי הבנתי זה נתון משמח.

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
72 תגובות
מערכת האתר אוגוסט 13, 11:30
https://www.4girls.co.il/community/article/?id=52256
מערכת האתר אוגוסט 13, 11:30
היי פורגרלסיות, תוכלו למצוא תשובות לשאלותיכן בכתבות הבאות באתר: https://www.4girls.co.il/community/article/?id=14785
תגובות:
אוגוסט 13, 02:01
יכול להיות שיגדל לכם חזה ויהיה לכם שערות והפרשות ועדיין לא תקבלו זה בסדר גמור רק עם את בגיל 16 ועוד לא קיבלת תגשי לרופא
תגובות:
אוגוסט 13, 01:59
לפני שאתם בכלל חושבים על מחזור צריך שיהיה שערות באיבר המין בבית השחי וגם הפרשות ..
תגובות:
אוגוסט 13, 01:58
תקשיבו בנות ראיתי שיש לכם מלא שאלות ובתור אחת שקיבלה מחזור אני יענה על כמה קודם כל יש למשקל קשר למחזור עם אתם בתת משקל לא תקבלו מחזור, לי היה הפרשות חצי שנה ואז רק מחזור אז אל תחשבו שתקבלו ישר אחרי, עם לא מקבלים הפרשות עד גיל 20 (אפילו 18) לא מקבלים מחזור וזה אומר שמישהי עקרה (לא יכולה להביא ילדים)
תגובות:
אוגוסט 13, 01:55
נועה- את בתת משקל נראלי
תגובות:
שם בדוי נועה אוגוסט 13, 01:39
ההפרשות שלי לרוב שקופות ולבנות אבל לעיתים הן צהובות
תגובות:
שם בדוי נועה אוגוסט 13, 01:39
התכוונתי שאני בעוד 5 חודשים בת 12 זה פשוט כתב את הטקסט שגויי..
תגובות:
שם בדוי נועה אוגוסט 13, 01:36
היי... אני בת 12 עוד 5 חודשים אני שוקלת בסביבות ה37/38 הגובה שלי הוא 1.58 החזה שלי די מפותח אבל לא כל כך... ויש לי הפרשות צהובות והתפתחתי אבל הווסת עוד לא מגיעה... מה הם בדרך כלל הסימנים לווסת?:-)
תגובות:
רומי (לא באמת) אוגוסט 12, 16:03
אני בת 13 וחצי שוקלת 30 וגובה 1.43 אני יודעת שאני ממש רזה ונמוכה. אז רציתי לדעת אם הדברים האלה קשורים למתי אני אקבל ?
טעני עוד תגובות