גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

סדר וארגון- הבסיס לשנה מוצלחת

חסרה לך מוטיבציה ללמוד ולהשקיע בלימודים? אולי קצת סדר וארגון יעזרו לך לסדר את המחשבות ולהפוך לתלמידה מצטיינת! לא בא לך לנסות?

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
אוקטובר 23, 2012 00:00
photo


הבסיס של הצלחה בלימודים יכול להיות התמדה ומרץ, אך הדבר היותר מוחשי הוא סדר וארגון, והוא הבסיס (לדעתי) לשנת לימודים מוצלחת. כאן אראה לכם כמה שלבים שבעזרתם בקלות תוכלו לארגן את השנה שלכן מההתחלה ועד לסוף, ובכך כמובן לקבוע את הבסיס לשנה מוצלחת.

שלב 1 :
הדפיסי, קני או אפילו הכיני לוח שנה או יומן (לא יומן של בית ספר) וסמני בו כל מבחן, טיול, עבודה להגשה או כל אירוע שנראה לך שמתאים לציין. ודאי שהלוח שנה גדול מספיק כדי להכניס לפחות 3 אירועים בכל יום. בנוסף, השאירי את לוח השנה/יומן כמה שיותר נקי, תכתבי שם רק את מה שאמור להיות כתוב (ימי הולדת נחשבים כאירוע חשוב). כמובן שתשאירי זמן לחברות. נסי לארגן את הזמן בכך שעדיין יהיה לכן זמן לבלות וליהנות כי בכל זאת, מגיע לך!

שלב 2 :
החליטי איך את רוצה לארגן את מחברותייך וספרייך, לזה יש מספר דרכים:
1.  למיין לפי ספרים או מחברות.
2.  למיין לפי מקצועות (לקחת את המחברת והספר ביחד ולשים בערימה, פשוט יותר למצוא את כל הדרוש למקצוע בדרך זו).
3. למיין ערימה עם שיעורי בית וערימה בלי שיעורי בית (מומלץ).
אם ההורים שלך גרושים ואת עוברת בתים, סדרי את הספרים והמחברות באופן בו תדעי מה לקחת כל פעם שזה יכול להיות מאוד מגוון (אני עוברת עם מזוודה, אני משתמשת בערימה של “יש שיעורים” ו”אין שיעורים”, את הערימות אני שמה במזוודה תמיד.

שלב 3 :
סדר בחדר! הקפידי על חדר מסודר, הקדישי לפחות מגירה אחת לדפים מבית הספר, מי יודע - אולי תשתמשי בהם יום אחד! הקפידי על מיטה נוחה ושלווה. חדר מסודר ייתן לך תחושה טובה ללמוד למבחנים, לעשות שיעורים וכדומה.

שלב 4 :
אל תדחי למחר את מה שאת יכולה לעשות היום. הכיני שיעורים כמה שיותר מוקדם (עדיף ביום שקיבלת אותם, אך לא תמיד זה אפשרי). ארגני את שיעורי הבית לפי עדיפות. למשל, המבחן במתמטיקה בעוד יומיים יהיה בעדיפות ראשונה, בעוד השיעורים בפיזיקה בעוד שבוע יהיו עדיפות נמוכה יותר.

שלב 5 :
תני לעצמך זמן להירגע. עדיף יום לפני מבחן חשוב, או סתם יום שאת מרגישה שהמורה עושה לך דווקא, אח שלך לא מפסיק עם הכדורגל בתוך הבית ואת פשוט רוצה להיות לבד. הכיני משקה חם וטעים (תה יתאים מאוד) וכנסי לחדר. תלבשי פיג’מה או בגד נוח אחר וכנסי למיטה. אל תחשבי, עדיף שפשוט תבהי ותתני למחשבות לנוח. אם את חושבת על המבחן הקרב אז סימן שאת לא מצליחה, נסי להדחיק את המחשבה ותחשבי על משהו שאת כן אוהבת.

אז זה מספר צעדים קטנים שבקלות יובילו לסדר וארגון בבית ספר ובחייכן!
אני מקווה שעזרתי וחידשתי ואם לכן יש משהו לחדש אז תגיבו :)

 

מאיה

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
17 תגובות
נויה מרס 14, 2023 18:10
תוכן פגעוני
כתבה מושקעתת ממש עזרת לי?
תגובות: 226
ע!פרי אפריל 11, 2020 20:50
תוכן פגעוני
פוסט מעולה!!!
Miss Shelly יולי 07, 2015 00:00
תוכן פגעוני
...
כתבה חמודה :)
רותמוש2242 ינואר 31, 2015 13:26
תוכן פגעוני
הכתבה היחידה שעזרה לאנשים כמוני
סוף סוף אני לא אסתבך עם הדברים ואדע מה לקחת לאיזה בית ואיך לשמור על סדר וארגון. תודה!!! ?? (ההורים שלי עומדים לעבור לבתים נפרדים )
טולה אוגוסט 13, 2013 20:04
תוכן פגעוני
עזר לי !
תודה מאיה מעריכה אותך מאוד כתבה מ ד ה י מה !!!!
אנונימית מאי 09, 2013 00:00
תוכן פגעוני

היי מאיה תודה רבה על העצות שלך היתי שמחה אם תיעצי לי על אייך להיתלבש באופנה לבית הספר אני יתן לך את הדואר האלקטרוני שלי:hadas14787@walla.com הנה הוא תודה רבה מימני הדס:)
shiran123 מרס 13, 2013 00:00
תוכן פגעוני
תודה♥
עזרת לי מאוד טנקס ♥
אנונימית ינואר 05, 2013 00:00
תוכן פגעוני

תודה רבה זה ממש יעזור לי במוחד שאני עכשיו בכיתה ז"
אנונימית דצמבר 21, 2012 00:00
תוכן פגעוני

עצות מצויינות.. :]]
תגובות: 250
קריסטל! דצמבר 15, 2012 00:00
תוכן פגעוני
יפה מאד
..
טעני עוד תגובות