גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

איך תיראה השנה? רק תבחרי!

סיימת את היום הראשון ללימודים? נו, איך היה? אל תשכחי שזו בדיוק התקופה להחליט מי ומה מתחשק לך להיות השנה, ולהגשים את זה! (אל תדאגי: כל השיטות מחכות לך בפנים...)

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
אוגוסט 28, 2012 00:00
photo

 

שנה חדשה עומדת בפתח ועמה התחלות חדשות.
בי"ס חדש? כיתה חדשה? נשארת שוב עם אותם חברים ישנים שכבר עליתם אחד לשני על העצבים? זה לא משנה. עם כל שנה חדשה באות התחלות חדשות. ואני עדיין לא מתכוונת לשנה העברית העומדת בפתח אלא לשנת ה...
לימודים!
כן, הדבר הזה שכבר מזמן שכחת מהו... נו, את יודעת... בי"ס... המקום ההוא שאימא מכריחה אותך ללכת אליו כל בוקר... המקום עם השומר שכיף להתחיל איתו או סתם לעצבן, המקום שבו את אמורה להיכנס ולעשות משהו שנקרא ללמוד, אבל את בעצם לא ממש טורחת להיכנס ולבדוק מה זה...
כן, בדיוק שם!


הזמן בו הכל יכול לקרות הוא תחילת השנה:
את יכולה להחליט האם להיות נחמדה יותר, מגעילה יותר, מקובלת, דחויה, או אפילו מנודה (לא נעים במיוחד. ניסיתי פעם...). האם להיות מרושעת במיוחד, יפה, חכמה. מה את רוצה שיחשבו עלייך, איזו תווית את רוצה שתצא לך השנה (מה לעשות, ככה זה בבי"ס בימינו, ולמען האמת בכל חברה באופן כללי. יש תוויות. אבל אל תדאגי - כל אחת מתאימה לכמה קטגוריות).
האם השנה את רוצה שתצאי חכמה? יפה? טיפשה? המוזיקאית? המאוהבת הסדרתית? המשוגעת? המוזרה? המתבודדת? המצחיקה? החצופה? הספורטאית? הציירת?

לא משנה מה החלטת ואיך השנה שלך תהיה, יש כמה דברים שאת צריכה לעשות עכשיו:
1.
גישה חיובית - תהיה לך שנה מדהימה, אבל את קודם צריכה להחליט את זה. זאת הולכת להיות השנה הכי כיפית בעולם! ואת יודעת מי תתרום לזה? את!
2.
לקנות דברים חדשים ולהעיף את הישנים לא, לא להעיף. לשמור. ככה תוכלי להיזכר בכל הדברים שעברת. ואני מבטיחה לך שיהיה לך חיוך על הפנים כשתקראי פתקים שכתבת בשיעור ביולוגיה או מה שזה לא יהיה.
3.
בגדים חדשים - אז מה אם יש תלבושת? זה לא אומר שאת לא יכולה לפנק את עצמך בג'ינס חדשים, בנעליים או בושם חדשים. או אפילו בתספורת מעניינת! (אבל לא עד כדי כך מעניינת - את רוצה להצליח להישאר בבי"ס את כל היום הראשון). כל העולה על רוחך! העיקר שהשנה הזאת תתחיל בגיוון כלשהו, קצת שונה מתמיד.
4.
לשנות גישה - זה תמיד עוזר ועדיף להתחיל אותה עם מעשה טוב. זה תמיד טוב לעשות. אבל בכללי, אם עד עכשיו היית אנטי (ואני לגמרי בעד) הגיע הזמן לשנות את זה! אולי אנשים הם לא רעים כמו שנראה לך? אולי את יכולה להיות מקובלת והכל וגם להיות כשרונית? אולי הילדה הדחויה והביישנית היא בעצם הבנאדם הכי מדהים העולם? את אף פעם לא יכולה לדעת! זה ה-זמן בה"א הידיעה לשבור את הסטיגמות. מה אכפת לך? מקסימום לא ילך- יש לך שנה שלמה לתקן ;)
5.
להחליט מה את לוקחת איתך לשנה החדשה - החברות הכיפית? הצחוקים? חוש ההומור שלך? הכל הולך! רק לא את הדיכאון ורגשי הנחיתות מהשנה הקודמת. אותם תשאירי בבית. בעצם לא, תזרקי אותם לפח. הם לא יועילו לך.

שנה חדשה היא הזדמנות חדשה. את יכולה לפרוץ גבולות ולעשות מה שבא לך! (בגבול המותר כמובן... לא כולל רצח.) גם אם אלו אותם אנשים מהשנה הקודמת, את יכולה להחליט להתנהג שונה. והם ישתנו איתך. ושינוי זה לא דבר רע. מניסיון. להפך. (כמובן ששינוי הוא בשביל עצמך ולא למען אחרים.. אחרת הוא לא שווה כלום.).
את יכולה להחליט לעשות משהו אחר: להתנדב, לעזור לאנשים, את יכולה להחליט שאת מקדישה את השנה הזאת להתנדבות, ללימודים, לחבר שלך, לחברות שלך, ליציאה מהדיכאון שאת תקועה בו. להכל! את יכולה להחליט שהשנה את מתעמלת מהסטיגמות ועושה מה שבא לך בלי להתייחס למה שחושבים על מה שאת עושה ועל מי שאת עושה את זה איתו (רק שלא יהיה פושע, בסדר?)
כי זה הזמן לעשות את זה.

האם השנה הזאת תהיה טובה? גרועה?
את זה, רק את יכולה להחליט.

 

טלי
גיל: 14

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
34 תגובות
תגובות:
הנשואה לחופש אוגוסט 26, 2017 15:10
ווואו כלכך התרשמתי ממה שכתבת....עזבי את זה שאנחנו באותו גיל לפני כמה ימים עד עכשיו נו את יודעת... ההתרגשות והלחץ הזה של הלא נודע. אני תמיד אומרת את מה שכתבת פה לכולם אבל הייתי צריכה את זאתי שתגיד לי את זה, ולאו דווקא מההורים. אז תודה רבה
תגובות:
אנונמית אוגוסט 25, 2017 10:34
אחלה כתבה, השנה אני עוברת לבית ספר חדש ואני חושבת שזה באמת הזמן לשנות את עצמי, הכוונה, להישאר עצמי רק להיות יותר טובה מהשנה הקודמת. זה הזמן שלי להשתנות ולהכיר חברים חדשים. יש לי הרגשה טובה לגבי זה ואת צודקת, איך שאני מתחילה את השנה ואיך אני רואה אותה שתהיה, זו כבר החלטה שלי.
תגובות: 335
בר...בי?? יולי 17, 2017 18:34
אהבתי?השנה אני מחליטה להיות תלמידה מיצטיינת וחנונית
תגובות:
אנונימית יוני 11, 2015 00:00

למשל כמו שאמרת שכל אחת מאיתנו צריכה לבחור את האופי שלה ואיך היא תתנהג כלפי אחרים וכל זה תלוי באופי ושלי (וגם במראה החיצוני) בקיצור כל מה שכתבת נכון.!
תגובות:
אנונימית אוגוסט 28, 2013 19:19

אני מאוד מסכימה עם הכתבת. אלה באמת אנחנו שבוחרות איך השנה תיראה. קראתי חלק מהתגובות וראיתי שכמה יצאו כנגד התיוג העצמי. אני דווקא מבינה את הכתבת בקטע הזה: גיל התיכון, בעיקר חטיבת הביניים, זה גיל שעדיין מחפשים את עצמנו-ולכן קשה פשוט להיות אנחנו בלי מסכות. ובנוסף, כן, יש תיוגים בחברה, גם אנחנו מתייגות אנשים מדיי פעם בלי שאנחנו שמות לב, לדוגמא כשאנחנו בסביבה לא מוכרת ואנחנו מנסות להבין את האווירה ואת האופי של האנשים סביבנו, אנחנו בעצם מחפשים לאיזה קטגוריות אפשר לתייג את החברה שאנו נמצאים בה ואת האנשים הסובבים אותנו. הסיבה האמיתית לכך שזה קורה היא שזה פשוט חלק מתהליך עיבוד המידע במוח, המוח מתייג מידע והמידע הזה כולל גם אנשים. לכן עלינו להיות מוכנים לאפשרות שיתייגו אותנו, וגם אם לא אכפת לנו מה חושבים עלינו עדיין טוב לפעמים להשאיר רושם מסויים שאנחנו רוצים, ואת הרושם הזה אנחנו יכולים לבחור. ואני חושבת שלזה התכוונה הכתבת.
Winter יולי 26, 2013 12:16
אממ..
יש דברים שאני כן מסכימה איתך כמו לבוא בגישה חיובית ויש דברים שלא..אני לא ממש בוחרת איך תיראה השנה כי אני לא יודעת מה יהיה מחר.. אבל השקעת וזה אחלה;)
♥ אלה63120 ♥ יולי 19, 2013 00:00
עזרת לי הרבה! כתבה נפלאה!
ממש מדהים! כתבה מושקעת! נתן לי כוחות!
תגובות:
אנונימית ינואר 26, 2013 00:00

את כותבת נהדר,משקיע,כתבה רגישה ויפה.. מחכה לעוד כתבות:)
black wings אוגוסט 28, 2012 00:00
.
מזאת אומרת לבחור מי את?? לא צריך לבחור, צריך להיות את עצמך, ואני כ"כ נגד סטיגמות! למה להדביק על עצמך תווית?? צריך להתנהג טבעי ואיך שבאלך בלי לחשוב על סטיגמות! מסכימה איתה ועם הראשונה
תגובות: 1760
iLoveYOU אוגוסט 28, 2012 00:00
..
כתבה מדהימה ! שמחה, אופטימית ונותנת מוטיבציה :)
טעני עוד תגובות