גודל טקסט‎ נורמלי‎ גדול‎ ענק‎
ניגודיות צבעים‎
רגיל‎ מותאם לכבדי ראייה
סגור

האם גם אני?

תוכן פגעוני
tag icon תגיות:
ינואר 12, 2011 00:00

 

אני צריכה את עצתך, לגבי שני נושאים.

הראשון הוא, אהבה לחבר טוב. החבר הכי טוב שלי נפרד לאחרונה מהחברה שלו. זה קרה ממש לפני היומולדת שלי וכשהוא בא לפגוש אותי לכבוד היומולדת התחלתי לפתח אליו רגשות. מאז זה מתעצם, ואני מרגישה אליו רגשות מאוד חזקים. הוא אדם מדהים, ואנחנו יודעים אחד על השנייה כמעט הכול, שוב, כי אנחנו חברים הכי טובים.

 

ממש הייתי רוצה לנסות לעשות משו בקשר לרגשות האלה, אני אבל בטוחה כמעט במאה אחוז שאין לו רגשות אליי. למרות זאת, אפילו אם כן היו לו רגשות הוא גר במרחק של שעה וקצת ברכבת ממני ולשנינו אין בדיוק תקציב או כוח נפשי להתמודד עם קשר מרחוק. מה כדאי לי לעשות?

 

הנושא השני הוא ביסקסואליות.

הרבה מהחברות (והחברים) שלי "יצאו מהארון" לאחרונה והכריזו על עצמם

כביסקסואלים. זה ממש לא מפריע לי, ואני מעודדת את זה מאוד, אבל זה גרם לי לחשוב על המיניות שלי.

מצד אחד, אני אכן נמשכת לבנים היו לי חברים בעבר והתנשקתי עם בנים בעבר. אבל תמיד מערכות היחסים נגמרו כיוון שהם לא הבינו אותי עד הסוף, ולא טרחו יותר מידי להבין.

מצד שני, לא יצא לי להימשך לבנות. כן התנשקתי עם בחורה, והאמת שמין עם בחורה מפתה אותי הרבה יותר ממין עם בחור, ובכללי קשר עם בחורה נשמע לי יותר אמין ונוח כי בחורה גם מבינה בדיוק מה עובר עלי - אנחנו עוברות פחות או יותר את אותם הדברים. אבל באמת משיכה ואהבה או אפילו הדלקות על בחורה, זה עוד לא קרה לי.

מה זה אומר עלי?

 

אלמונית

גיל: 15

 

תשובה

שלום יקרה,

אענה על פנייתך בשני חלקים, בהתאם לכך ששאלת בעצם שתי שאלות שונות. בנוגע לידידך הטוב שאת חושבת שהתחלת לפתח אליו רגשות. אין דבר טבעי יותר ונכון מלפתח רגשות כלפי מישהו שאת כבר נמצאת איתו בקשר, ידידותי, קשרי שכנות, חבר לכתה וכו'. זה מאפשר היכרות אמיתית של הנער, בלי משחקי החיזור, הפחדים וחוסר הכנות. הגיוני מאוד שבעקבות בילוי משותף ארוך טווח, תחומי עניין משותפים ועוד את תתחילי להרגיש כלפיו רגשות. מאיפה את כל כך בטוחה שאין לו רגשות כלפייך? אולי הוא מרגיש בדיוק כמוך ואין לו אומץ לחשוף את רגשותיו מולך? יכול להיות שהוא עדיין לא בשל למערכת יחסים ולקשר חדש מכיוון שלא מזמן הוא נפרד מחברה שלו. אני מציעה לך לנסות לברר אם יש לו רגשות כלפייך. את יכולה לשאול אותו ישירות או לנסות לברר דרך חברים/ות משותפים/ות. חשוב לי להגיד רק שתהיי זהירה. ייתכן והוא יהיה פנוי לקשר קצר טווח או לקשר מיני בלבד, שלא בטוח שזה מה שאת מחפשת. אני משתפת אותך באופציה הזו מכיוון שהוא רק יצא מקשר ולא בטוח שהוא מוכן לקשר נוסף. ייתכן שהוא צריך קשר ביניים ואנחנו לא רוצות שזה יהיה את. אל תסתפקי בכמעט.

 

בנוגע לשאלתך השנייה. חשוב לי לתת לך הסבר קצת על זהות/נטייה והעדפה מינית. הזהות המינית שלנו מתגבשת במהלך גיל ההתבגרות כאשר זה יכול להיגרר עד גיל 25. זה שעכשיו את מעוניינת בבנים, אינו אומר שלא תתענייני בבנות בהמשך, ולהיפך. העובדה שחברייך וחברותייך הצהירו על עצמם/ן כביסקסואליים אינו אומר שזה בהכרח כך. את והם/ן חוות התנסויות מיניות כחלק מהתגבשות הזהות המינית ובירור ההעדפות המיניות שלכן. ייתכן וחלקן הצהירו על עצמן כי הן חושבות שזה מגניב, חלקן כי הן מתלבטות, חלקן כי זה מושך בנים ו"עושה" להם את זה וחלקן הולכות אחרי הזרם. זה לא אומר שאת צריכה לשחות עם הזרם הזה.

 

עם זאת, אני מאוד שמחה שזה גרם לך להרהר במיניות שלך. זה מעיד על בגרות גדולה מאוד וחוכמה. הטרוסקסואליות – הימשכות לבני המין השני – היא חלק מהחינוך שאנחנו מקבלות כילדות, נערות ונשים. זה כאילו הברור מאליו. את בעצם לוקחת את הברור מאליו ומפקפקת בו. העובדה שאת מפנטזת לעיתים על יחסי מין עם אישה או מוצאת את עצמך נמשכת מדי פעם לאישה, אין בזה שום פסול. תני לעצמך להתנסות ותבררי עם עצמך מה יותר מתאים לך, ממה את יותר נהנית, מה "עושה" לך את זה יותר ובסופו של דבר מה את מעדיפה. העובדה שבנים אפ פעם לא הבינו אותך עד הסוף אינה אומרת שאולי את לסבית או דו מינית. אם תחליטי שאת נמשכת ואוהבת בנים, זה אומר שפשוט עדיין לא מצאת את הבנים הנכונים שכן יבינו אותך עד הסוף. וגם אם תחליטי על בנים, זה לא אומר שאת לא יכולה לשנות את ההחלטה בהמשך. הבירור העצמי, ההתנסות, רק יובלו אותך למקומות טובים יותר, בהם תכירי את עצמך בצורה הטובה ביותר.

 

שיהיה המון בהצלחה,

שלך,

שרון

 

להשתתפות בתחרות האהבה הגדולה בפייסבוק לחצי כאן!

 

כתבות דומות:
תוכן פגעוני
הגיבי לפוסט
user image
הגיבי
mask
1 תגובות
מעיין :) יולי 12, 2011 00:00
ראשונהההההה
:)