גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

יום המאה – כתבה שלישית

כתבה שלישית ואחרונה בסדרת כתבות
שמסבירה הכל על יום המא"ה. בהצלחה!

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
פברואר 06, 2011 00:00
photo

 

היי בנות, אז הגעתן לכתבה השלישית בסדרת הכתבות בנושא יום המא"ה (לכתבה הקודמת). אני בטוחה שאתן כבר זוכרות מה מהות היום, אבל למי ששכחה: המטרה של יום המא"ה היא לבחון את היכולות שלך על מנת להתאים לך מגוון תפקידים בשירות הצבאי. מי שחשבה שצה"ל לא מתעניין ברצונות של החיילים טענתה, כי כל היום הזה נועד לבדוק במה את הכי חזקה ואיך לשלב אותך בתפקידים שיעניינו אותך ויתרמו גם לך וגם לצה"ל.

אז נשארו שלושה שלבים, אם החזקתן מעמד עד עכשיו – אל תשברו ותמשיכו לקרוא:

שלב רביעי: בניית דגם קבוצתי
אחרי 15 דקות ההמתנה הרגילות, נכנסים עם קבוצה נוספת לחדר. את הקבוצה שלכן מחלקים לחצי וכך גם את הקבוצה השנייה ואז עושים מכן "מיקס": החצי הראשון של הקבוצה שלך הולך לחצי הראשון של הקבוצה השנייה, וכנ"ל לגבי החצי השני. המשימה שלכן היא לבנות בניין בעזרת קשים וסיכות כשהפעם אין תמונה, רק הוראה אחת פשוטה: בנו את המגדל הכי גבוה. אחרי שבניתן את המגדל אתן צריכות להגדיר מה הוא (קאנטרי קלאב, ספארי, בית ספר, בית מלון או השד יודע מה) ולהכין לו פרסומת. הפרסומת תכלול פוסטר שאתן מכינות, ושיר (לרוב לוקחים שיר מוכר וממציאים לו מילים).

טיפים לשלב הזה: תמיד יהיו את הבנות שינסו להרשים את הבוחנים ו"לתפוס פיקוד". אני ממליצה לך לקחת יוזמה ולהציע רעיונות, כלומר להתבלט אבל לא ע"י ביטול הרעיונות של האחרות, אלא ע"י הקשבה ושיפור הרעיונות של השאר. אל תנסי לבטל אחרים בשביל להבליט את עצמך ואל תצעקי מעבר למה שצריך בשביל להרשים- זה לא עובד על אף אחד. תשתדלי לעבוד בשיתוף פעולה, תדאגי שתהיה חלוקת תפקידים. מטרת שלב זה: לבדוק יכולת עבודת צוות, רעיונות מקוריים, צורת התבטאות עוד.

שלב חמישי: שקי חול
מביאים לך חולצה בשביל שלא תתלכלכי ומכניסים אותך לחדר המלא בשקי חול, רצפה מסומנת באיקסים כחולים ואדומים ובשני צדי החדר שקי חול מסומנים בכחול ואדום. בצד יש לך שטח שמיועד לזחילה. מבולבלות? גם אני. זאת תחנה שקשה להסביר. הרעיון הכללי הוא לתזז אתכן (ממש לא בצורה מוגזמת, אני אפילו לא הזעתי). המטרה היא לסיים את המשימה תוך שיתוף פעולה וזריזות.המשימה מאוד מסובכת גם למי שהקשיבה היטב וכוללת סחיבת השקים, דילוגים, זחילות מתחת ומעל השקים ועבודה עם שאר בנות הקבוצה. טיפים לשלב זה: תקשיבי טוב להוראות! אל תנסי להתבלט יותר מדיי. בהתאם לאופי שלך תתפסי פיקוד או תמלאי הוראות, אבל תזכרי להיות קשובה לאחרות. מטרת שלב זה: לבדוק יכולת עבודת צוות, האם העובדה שאת צריכה לזחול מרתיעה אותך או מדרבנת אותך- מי שהייתה בגדנ"ע תבין אותי כשאני אומר שהם בודקים את ה"ראבק" שלך (הכוונה לא בהכרח לרמת היכולת הגופנית שלך אלא האם את מתאמצת או מוותרת לעצמך) ועוד כישורים חברתיים ויכולת מנהיגות.

שלב שישי: מבחנים פסיכוטכניים
לא להיבהל! זה לא כמו בצו הראשון! אין פה שאלות בנוגע למתמטיקה או חיות אחרות. המבחן מורכב בצורה אחרת ובודק יכולות אחרות מאלו שנבדקו לך בצו הראשון. בחלק מהמבחנים תצליחי, בחלק תכשלי, חלק ידרשו ממך יישום והבנה וחלק ידרשו ממך יכולת לעבד פרטים במהירות ולהגיב בזריזות למצבים. לקראת הסוף תחווי את 10 הדקות הארוכות בחייך: במשך עשר דקות שלמות את צריכה לשבת מול המחשב כשעל המסך מתחלפות צורות בצבעים שונים, ואת צריכה ללחוץ "אנטר" בכל פעם שמופיע ריבוע אדום. זה דיי מסויט ותשמעי ברקע ילדים מקללים את המחשב, את היום הזה, את הצבא ואת החיים בכלל, אבל בסופו של דבר תסיימי עם זה (ותמותי לעוף הביתה). אח"כ ישאלו אותך שאלות בנוגע להעדפות שלך וכו',זה שטויות. טיפים לשלב זה: לפני שאת נכנסת לשלוש שעות של בחינה, תשתי, תאכלי משהו אם יש לך, תלכי לשירותים ותכנסי רגועה.מטרת שלב זה: לבחון את היכולות  שלך, את אישיותך ואת הפוטנציאל שלך בתחומים השונים. תבצעי אותם בצורה המיטבית.

זהו בנות, עוד רגע – טיפים לסיכום:

1.     תגיעי ליום זה בשעה שכתובה לך בזימון/בהודעת SMS. הגעתי שעה וחצי אחרי השעה שהייתה כתובה לי בזימון ולא עשו לי כלום, אבל אני ממליצה להגיע מוקדם כדי לסיים מוקדם!

2.     תגיעי לבושה בבגדים נוחים.

3.     שימי לב שיום המא"ה מתרחש במכללת ת"א ולא באוניברסיטה.

4.     בואי בגישה חיובית. היום הזה הזכיר לי פעולה בצופים ובסך הכל היה מצחיק ומהנה.

5.     אל תהססי לפתוח בשיחה עם בנות הקבוצה והתחבר לילדות.

6.     אל תתביישי: אם שואלים מי רוצה להתחיל, הציעי את עצמך בלי להסס.

7.     תשתתפי בכל המשימות גם אם את לא מצטיינת בתחום.


יום המא"ה שלי היה באוגוסט 2010, ככה שהוא רלוונטי בעיקר לתאריך הזה- אני לא יודעת אם נכון לעכשיו שינו משהו. והכי חשוב: שיהיה לכולכן בהצלחה!

מקווה שעזרתי לכן.

אלמונית,

גיל: 18

 

  לכתבה הקודמת בנושא יום המא"ה לחצי כאן 

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
15 תגובות
יום המא"ה 2022 נובמבר 01, 2022 19:46
תוכן פגעוני
שווה שתעשו עדכון לכתבה בעקבות השינויים שחלו מאז שפרסמתם את הפוסט, יש מדריכים מאוד עדכנייים ומפורטים, ביניהם של יום100: https://guide.yom100.co.il/%d7%99%d7%95%d7%9d-%d7%94%d7%9e%d7%90%d7%94/
MISS_EYNAT ינואר 04, 2018 21:32
תוכן פגעוני
תודה רבה!
אניי ינואר 03, 2018 11:07
תוכן פגעוני
כתבה מהממת תודהה
אנונימית יוני 12, 2012 00:00
תוכן פגעוני

אחלה כתבה :)) את יודעת אם יש אפשרות לשפר קב"א כתוצאה מיום המא"ה?
אנונימית נובמבר 05, 2011 00:00
תוכן פגעוני

כל הכבוד על שלושת הכתבות , ממש אהבתי ולמדתי (:
אנונימית יולי 25, 2011 00:00
תוכן פגעוני

שיחקת אותה! תווודה רבה רבה רבה! ממש חששתי מיום המא"ה..לא ידעתי מה זה.. ורק שמעתי יום המא"ה התחלתי להזיע ;) בקיצווווווור.... ת-ו-ד-ה !
מלכת המסיבה יולי 24, 2011 00:00
תוכן פגעוני
.
ואיי איזה באסה שאני רואה את הכתבות שלך רק עכשיו. כבר עשיתי את יום המא"ה בחודש שעבר =[ את כותבת ממש טוב ואחלה טיפים =]
סופי =] יולי 12, 2011 00:00
תוכן פגעוני
שרשרת
תקראו אתזה ועד הסוף ואז תבקשו משאלה! 1.כתר 2.חכמה 3.בינה 4.חסד 5.גבורה 6.תפארת 7.נצח 8.הוד 9.יסוד.. 10.מלכות, מה שכתוב למעלה זה עשרת הספירות של אלוהים, עשר תכונות של אלוהים לפי הקבלה. לפי האגדה, אחרי שקוראים אותן יש להביע משאלה. מעיין ירון מתל אביב קיבלה את הדואר הזה לפני חודשיים, עשתה כמבוקש, ביקשה משאלה, ואחרי שבוע זכתה ב5 מיליון ש"ח בלוטו. לעומת זאת, אם לא תעשו כמבוקש, דבר רע מאוד יקרה לכם. יהונתן פרץ מחולון קיבל את הדואר הזה לפני שבועיים, והתעלם ממנו. אחרי שבוע הוא שבר את שתי הידיים שלו ואת הרגל השמאלית שפגעה בו מכונית. על מנת למנוע אסון, עליכם לשלוח את המכתב ל10 אנשים שונים. על מנת להגשים את משאלתכם תוך חודש, עליכם לשלוח את המכתב ל20 אנשים שונים. על מנת להגשים את הנבואה עוד יומיים, עליכם לשלוח את המכתב ל25 אנשים שונים, ועוד 10 דקות יהיה צלצול בטלפון ושתענו הוא ינותק. זה סימן שהמשאלה תתגשם לגולשת זו 108 תגובות
אנונימית יוני 15, 2011 00:00
תוכן פגעוני

צריך לבוא בלבוש ספורט? ואיך אפשר לדחות את זה? זה ישפיע לי על הגיוס אם אני אדחה היום?
תגובות: 611
NoSha :-) מאי 17, 2011 00:00
תוכן פגעוני
.
07.02.2012 אני עולה על מדים !! אעעע הזמן קרוב ..
טעני עוד תגובות