גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

איך תדעי אם עוד מעט תקבלי מחזור

איך תדעי אם בקרוב תקבלי מחזור? הנה כמה סימנים שיכולים לעזור לך...

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
מרס 16, 2012 00:00
photo

 

סימנים לפני מחזור

- כך תזהי אותם

 

מומחית אולוויז מסבירה על הסימנים לקראת המחזור הראשון.

 

בדרך כלל השינויים שקורים בגוף בגיל ההתבגרות יכולים לרמוז שהמחזור עומד להגיע (הם לא חייבים להיות בסדר הזה...):

·       בדרך כלל המחזור מתחיל שנתיים או שלוש אחרי שהחזה התחיל לצמוח, אבל לא בהכרח. אצל חלק מהבנות מופיע המחזור גם לפני או תוך כדי צמיחת החזה.

·       המחזור מתחיל שנה עד שנתיים אחרי צמיחת שיער באזורים שונים בגוף

·       ברוב המקרים יופיעו כתמים לבנים/ צהבהבים/ הפרשה לבנה/ צהבהבה על התחתונים בין חצי שנה עד שנה וחצי לפני המחזור. זהו סימן נהדר לכך שהגוף מתפקד טוב ובקרוב יופיע המחזור

דרך נוספת שאתן יכולות לחשב מתי יתחיל המחזור היא לשאול את אמא. רוב הסיכויים שתקבלו את המחזור הראשון שנה לפני או אחרי הגיל שבו היא קיבלה את המחזור שלה.

 

מתי מתחיל המחזור הראשון?
הגוף מתחיל כשהוא מוכן. אין זמן "נכון" ואצל כל אחת הקצב שונה. לרוב, המחזור הראשון מגיע בין גיל 10 ל- 16. כדאי להתייעץ עם רופא/ה אם לא קיבלתן עד גיל 14 ולא היו לכן שינויים כלשהם של התבגרות מינית, או אם עדיין לא קיבלתן עד גיל 16 למרות שגופכן כבר התחיל להתפתח.

 

בראש רגוע, גם אם המחזור לא קבוע

זה טבעי לגמרי שבשנים הראשונות המחזור לא סדיר. יכול להיות שייקח לגוף שלכן שנתיים ואפילו יותר להפוך את המחזור לקבוע. לפעמים גם משקל גוף נמוך משפיע על המחזור. לאורך השנים המחזור ישתנה ויהיה ארוך וסדיר יותר.

אצל רוב הבנות הדימום מופיע פעם בחודש, בערך כל 28 ימים. אצל חלק מהבנות הדימום מופיע מוקדם או מאוחר יותר. כל עוד קיבלת מחזור כל 21 עד- 35 ימים, זה נורמאלי. משך המחזור ועוצמתו משתנה מנערה לנערה או מאישה לאישה- בדרך כלל נמשך הדימום בין 3 ל-7 ימים.

 

החשש מפני אי פריון 
בניגוד לתקופת המקרא, אנו חיים בתקופה מתקדמת. כיום, יש מענה נרחב לכל סוגי בעיות הפריון. אבל בכל מקרה, רוב הנשים מקבלות מחזור סדיר.

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
221 תגובות
תגובות:
דצמבר 08, 12:02
וגם ממזמן צמחו לי שיערות במקומות שונים
תגובות:
דצמבר 08, 11:57
היי יש לי שאלה יש לי מלא כאבי בטן בבטן התחתונה כאבי ראש שילשולים והפרשות (ממזמן) זה אומר שאני יקבל מחזור??
תגובות:
נובמבר 26, 21:10
היי אני בת 13 וחודשיים ועדיין לא קיבלתי מחזור יש לי שערות בערווה ובבית השחי החזה שלי אבר גדל מזמןןן ויש לי יותר משלוש שנים הפרשות בכל הצבעים ועדיין לא קיבלתי מחזור אני צריכה לדאוג? דרך אגב אנא שלי ואחותי קיבלו בגיל 12 בדיוק בבקשה תענו לי ותעזרו לי
תגובות:
אאא נובמבר 26, 20:38
היי...אני בת 11 וקצת אמא שלי ואחותי קיבלו בגיל 11 יש לי כבר שלוש שנים הפרשות מדי פעם צהובות יש גם לבנות וגם שקופות כאלה כמו מים אני לובשת תחתוניות יש לי שיער למטה ובבית השחי אני לא שטוחה אבל גם לא לא שטוחה האים זה אומרת שאקבל בקרוב?
תגובות:
קימוש נובמבר 26, 16:25
דרך אגב אמא שלי קיבלה בגיל 11 וחצי
תגובות:
קימוש נובמבר 26, 16:23
היי בנות, אני בת 11 ו3 חודשים כבר חצי שנה בערך נראה לפחות יש לי הפרשות צהובות כהות/לבנות ואני כבר רגילה לזה ואני משתמשת התחתוניות יש לי שיער ערווה ואני שמה חזיות .. ואני לא מבינה למה המחזור לא מופיע מדי פעם כואבת לי הבטן ברמות וגם שבוע שעבר ממש סבלתי😥 אשמח עם תעזרו מתי המחזור עומד להגיע?
לוליטונג 555 עליי נובמבר 26, 10:57
יואוווווו מדהימה כמה עזרת ליי ולחברה שלי.
תגובות:
רונה נובמבר 25, 20:01
היי אני בת 13 עוד שלושה חודשים בערך ויש לי המון הפרשות יחסית ואני התחלתי גם לשים תחתוניות ובשבוע האחרון ההפרשות ממש מתגברות,לפני כמה ימים הייתה לי הפרשה ממש גדולה במבע חום ואני מדברת איתכם על כל התחתונים ,ומאתמול אני מרגישה שיורד לי מים מהטוסיק,ואז יש לי גם על התחתונים סוג של מים מי לא יודעת מה זה.דיברתי עם אמא שלי והיא אמרה שאני אמורה לקבל עוד מעט...אני ממש מפחדת לדעת מתי כי אני ממש רוצה לקבל כבר,לכל החברות שלי כבר יש.אשמח שתעזרו לי
תגובות:
היי נובמבר 24, 13:59
אוקיי אני בת 12 וארבעה חודשים ועוד לא קיבלתי מחזור יש לי שיער בערווה אך לא בבית השחי ואין לי שום הפרשות ושום דבר ואני לא כל כך מפותחת יש לי חזה די קטן למרות שמכיתה די אני שמה גוזיות זה אומר שלא אקבל מחזור ? ואגב אמא שלי קיבלה בגיל 16
תגובות:
לוליטה123 נובמבר 23, 20:50
אוקי אז אני בת 12 וחודשיים בערך לפני כמה זמן התחלתי לשים חזיות (מידה 75 A) יש לי מגיל 10 שיער ערווה ובבית שחי ויש יש לי יותר משנה וחצי שנתיים הפרשות גם חומות והיום ראיתי על הנייר טואלט וורודות שקופות כאלה זה אומר שאקבל בקרוב?
טעני עוד תגובות