גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

איך תדעי אם עוד מעט תקבלי מחזור

איך תדעי אם בקרוב תקבלי מחזור? הנה כמה סימנים שיכולים לעזור לך...

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
מרס 16, 2012 00:00
photo

 

סימנים לפני מחזור

- כך תזהי אותם

 

מומחית אולוויז מסבירה על הסימנים לקראת המחזור הראשון.

 

בדרך כלל השינויים שקורים בגוף בגיל ההתבגרות יכולים לרמוז שהמחזור עומד להגיע (הם לא חייבים להיות בסדר הזה...):

·       בדרך כלל המחזור מתחיל שנתיים או שלוש אחרי שהחזה התחיל לצמוח, אבל לא בהכרח. אצל חלק מהבנות מופיע המחזור גם לפני או תוך כדי צמיחת החזה.

·       המחזור מתחיל שנה עד שנתיים אחרי צמיחת שיער באזורים שונים בגוף

·       ברוב המקרים יופיעו כתמים לבנים/ צהבהבים/ הפרשה לבנה/ צהבהבה על התחתונים בין חצי שנה עד שנה וחצי לפני המחזור. זהו סימן נהדר לכך שהגוף מתפקד טוב ובקרוב יופיע המחזור

דרך נוספת שאתן יכולות לחשב מתי יתחיל המחזור היא לשאול את אמא. רוב הסיכויים שתקבלו את המחזור הראשון שנה לפני או אחרי הגיל שבו היא קיבלה את המחזור שלה.

 

מתי מתחיל המחזור הראשון?
הגוף מתחיל כשהוא מוכן. אין זמן "נכון" ואצל כל אחת הקצב שונה. לרוב, המחזור הראשון מגיע בין גיל 10 ל- 16. כדאי להתייעץ עם רופא/ה אם לא קיבלתן עד גיל 14 ולא היו לכן שינויים כלשהם של התבגרות מינית, או אם עדיין לא קיבלתן עד גיל 16 למרות שגופכן כבר התחיל להתפתח.

 

בראש רגוע, גם אם המחזור לא קבוע

זה טבעי לגמרי שבשנים הראשונות המחזור לא סדיר. יכול להיות שייקח לגוף שלכן שנתיים ואפילו יותר להפוך את המחזור לקבוע. לפעמים גם משקל גוף נמוך משפיע על המחזור. לאורך השנים המחזור ישתנה ויהיה ארוך וסדיר יותר.

אצל רוב הבנות הדימום מופיע פעם בחודש, בערך כל 28 ימים. אצל חלק מהבנות הדימום מופיע מוקדם או מאוחר יותר. כל עוד קיבלת מחזור כל 21 עד- 35 ימים, זה נורמאלי. משך המחזור ועוצמתו משתנה מנערה לנערה או מאישה לאישה- בדרך כלל נמשך הדימום בין 3 ל-7 ימים.

 

החשש מפני אי פריון 
בניגוד לתקופת המקרא, אנו חיים בתקופה מתקדמת. כיום, יש מענה נרחב לכל סוגי בעיות הפריון. אבל בכל מקרה, רוב הנשים מקבלות מחזור סדיר.

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
237 תגובות
תגובות:
אנונימית מרס 06, 22:19
לי יש הפרשות אבל בצבע שקוף ואני תמיד עצבנית ואני לא יודעת מה זה אומר🤔
תגובות:
אנונימית בת 11 פברואר 24, 09:44
ממש מלפניי שעה בערך התחשק לי ללכת לשירותים והורדתי מכנס ותחתונים ואז ראיתי צבע חום על התחתונים ועיגול קטן בצבע חום על המכנס זה מסמן משהו ? כי זה עבר גם למיטה ...
תגובות: 29
tohar_18 פברואר 20, 18:02
היי, היה לי כבר את הכל חוץ מהמחזור שאני מחכה לו כמעט שנה או ליתר דיוק חצי שנה ולפי החישוב שלי המחזור אמור ליפול בזמן הבת מצווה שלי😋😍 או שזה יקרה לפני אין לדעת. בינתיים מחכה גיל:11.5
תגובות:
בת 13 אנונימית פברואר 18, 18:03
אני בת 13 ועדיין לא קיבלתי מחזור,ויש לי חברות שכבר קיבלו ויש לי תסמינים של מה שאמרתם. זה אומר שאני יקבל מחזור בקרוב?
תגובות:
אנונימית217 פברואר 15, 18:35
אני בת 10 וחצי... אמא שלי קיבלה בגיל 14 אבל לי יש בר את התסמינים... זה בבדר נכון?
תגובות:
בת 13 פברואר 06, 21:21
לפני חודש היה לי קצת הפרשות חומות על התחתון, מאז לא קרה כלום בקשר למחזור. היה לי רק קצת הפרשות צהובות שקופות כאלה ולא היה יותר חום או דם... כל הבנות בכיתה שלי כבר קיבלו מחזור ואני לא יודעת למה אני לא מקבלת. אני כבר בת 13 ואני יחסית די מפותחת (השדיים שלי גדלו וגם יש לי שיער בכל מיני מקומות..).
תגובות:
אנונימית ינואר 31, 14:17
אני בת 12 וחצי והכיתה ז יש לי כבר שנה הפרשות יש לי טיפה חזה ומלא שיער ערווה וממש טיפה בבית שחי ונהייתי יותר עצבנית משנה שעברה ובנוסף יש לי כאבים ברחם כמה פעמים בחודש
תגובות:
אנונימית ינואר 26, 16:07
אני עוד חודש וקצת אהיה בת 14ועדיין לא קיבלתי מחזור ולרוב הבנות בכיתה שלי יש מחזור וציצי ולי אין מחזור החזה של קטן ולא בולט מדי ואני מתה לקבל ויש לי שערות בלמטה ויש לי הפרשות אבל מה עושים?!!
תגובות:
אנונימית ינואר 22, 15:51
שלום, אני בת 16 וכבר שנתיים אני מקבלת מחזור סדיר, הפעם האחרונה שקיבלתי מחזור היה ליפני 36 ימים, אני יקבל מחזור החודש? עם לא בחודש הבא אז יבוא לי הכאב כפול 2???
מערכת האתר ינואר 22, 12:11

לכל הבנות היקרות ששואלות בתגובות - אנחנו ממליצות לכן בחום לשלוח את השאלות שלכן ליועצות של פורגירלס, כדי לקבל תשובה מקצועית.

כמובן שכדי לשלוח עליכן להיות רשומות לאתר.

איך לשלוח שאלה? פשוט להתחבר לאתר 4girls ממחשב רגיל, ללחוץ על הסמל של העיפרון ולבחור ב"שאלי יועצת". בחלון שנפתח יש לבחור בקהילה והתגית המתאימה, בהתאם לנושא עליו את שואלת. לאחר כתיבת השאלה וסיום מילוי כל הפרטים, יש ללחוץ על "העלי פוסט".

השאלה תתפרסם באתר רק לאחר קבלת תשובת היועצת.

מחכות לשאלות שלכן! מערכת האתר.

טעני עוד תגובות